Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  TvojOponent

Lemmy
Zaslal: Ut február 20, 2018 12:47 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6385 Bydlisko: Mám.
Martin Kováč napísal(a):
…keď sa fundamentalistickí protestanti a konzervatívni katolíci spájajú v akomsi nenávistnom politickom ťažení – svätej vojne proti viacerým výzvam súčasného sveta.

Ako popisujú autori, „najväčšie nebezpečenstvo tohto podivného ekumenizmu však spočíva v jeho xenofóbnom a islamofóbnom rozmere, ktorý volá po budovaní múrov a očistných deportáciách. Samotné slovo ‚ekumenizmus‘ sa tu premieňa na paradox, na ‚ekumenizmus nenávisti‘. Intolerancia sa stáva výsadným znakom čistoty viery, redukcionizmus je exegetickou metódou a doslovné chápanie textu tým pravým hermeneutických kľúčom.“

Kresťan s prezývkou Tvojoponent je typický konzervatívny katolík, ako je v tom článku spomenuté.

Pozri jeho šírenie nenávisti.
Tvojoponent napísal(a):
V septembri 2015 Mohamed Ajíd, popredný moslimský duchovný, prehovoril na 3. najposvätnejšom mieste islamu – v mešite alAksá v Jeruzaleme. V kázni vyzval veriacich k využitiu imigrantských kvót EÚ za účelom dobytia Európy skrze zmiešané manželstvá s Európankami a plodeniu detí moslimami:
„Ak Alah dá, budeme po nich dupať našimi nohami… budeme o nich dupať nohami a ovládneme ich krajiny. Utečencov zoskupíme v mene Kalifátu…, a ak ich nenechajú na pokoji, pošleme k nim bojové šíky!…“ Na prehlásenie upozornila organizácia MEMRI, ktorá monitoruje arabské médiá.
Možno to niekoho prekvapí, ale nie len Mohamed Ajíd, ale aj Adolf Hitler rád rečnil o mieri a túžbe po mieri. Ale zároveň rečnil aj o zlých nepriateľoch mieru, aby potom vyvraždil milióny ľudí podľa nacizmu menejcenných.

Vztahy medzi islamom a fasizmom boli veli intenzivne uz pocas vojny. Vid “fuhrer arabského sveta“ - Amín al-Husajní - Jeruzalemsky mufty, cestny host Adolfa Hitlera, ktory sa okrem ineho bol pozriet v koncentracnych taboroch ako prebiaha likvidacia zidov. Wiki: cs.wikipedia.org

Druha zaujimava postava bol hrdina hitlerovskeho nemecka Otto Skorzeny, preslavil sa tym ze zachranil/uniesol Musoliniho. Po vojne spolu s inymi fasistami posobil v Egypte, kde trenoval arabskych teroristov, a dokonca jedheho nemenovaneho buduceho laureata nobelovej ceny. Wiki: sk.wikipedia.org

Archív.

Zaslal: Po marec 26, 2018 1:06 am Odpovedať s citátom
Včera sa kresťan (katolík) predviedol.
Tvojoponent napísal(a):
Má embryu p*ču, aby ho Klein mohol zneužívať?

Zaslal: Po marec 26, 2018 9:56 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1676
Lemmy napísal(a):
Martin Kováč napísal(a):
…keď sa fundamentalistickí protestanti a konzervatívni katolíci spájajú v akomsi nenávistnom politickom ťažení – svätej vojne proti viacerým výzvam súčasného sveta.

Ako popisujú autori, „najväčšie nebezpečenstvo tohto podivného ekumenizmu však spočíva v jeho xenofóbnom a islamofóbnom rozmere, ktorý volá po budovaní múrov a očistných deportáciách. Samotné slovo ‚ekumenizmus‘ sa tu premieňa na paradox, na ‚ekumenizmus nenávisti‘. Intolerancia sa stáva výsadným znakom čistoty viery, redukcionizmus je exegetickou metódou a doslovné chápanie textu tým pravým hermeneutických kľúčom.“

Kresťan s prezývkou Tvojoponent je typický konzervatívny katolík, ako je v tom článku spomenuté.

Pozri jeho šírenie nenávisti.
Tvojoponent napísal(a):
V septembri 2015 Mohamed Ajíd, popredný moslimský duchovný, prehovoril na 3. najposvätnejšom mieste islamu – v mešite alAksá v Jeruzaleme. V kázni vyzval veriacich k využitiu imigrantských kvót EÚ za účelom dobytia Európy skrze zmiešané manželstvá s Európankami a plodeniu detí moslimami:
„Ak Alah dá, budeme po nich dupať našimi nohami… budeme o nich dupať nohami a ovládneme ich krajiny. Utečencov zoskupíme v mene Kalifátu…, a ak ich nenechajú na pokoji, pošleme k nim bojové šíky!…“ Na prehlásenie upozornila organizácia MEMRI, ktorá monitoruje arabské médiá.
Možno to niekoho prekvapí, ale nie len Mohamed Ajíd, ale aj Adolf Hitler rád rečnil o mieri a túžbe po mieri. Ale zároveň rečnil aj o zlých nepriateľoch mieru, aby potom vyvraždil milióny ľudí podľa nacizmu menejcenných.

Vztahy medzi islamom a fasizmom boli veli intenzivne uz pocas vojny. Vid “fuhrer arabského sveta“ - Amín al-Husajní - Jeruzalemsky mufty, cestny host Adolfa Hitlera, ktory sa okrem ineho bol pozriet v koncentracnych taboroch ako prebiaha likvidacia zidov. Wiki: cs.wikipedia.org

Druha zaujimava postava bol hrdina hitlerovskeho nemecka Otto Skorzeny, preslavil sa tym ze zachranil/uniesol Musoliniho. Po vojne spolu s inymi fasistami posobil v Egypte, kde trenoval arabskych teroristov, a dokonca jedheho nemenovaneho buduceho laureata nobelovej ceny. Wiki: sk.wikipedia.org

Archív.

Máte tam kľúčovú chybu - myšlienky, ktoré mi pripisujete, pochádzajú z iného zdroja ako som ja. A zdroje tam sú uvedené. Very Happy

Zaslal: Po apríl 16, 2018 12:41 pm Odpovedať s citátom
Tvojoponent napísal(a):
Sekulárni humanisti podvodu s koloidným striebrom nevenovali ani len jediný odsek. Doteraz si lámu hlavu rébusom, čo všetko je ateizmus…

Konferencia biskupov Slovenska (alebo ktorá významná náboženská organizácia?) podvodu s koloidným striebrom nevenovala ani len jediný odsek. Doteraz si kňazi lámu hlavu rébusom, čo je boh… lebo nevedia, oni tomu len veria, a preto si medzi sebou hovoria, že sú veriaci.

Táraj a klebetník s prezývkou Tvojoponent by mal vedieť, že ateisti nemajú taký problém, aký má katolík Tvojoponent. Problém s pochopením pojmu „ateizmus“ a zmätok okolo toho predvádza na internete práve Tvojoponent.

Pomôžem mu, nech sa vzdeláva: Aké sú ateizmy?

Odkaz pre katolíckeho šíriteľa klamstiev a nenávisti:

Kvetinuocka

Zaslal: Po apríl 16, 2018 12:55 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1676
Katolícka cirkev ako významná náboženská obec na Slovensku tomu venovala pozornosť. Napríklad tu:
http://tvojoponent.blogspot.sk/2014/08/venovane-diskuterovi-s-nickom-osvieteny.html

Spoločnosť Prometheus má za cieľ bojovať proti pavedám, no v skutočnosti iba živorí a jej aktivity sa sústredili len na vyberanie členského, z ktorého žije pár eštébackých svíň.

P.S. Z kvetín mám najradšej karfiol. Very Happy

Zaslal: Po apríl 16, 2018 5:19 pm Odpovedať s citátom
A ty si pápež! Twisted Evil Keď o sebe vyhlasuješ, že si Katolícka cirkev.

Eru

Neboj sa, tento tvoj blud tiež dám do Zbierky náboženských nezmyslov. Laughing

Zaslal: Po apríl 16, 2018 7:50 pm Odpovedať s citátom
Tvoj blud je už zaradený do Zbierky náboženských nezmyslov.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 31 z 31
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 29, 30, 31
Pridať novú tému

Prejdi na: