Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Slobodomurári

Mona
Zaslal: St apríl 04, 2018 9:49 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 153
Počujte ľudia, potrebujem vedieť, kto sú a čo vlastne robia slobodomurári. Resp., čo robili v prvej polovici 20. storočia. Ďalej by ma zaujímalo, či existujú nejaké oficiálne zoznamy ľudí, ktorí patria/patrili k slobodomurárom. Ale niečo, čo je hodnoverné.

Zaslal: Pi apríl 06, 2018 5:00 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 808
Mona napísal(a):
Počujte ľudia, potrebujem vedieť, kto sú a čo vlastne robia slobodomurári. Resp., čo robili v prvej polovici 20. storočia. Ďalej by ma zaujímalo, či existujú nejaké oficiálne zoznamy ľudí, ktorí patria/patrili k slobodomurárom. Ale niečo, čo je hodnoverné.

verejne známa je napr. talianska lóža P2. Pri afére s vatikánskou bankou bolo zverejnených tuším vyše 600 jej členov. Čítal som o tom knižku. Členovia tohto bratstva boli všetko osoby s vyšším postavením a vplyvom. Policajti, lekári. Keď sa stala nejaká vražda, tak sa bratia samozrejme informovali a vyšetrovať to prišiel ich človek, obhliadať ich lekár, aby všetko išlo tak, ako potrebovali. Je záhada, prečo práve túto lóžu P2 a jej ľudí prezradili, pretože o týchto organizáciách zahalených tajomstvom máločo pravdivé vyjde na povrch.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: