Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Slobodomurári

Mona
Zaslal: St apríl 04, 2018 9:49 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 161
Počujte ľudia, potrebujem vedieť, kto sú a čo vlastne robia slobodomurári. Resp., čo robili v prvej polovici 20. storočia. Ďalej by ma zaujímalo, či existujú nejaké oficiálne zoznamy ľudí, ktorí patria/patrili k slobodomurárom. Ale niečo, čo je hodnoverné.

Zaslal: Pi apríl 06, 2018 5:00 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 901
Mona napísal(a):
Počujte ľudia, potrebujem vedieť, kto sú a čo vlastne robia slobodomurári. Resp., čo robili v prvej polovici 20. storočia. Ďalej by ma zaujímalo, či existujú nejaké oficiálne zoznamy ľudí, ktorí patria/patrili k slobodomurárom. Ale niečo, čo je hodnoverné.

verejne známa je napr. talianska lóža P2. Pri afére s vatikánskou bankou bolo zverejnených tuším vyše 600 jej členov. Čítal som o tom knižku. Členovia tohto bratstva boli všetko osoby s vyšším postavením a vplyvom. Policajti, lekári. Keď sa stala nejaká vražda, tak sa bratia samozrejme informovali a vyšetrovať to prišiel ich človek, obhliadať ich lekár, aby všetko išlo tak, ako potrebovali. Je záhada, prečo práve túto lóžu P2 a jej ľudí prezradili, pretože o týchto organizáciách zahalených tajomstvom máločo pravdivé vyjde na povrch.

Zaslal: Pi máj 11, 2018 10:48 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 11 máj 2018 Príspevky: 2
Ťažko niečo nájsť dôveryhodne o slobodomurároch napriek tym všetkým konšpiračným teoriam ktore pôsobia dosť štýlom sekty, kultov a podobne.
Budem vychádzať väčšinou z toho čo som čítal na web stránkach slobodomurárskych hnuti.

Najprv ohodnotím tie Talianske lóže:
Na Slovenskych stránkach slobodomurároch sa môžeme dočítať to že ich nazývaju "pseudolóže" spojených s krajnou pravicou (že vraj im znesvecujú činnosť) , podobne označujú slovom "pseudolóža" aj iluminatov.

Druhá časť:
Píše sa tam že mali v minulosti vplyv na založení červeného kríža ale aj spoločnosť národov pred OSN.

V časti kde píšu o lóžach vo svete sa tam uvádza aj Kuba ako Veľka Lóža západnej Indie (jediny komunisticky štát ktory nezakázal slobodomurárske hnutie).

V minulosti USA patrilo k ním 10% belošskej populácie. V dnešnej dobe počet členov klesa po celom svete.

V skutočnosti slobodomurárstvo nie je jediným uzavretým spolkom ľudi, v spoločnosti je ich viac tak v desiatkach by sa ich dalo napočítať.

Som otvoreny k ďalšim informáciam ktore napíšete, rád sa dozviem niečo nove.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So máj 12, 2018 7:08 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 901
ErikKolarik napísal(a):
Ťažko niečo nájsť dôveryhodne o slobodomurároch napriek tym všetkým konšpiračným teoriam ktore pôsobia dosť štýlom sekty, kultov a podobne.

Som otvoreny k ďalšim informáciam ktore napíšete, rád sa dozviem niečo nove.

Samozrejme, že pôsobia aj na Slovensku. Princípom slobodomurárstva je záujem určitej skupiny získať pre svoje záujmy elity, ktoré potom využívajú na svoje ciele. Zapájajú tak do svojej práce aj iných, ktorí v skutočnosti ani nevedia, akému cieľu slúžia. Je to hlavne z dôvodu, že táto skupina zakladajúce tieto rôzne rády a sekty nemá dostatok svojich ľudí a zvlášť nie elitných a tak si to jednoducho vyriešili spôsobom naverbovania z iných skupín tým, že zahrali na ich ješitnosť, že budú patriť k vyvolenej elite. Títo ľudia kvôli svojej ješitnosti a tomu, že si myslia, že sú niečo viac,ako ostatní nikdy nepochopia, že sú len nástrojom. Prináša im to síce výhody, pretože tieto spoločenstvá majú veľký mocenský vplyv. čo ale znamená, že pre obyčajných ľudí to prináša nevýhody. Tento elitársky systém nakoniec musí viesť ku konfliktu bohatých a chudobných. V tomto boji už nepôjde už o národnostné otázky, ale o majetkové rozdiely. Bezohľadnosť bohatých totiž ani k inému nemôže viesť. Humanista má svoje zásady a nie je schopný určitých činov. Bezohľadný človek nemá žiadne zábrany a ide za svojim cieľom aj cez kopy mŕtvol, ako to vidíme v súčasnom svete. Ľudia nakoniec pochopia, že za všetkým zlom sú títo bezohľadní bohatí a na následky vojen začnú doplácať aj oni, nie len chudoba. Veď je až zarážajúce, aká je vysoká produkcia a svet stagnuje a na mnohých miestach je obrovsky zdevastovaný práve kvôli vojnám a plytvaniu na ich vedene z dôvodu rozmarov a chorých cieľov bohatých.

Zaslal: Ne máj 13, 2018 2:32 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 05 jún 2016 Príspevky: 42
Táto téma naozaj stojí za to!
Dovoľte mi jednu - možno kacírsku - otázku:

Spoločnosť Prometheus je slobodomurárskou organizáciou, čo sa týka vedenia tejto organizácie?

Alebo je to len jedna sekcia v štruktúrach SIS, SMER-ácka frakcia, prípadne niečo podobného?
Je totiž čoraz viac známou skutočnosťou, že ako občianske združenie nemajú skutočný záujem o získanie väčšieho počtu ľudí do členstva a fungujú vyslovene elitárskymi praktikami. Tvrdia síce že zastávajú záujmy viac ako 13% obyvateľstva v SR, ale nikdy nevidieť ich na verejných protestoch (na čo majú poriadne dôvody), ani nezorganizujú stretávky s radovými občanmi (čo patrí medzi nízkonákladové a veľmi účinné spôsoby získania ľudí pre spoločný cieľ). V zmysle ich deklarovaných záujmov už mali by dávno disponovať štatútom vplyvnej politickej strany. Hlásia sa totiž k veľmi významným a širokou verejnosťou žiadaným, teda podporovaným hodnotám. Veľa vecí nie je v poriadku okolo tej organizácie v zmysle toho, čo verejne deklarujú oni sami!
(A poslednú vetu nevnímajte prosím ako môj subjektívny názor. Je to totiž názor mnohých ľudí s nenáboženským pohľadom na svet.)
Mona
Zaslal: Po máj 21, 2018 12:26 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Mňa by skôr zaujímal ten zoznam členov. Konkrétne ma zaujíma, či boli členmi nejakej lóže Edvard Beneš, Tomáš Garrigue Masaryk a Milan Rastislav Štefánik. Všade čítam, že boli. Avšak k nejakým zoznamom sa neviem dostať. Takže by ma zaujímalo, odkiaľ všetci vedia, že boli členmi?

Zaslal: Po máj 21, 2018 2:13 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Áno, mnohých zaujíma zoznam členov, ale nie náhodou sú tieto informácie utajované. Totiž vplyv a moc možno udržiavať bez priamej sily len na princípu utajovania.
Sú však ľudia, ktorý sa dostali v živote takým funkciám, odkiaľ možno získať spoľahlivé poznatky o rodových líniach a podobne. Sú vyššie vedúce miesta na štátnych úradoch a najmä v tajných službách, kde za polovicu ľudského života aj obyčajnejšie osoby si dokážu zhrabnúť významné informácie o utajovaných sociálnych štruktúrach.
Potom občas tieto informácie rozkecajú, čo má ešte vážnosť v okruhu ich kolegov a dobrých známych, ale nemôžu vyvýjať väčšie úsilie na odhalenie tajných zoskupení pred širokou verejnosťou, lebo mohli by sa dostať do vážnych problémov.
(Ani pán Stanley Kubrick sa nedožil 33-ho výročia premiéry svojho slávneho filmu, čo natočil k pádu troch výškových budov v New Yorku v roku 2001. Ústredný motív filmu dodnes stojí na rohu pozemku s pomerne explicitným firemným logom. Surprised Podľa "špatných jazykov" to prehnal so svojim posledným filmom až príliš. Laughing)
Z toho princípu vyplýva, že s časom mnoho polopravd sa vžije do verejného povedomia ale nie je možné tieto preverovať jednoduchým spôsobom.
Vy si tu dávate za možné príklady prezidentov. Dosť pravdepodobné, že ľudia tohoto kalibru disponujú členstvom alebo priamym prepojením na tajné štruktúry moci.
Teda o čom je reč? O slobodomurároch? Tak prosím, treba si kuknúť na novú výstavbu mesta v Astane, čo sa viaže priamo k mene tamojšieho prezidenta v súčasnosti! Very Happy
Mona
Zaslal: St máj 23, 2018 5:47 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Mňa zaujíma práve ten historický kontext v súvislosti s 1. ČSR. A pokiaľ je to len na úrovni "urban legend", tak je to pre mňa, akoby to ani nebolo. Wink

Zaslal: Št máj 24, 2018 10:13 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Mona - hovoríte veľmi správne! Very Happy
A treba kakať na hlavu takým zbytočným ľudom, ktorý nemajú ani základné vedomosti z prírodných a ostatných exaktných vied (a nevedeli by stanoviť neurčitý integrál ani z funkcie "e na x-tú" - hoci mali samé jednotky na strednej škole z matiky) - kde proste veci fungujú a všetky poznatky možno preveriť.

Hnusný pajáci - moderná technika ukáže ich detinskú povahu: Photos.Google.com Laughing
Mona
Zaslal: Št máj 24, 2018 10:29 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Počuj, neviem ako si myslel svoj post. Proti slobodným murárom fakticky nič nemám. Len nemôžem použiť informáciu na úrovni "urban legend". Je jednoduché urobiť vitrínku, dať do nej uniformu slobodného murára a k tomu priložiť fotku Edvarda Beneša a nalepiť tam ceduľku, že bol členom. Akože... možno bol. Ale vitrínka nie je dôkaz. Chápeme sa, nie?

Predpokladala som, že v 21. storočí už budú nejaké informácie dostupné. Lebo veď archívy odtajnili aj Rusku, aj vo Vatikáne. To je všetko. Nehľadaj za tým nič iné. Thx. Smile

Skúsim sa popýtať priamo SM. Ani neviem, prečo som sa spýtala tu.

Zaslal: Št máj 24, 2018 10:41 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Surprised No konečne jeden super nápad - tak sa spýtaj priamo SM!

(Podľa "urban legends" však majú zakázané vyzradiť ostatných členov!)
Lemmy
Zaslal: Št máj 24, 2018 11:03 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6737 Bydlisko: Mám.
Mona napísal(a):
Ani neviem, prečo som sa spýtala tu.

Možno preto, lebo toto je diskusné fórum humanistov, a slobodomurári majú názov svojej webovej stránky Humanizmus.sk. Wink A mnohých to môže popliesť.

Zaslal: Pi máj 25, 2018 2:51 am Odpovedať s citátom
Human napísal(a):
ani nezorganizujú stretávky s radovými občanmi (čo patrí medzi nízkonákladové a veľmi účinné spôsoby získania ľudí pre spoločný cieľ).

Už po jedenástykrát sú občania pozývaní na Ceny humanistov.

Je to vynikajúca stretávka s radovými občanmi. Stačí prísť.
Human
Zaslal: So máj 26, 2018 2:46 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Laughing Lemmy - fakt máš zmysel pre humor - bohužiaľ z tej čiernejšej kategórie!

Koľko ľudí chodí na spomínanú udalosť? 30? Možno občas aj dvojnásobok - nesledujem štatistiky návštevnosti. Keby išlo naozaj o nejaké "nízkoprahové" podujatie, tam by chodilo tak 100x viac ľudí, aj keby nepodávali občerstvenie pri konci programu. Zrejme nie je žiadna náhoda, že tam čoskoro prestanú chodiť sympatizanti a aj taký, ktorý tam už išli s oficiálnou pozvánkou ako členovia SP!

Boli tam minule od ETHOS-u? Ja som bral tú námahu a pýtal aj od člena predsedníctva SP, že prečo odišli isté osoby a založili organizáciu ETHOS? Nedostal som na to rozumnú odpoveď, len nejaké vyhýbavé kecy.

Ale nech hovorý za všetko neverbálny prejav istej klaviristy (tuším z roku 2015), kto sa tam dostavil - ako keby ho pozvali s pritlačeným pištoľom k hlave. Keď nehral, tak sedel s prekríženými rukami a po poslednom čísle hňeď zbalil svoje klávesy a utekal preč navzdory zvyku, že na takéto podujatia pozvaný umelci vždy zostanú aj na neformálny pokec po oficiálnej časti.

Ja si myslým, že toľko argumentov k uzavretej povahe SP na dnes bohato stačí! Wink
Lemmy
Zaslal: So máj 26, 2018 9:11 am Odpovedať s citátom
Human napísal(a):
Laughing Lemmy - fakt máš zmysel pre humor - bohužiaľ z tej čiernejšej kategórie!

Koľko ľudí chodí na spomínanú udalosť? 30? Možno občas aj dvojnásobok - nesledujem štatistiky návštevnosti. Keby išlo naozaj o nejaké "nízkoprahové" podujatie, tam by chodilo tak 100x viac ľudí, aj keby nepodávali občerstvenie pri konci programu. Zrejme nie je žiadna náhoda, že tam čoskoro prestanú chodiť sympatizanti a aj taký, ktorý tam už išli s oficiálnou pozvánkou ako členovia SP!

Boli tam minule od ETHOS-u? Ja som bral tú námahu a pýtal aj od člena predsedníctva SP, že prečo odišli isté osoby a založili organizáciu ETHOS? Nedostal som na to rozumnú odpoveď, len nejaké vyhýbavé kecy.

Ale nech hovorý za všetko neverbálny prejav istej klaviristy (tuším z roku 2015), kto sa tam dostavil - ako keby ho pozvali s pritlačeným pištoľom k hlave. Keď nehral, tak sedel s prekríženými rukami a po poslednom čísle hňeď zbalil svoje klávesy a utekal preč navzdory zvyku, že na takéto podujatia pozvaný umelci vždy zostanú aj na neformálny pokec po oficiálnej časti.

Ja si myslým, že toľko argumentov k uzavretej povahe SP na dnes bohato stačí! Wink

Dobre, teraz si ty na rade. Ukáž, čo vieš. Podaj návrhy, vytvor neuzavretú povahu. Zmeň to, aspoň sa o to pokúšaj. Ak nejakí ľudia odišli zo SP do Ethosu, opýtaj sa v Ethose na dôvody, prečo odišli. A čo robia? Aké nízkoprahové podujatia? Kritizovať je ľahké, niekedy až naivné a ľahkovážne, nezodpovedné. Ak má mať tvoja kritika nejakú hodnotu, musíš konkrétne konať. Opýtaj s ich v Ethose, a potom sem napíš odpoveď, čo si sa dozvedel. OK? Ale nezaujímajú ma tvoje vyhýbavé kecy. Píš konkrétne! Pokojne ich odpoveď môžeš citovať.

21. jún je medzinárodný sviatok humanistov. Ak ani tento deň im nestojí za to oslavovať, tak to veľa svedčí proti takým humanistom. To je ako keby moslim neoslavoval Ramadán alebo kresťan Vianoce.

Opýtal si sa klaviristky z roku 2015, prečo musela náhle odísť? Myslíš si, že poznáš pravdu? Skutočný dôvod.

Som zvedavý, čo ty vymyslíš na najväčší sviatok roka, na 21. júna 2018.

Samozrejme, môžeš očakávať podporu v uverejnení tlačových správ v spravodajskom magazíne Humanisti.sk o podujatiach, ktoré k tomuto najväčšiemu sviatku pripravíš. A pokojne sa pochváľ, že na tebou organizované nízkoprahové podujatie prišli tisícky návštevníkov. A ani občerstvenie si nemusel pripraviť. Stačí na adresu redakcie poslať výstupy, tlačové správy, prílohy, fotografie, videá.

Nie je žiaden problém informovať verejnosť o aktivitách humanistov. Prejav sa! Konaj! Povzbudzuje ťa, aby si nespával s pocitom viny, že nič nerobíš, len kecáš, a máš pocit, že ti niekto pritlačil pištoľ k hlave. Vieš, je to cynické, nehumánne. Od humanistov by si to nemal očakávať. Humanisti by sa mali podporovať, najmä v situácii, aká je dnes, keď sa veľmi málo ľudí verejne hlási k humanizmu. Sú síce odvážlivci, ktorí o sebe prezradia, že sú ateisti, ale pre mňa je to málo. Ja by som bol radšej, keby o sebe hovorili, že sú humanisti. Pokojne aj s presnejším pomenovaním, že humanisti podľa IHEU, aby nedochádzalo k omylom, lebo táto téma je o slobodomurároch.

Keď IHEU vyzvalo humanistov na celom svete, aby pomohli, koľko si ty prispel? Nula! Čistá holá nula. Holé nič!!! Žiješ vo svojom vákuu, bubline, mimo realitu, mimo humanistického diania.

Prispievaš, podporuješ finančne humanistické občianske združenie? Vieš o tom, že sa nedarilo predávať humanistickú literatúru? Aspoň raz si to na vlastnej koži vyskúšaj, aké to sú pocity, keď ťa odmietnu. Na Slovensku sú aj zlí ľudia, ktorí sa snažia vykresliť humanistov ohováraním, že sú to nejakí extrémisti, teroristi, a podobné nadávky. Lebo podľa ohováračov je normálne byť len kresťanom. Čo je iné, to je pre nich extrém. Mnoho zlých ľudí si namýšľa, že aj humanisti sú veriaci, a tak z ich klebiet vznikajú rôzne nedorozumenia.

Uvedom si, že uverejnenie článkov (diskusných príspevkov) má len pomocnú funkciu. Základ tvoria stretnutia medzi humanistami. Ak sa im nepáči slávnostné odovzdávanie Cien humanistov, tak nech vytvárajú ďalšie aktivity.

Som zvedavý, čo navrhneš.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: