Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  TvojOponent

Lemmy
Zaslal: Ut február 20, 2018 12:47 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6817 Bydlisko: Mám.
Martin Kováč napísal(a):
…keď sa fundamentalistickí protestanti a konzervatívni katolíci spájajú v akomsi nenávistnom politickom ťažení – svätej vojne proti viacerým výzvam súčasného sveta.

Ako popisujú autori, „najväčšie nebezpečenstvo tohto podivného ekumenizmu však spočíva v jeho xenofóbnom a islamofóbnom rozmere, ktorý volá po budovaní múrov a očistných deportáciách. Samotné slovo ‚ekumenizmus‘ sa tu premieňa na paradox, na ‚ekumenizmus nenávisti‘. Intolerancia sa stáva výsadným znakom čistoty viery, redukcionizmus je exegetickou metódou a doslovné chápanie textu tým pravým hermeneutických kľúčom.“

Kresťan s prezývkou Tvojoponent je typický konzervatívny katolík, ako je v tom článku spomenuté.

Pozri jeho šírenie nenávisti.
Tvojoponent napísal(a):
V septembri 2015 Mohamed Ajíd, popredný moslimský duchovný, prehovoril na 3. najposvätnejšom mieste islamu – v mešite alAksá v Jeruzaleme. V kázni vyzval veriacich k využitiu imigrantských kvót EÚ za účelom dobytia Európy skrze zmiešané manželstvá s Európankami a plodeniu detí moslimami:
„Ak Alah dá, budeme po nich dupať našimi nohami… budeme o nich dupať nohami a ovládneme ich krajiny. Utečencov zoskupíme v mene Kalifátu…, a ak ich nenechajú na pokoji, pošleme k nim bojové šíky!…“ Na prehlásenie upozornila organizácia MEMRI, ktorá monitoruje arabské médiá.
Možno to niekoho prekvapí, ale nie len Mohamed Ajíd, ale aj Adolf Hitler rád rečnil o mieri a túžbe po mieri. Ale zároveň rečnil aj o zlých nepriateľoch mieru, aby potom vyvraždil milióny ľudí podľa nacizmu menejcenných.

Vztahy medzi islamom a fasizmom boli veli intenzivne uz pocas vojny. Vid “fuhrer arabského sveta“ - Amín al-Husajní - Jeruzalemsky mufty, cestny host Adolfa Hitlera, ktory sa okrem ineho bol pozriet v koncentracnych taboroch ako prebiaha likvidacia zidov. Wiki: cs.wikipedia.org

Druha zaujimava postava bol hrdina hitlerovskeho nemecka Otto Skorzeny, preslavil sa tym ze zachranil/uniesol Musoliniho. Po vojne spolu s inymi fasistami posobil v Egypte, kde trenoval arabskych teroristov, a dokonca jedheho nemenovaneho buduceho laureata nobelovej ceny. Wiki: sk.wikipedia.org

Archív.

Zaslal: Po marec 26, 2018 1:06 am Odpovedať s citátom
Včera sa kresťan (katolík) predviedol.
Tvojoponent napísal(a):
Má embryu p*ču, aby ho Klein mohol zneužívať?

Zaslal: Po marec 26, 2018 9:56 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1750
Lemmy napísal(a):
Martin Kováč napísal(a):
…keď sa fundamentalistickí protestanti a konzervatívni katolíci spájajú v akomsi nenávistnom politickom ťažení – svätej vojne proti viacerým výzvam súčasného sveta.

Ako popisujú autori, „najväčšie nebezpečenstvo tohto podivného ekumenizmu však spočíva v jeho xenofóbnom a islamofóbnom rozmere, ktorý volá po budovaní múrov a očistných deportáciách. Samotné slovo ‚ekumenizmus‘ sa tu premieňa na paradox, na ‚ekumenizmus nenávisti‘. Intolerancia sa stáva výsadným znakom čistoty viery, redukcionizmus je exegetickou metódou a doslovné chápanie textu tým pravým hermeneutických kľúčom.“

Kresťan s prezývkou Tvojoponent je typický konzervatívny katolík, ako je v tom článku spomenuté.

Pozri jeho šírenie nenávisti.
Tvojoponent napísal(a):
V septembri 2015 Mohamed Ajíd, popredný moslimský duchovný, prehovoril na 3. najposvätnejšom mieste islamu – v mešite alAksá v Jeruzaleme. V kázni vyzval veriacich k využitiu imigrantských kvót EÚ za účelom dobytia Európy skrze zmiešané manželstvá s Európankami a plodeniu detí moslimami:
„Ak Alah dá, budeme po nich dupať našimi nohami… budeme o nich dupať nohami a ovládneme ich krajiny. Utečencov zoskupíme v mene Kalifátu…, a ak ich nenechajú na pokoji, pošleme k nim bojové šíky!…“ Na prehlásenie upozornila organizácia MEMRI, ktorá monitoruje arabské médiá.
Možno to niekoho prekvapí, ale nie len Mohamed Ajíd, ale aj Adolf Hitler rád rečnil o mieri a túžbe po mieri. Ale zároveň rečnil aj o zlých nepriateľoch mieru, aby potom vyvraždil milióny ľudí podľa nacizmu menejcenných.

Vztahy medzi islamom a fasizmom boli veli intenzivne uz pocas vojny. Vid “fuhrer arabského sveta“ - Amín al-Husajní - Jeruzalemsky mufty, cestny host Adolfa Hitlera, ktory sa okrem ineho bol pozriet v koncentracnych taboroch ako prebiaha likvidacia zidov. Wiki: cs.wikipedia.org

Druha zaujimava postava bol hrdina hitlerovskeho nemecka Otto Skorzeny, preslavil sa tym ze zachranil/uniesol Musoliniho. Po vojne spolu s inymi fasistami posobil v Egypte, kde trenoval arabskych teroristov, a dokonca jedheho nemenovaneho buduceho laureata nobelovej ceny. Wiki: sk.wikipedia.org

Archív.

Máte tam kľúčovú chybu - myšlienky, ktoré mi pripisujete, pochádzajú z iného zdroja ako som ja. A zdroje tam sú uvedené. Very Happy

Zaslal: Po apríl 16, 2018 12:41 pm Odpovedať s citátom
Tvojoponent napísal(a):
Sekulárni humanisti podvodu s koloidným striebrom nevenovali ani len jediný odsek. Doteraz si lámu hlavu rébusom, čo všetko je ateizmus…

Konferencia biskupov Slovenska (alebo ktorá významná náboženská organizácia?) podvodu s koloidným striebrom nevenovala ani len jediný odsek. Doteraz si kňazi lámu hlavu rébusom, čo je boh… lebo nevedia, oni tomu len veria, a preto si medzi sebou hovoria, že sú veriaci.

Táraj a klebetník s prezývkou Tvojoponent by mal vedieť, že ateisti nemajú taký problém, aký má katolík Tvojoponent. Problém s pochopením pojmu „ateizmus“ a zmätok okolo toho predvádza na internete práve Tvojoponent.

Pomôžem mu, nech sa vzdeláva: Aké sú ateizmy?

Odkaz pre katolíckeho šíriteľa klamstiev a nenávisti:

Kvetinuocka

Zaslal: Po apríl 16, 2018 12:55 pm Odpovedať s citátom
Katolícka cirkev ako významná náboženská obec na Slovensku tomu venovala pozornosť. Napríklad tu:
http://tvojoponent.blogspot.sk/2014/08/venovane-diskuterovi-s-nickom-osvieteny.html

Spoločnosť Prometheus má za cieľ bojovať proti pavedám, no v skutočnosti iba živorí a jej aktivity sa sústredili len na vyberanie členského, z ktorého žije pár eštébackých svíň.

P.S. Z kvetín mám najradšej karfiol. Very Happy

Zaslal: Po apríl 16, 2018 5:19 pm Odpovedať s citátom
A ty si pápež! Twisted Evil Keď o sebe vyhlasuješ, že si Katolícka cirkev.

Eru

Neboj sa, tento tvoj blud tiež dám do Zbierky náboženských nezmyslov. Laughing

Zaslal: Po apríl 16, 2018 7:50 pm Odpovedať s citátom
Tvoj blud je už zaradený do Zbierky náboženských nezmyslov.

Zaslal: Ut máj 08, 2018 8:53 am Odpovedať s citátom
Katolík Tvojoponent pod prezývkou Cyprian Cibrinka napísal(a):
A jejda, Lemmy narazil na otázky morálky. To nedopadne dobre - pre ateizmus. Umelá inteligencia je ateistická - dokáže bez problémov nahradiť ateistov a nepotrebuje morálku.

A prišiel princ Belzebub, pobozkal zaspatého Cibrinku na čelo, a zachránil tak celé ľudstvo. A žili bez ateistov šťastne. Žili náboženskí ľudia s ateistickou umelou inteligenciou. Večná sláva Cibrinkovi!

Si vo výhode, že ti chýba inteligencia, takže nebudeš mať morálny problém s umelou inteligenciou. Človek bez inteligencie nenarazí pri umelej inteligencii na otázky morálky.

Zaslal: Ne máj 27, 2018 12:16 am Odpovedať s citátom
Myslíte si, že môže byť niekto kresťanom, a zároveň zákerným klamárom?
Katolík Tvojoponent napísal(a):
A sám si tvrdil, že zvieratá sú ateisti, lebo u nich pozoruješ neprítomnosť boha.

Nikdy som nič také netvrdil. Výraz ateizmus sa vzťahuje výlučne na ľudí. Rovnako ako výraz teizmus sa vzťahuje výlučne na ľudí.

Zaslal: Ut jún 12, 2018 4:33 pm Odpovedať s citátom
Na to, aby si vylúčil ľudí zo spoločenstva zvierat, potrebuješ Bibliu. Vari ateisti nie sú zvieratá? Bez boha sú len hovoriacimi opicami Smile

Zaslal: Ut jún 12, 2018 4:38 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Na to, aby si vylúčil ľudí zo spoločenstva zvierat, potrebuješ Bibliu. Vari ateisti nie sú zvieratá? Bez boha sú len hovoriacimi opicami Smile

Pozri: Religulous – v klube Obluda.

Zaslal: Ne jún 17, 2018 11:05 am Odpovedať s citátom
Vidno, že veríš vo vymysleného boha, lebo vymyslený boh ti nemá ako pomôcť v tvojom veštení. Si nepodarený katolícky veštec. Razz
Katolík Tvojoponent napísal(a):
Mrzí ma, že tento rok Ti opäť neudelili cenu Humanista roka. Chmelár Ti ju vyfúkol, čo?

Pozri, falošný katolícky veštec:

Ceny humanistov 2018.

Naposledy upravil Lemmy dňa Ut jún 19, 2018 4:18 pm, celkom upravené 2 krát.

Zaslal: Ut jún 19, 2018 4:00 pm Odpovedať s citátom
Very Happy A kde som tvrdil, že cenu dostane Chmelár? Very Happy Vy už nemáte ani len zmysel pre vtip a iróniu Very Happy

Zaslal: Ut jún 19, 2018 4:19 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Very Happy A kde som tvrdil, že cenu dostane Chmelár? Very Happy Vy už nemáte ani len zmysel pre vtip a iróniu Very Happy

Vidím, že vieš zo seba robiť len hlupáka. Pokračuj ďalej vo svojej hlúposti.

Aspoň ľudia vedia, ako vyzerá tupý katolícky humor.

Eru

Zaslal: St júl 04, 2018 11:37 pm Odpovedať s citátom
Tvojoponent napísal(a):
Vynat sliepky z mnoziny hydiny je ako vynat ateistov z mnoziny zvierat.

A 21. 6. 2018 napísal perlu.
Tvojoponent napísal(a):
TvojOponent podobne ako Ty je človek a ak takto argumentuješ, potvrdzuješ, že si zviera.
Záver:
Lemmy je zviera. Ateisti sú zvieratá.

Nakoľko tvrdí, že je človek ako ja, tak to znamená, že podľa jeho názoru je aj on zviera. On o sebe tvrdí, že je zviera, aj, že je kresťan. Podľa jeho názoru sú kresťania zvieratá. To nevymyslíš, na také táraniny sa musíš stať katolíkom. Twisted Evil

V 23. príspevku som mu povedal, že vyrába kresťanský, katolícky bulvár. On na to hlúpo reagoval.
Tvojoponent napísal(a):
Zrejme si chcel napísať bulvárnu tlač. Lebo na budovanie širokých ciest zväčša v rámci starých mestských opevnení sa necítim byť povolaný.
No ale ani v prípade bulvárnej tlače čo by onálepkovania mojich názorov by si nebol úspešný. Bulvár sleduje totiž komerčný úspech…

Hrubý omyl. Slovo bulvár má aj tento význam: masovokomunikačné prostriedky, najmä tlač zameraná na senzácie, škandály, prinášajúca zveličené správy a klebety zo súkromného života populárnych ľudí (neraz neoverené); označenie bulvárnej tlače, plátku, správy, ktorá v takej tlači vyšla; bulvárny – málo hodnotný, majúci nízku úroveň. Čiže nemusí sa sledovať komerčný úspech.
Tvojoponent napísal(a):
Lemmy ani netuší, že korene jeho "humanizmu" sú kresťanské a hodnoty, ktoré zastáva, pramenia v kresťanstve.

Nepravda! Tvojoponent ani netuší, že slovo zviera používali ľudia už v praveku na odlíšenie iných živočíchov od ľudí. Napríklad na mamuty, levy, ovce, kozy, ťavy, antilopy, jelene, srnky, diviaky… Kresťania len po židoch ako papagáje opakujú staroveké ústne podania.
Tvojoponent napísal(a):
Iba teológia totiž definuje človeka ako výnimočné stvorenie v množine stvorenstva.

Hlúposť. Ľudia si už v praveku zadefinovali, ktoré živočíchy nazývajú zvieratami. Vtedy nebola žiadna teológia.
Tvojoponent napísal(a):
Kresťanstvo ponúka definíciu a Ty si ju prevzal práve od svojich predkov - ktorí vyrástli v kresťanskom priestore. Tvoje korene sú kresťanské.

Klamstvo, ničím nepodložený jeho názor. Slovo zviera vo svojom jazyku malo aj pôvodné obyvateľstvo Ameriky, a o Amerike nechyrovali ani kresťania, kým ju náhodou moreplavci neobjavili.

V 164. príspevku napísal.
Tvojoponent napísal(a):
Podobne, ako sekulárny humanista pán Adolf Hitler prichádza s teoriou nadľudí a podľudí.

Nuž, Hitler bol po celý život členom Rímskokatolíckej cirkvi. Sú katolíci sekulárni humanisti? Inde o humanistov katolík Tvojoponent tvrdí, že sú neznabohovia, bezbožníci, takže podľa správania občanov na Slovensku, ak berieme do úvahy, že asi 62 % občanov sú katolíci, by to neznabožstvo a bezbožníctvo na tých našich katolíkov aj sedelo. Najmä na katolíka Tvojoponenta. Twisted Evil
Tvojoponent napísal(a):
A tak prečudesne ateista Lemmy viaže svoje zaradenie v rámci živočíšnej ríše na cirkev a bibliu a nechce pripustiť…

Klamstvo o mne!

Ďalej nemám chuť komentovať jeho podlé kresťanské reči. Sú nechutné. Nech si ich tára v kostole, z kazateľnice. Čítajte ďalej, kresťania, aby ste vedeli, akého človeka máte medzi sebou. Normálny človek by sa takto nechutne o druhých ľuďoch nemohol vyjadrovať, najmä nie vtedy, ak ide o človeka, ktorý už zomrel. Taký človek sa ani nemôže brániť voči surovej katolíckej (kresťanskej) zákernosti a podlosti.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 31 z 34
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: