Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Exorcizmus

Lemmy
Zaslal: Ut júl 13, 2010 7:13 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6881 Bydlisko: Mám.
Exorcistka spôsobila smrť dieťaťu

Povedala im, že ich rodina je prekliata a chlapec je démon. Nariadila im odísť, aby ona mohla vykonať obrad exorcizmu. Keď sa vrátili, našli chlapca mŕtveho.

„Podľa príbuzných chlapca nastala jeho smrť pri použití metód alternatívneho liečiteľstva,“ uvádza sa vo vyhlásení vyšetrovateľov. Noviny tiež uviedli, že chlapec sa pravdepodobne pri rituále udusil, pretože „liečiteľka“ mu obrátila tvár k zemi.

Zdroj: Pri rituále exorcistky zomrel chlapec

Zaslal: Ne júl 18, 2010 11:01 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
Lemmy napísal(a):
„Podľa príbuzných chlapca nastala jeho smrť pri použití metód alternatívneho liečiteľstva,“ uvádza sa vo vyhlásení vyšetrovateľov.

Čo všetci majú. Veď chlapca od zlého ducha zbavila. Ona predsa nemôže zato, že chlapcovo telo bolo ním tak presiaknuté, že skonalo.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Po apríl 09, 2012 11:59 pm Odpovedať s citátom
Exorcizmus v praxi. Kňaz vyháňa diabla z tela ženy

Žijú medzi nami. Skutoční exorcisti, ktorí sa starajú o zblúdilé duše. Jeden z nich pôsobí v Španielsku. Volá sa José Antonio Fortea a nórsky režisér Fredrik Horn Akselsen o ňom natočil dokument.

Dokument nórskeho režiséra

Dokument s názvom Exorcista 21. storočia zachytáva príbeh Kolumbijčanky, ktorá je posadnutá diablom od roku 1997. Aby našla duchovné oslobodenie, vyhľadá španielskeho kňaza.
Citácia:
„Otec Fortea je veľmi múdry človek, ktorý sa v problematike vyzná. Viem, že s jeho pomocou môžem byť oslobodená,“ vyznáva sa žena.

Jediný španielsky exorcista

„Choď preč, ty zatratený kňaz,“ kričí Kolumbijčanka vo filme na duchovného, ktorý sa jej snaží pomôcť. Ten následne vysvetľuje pre denník Daily Mail:
Citácia:
„Vymetanie je boj všetkých síl svetla proti všetkým démonickým silám. Exorcista môže povolať svätých i anjelov, aby mu pomohli. Je to boj so zbraňami modlitby,“ vysvetľuje kňaz.

Otec Fortea je jediným exorcistom v Španielsku. Tvrdí, že tak, ako sa stalo málo zázrakov, na svete žije aj málo exorcistov.

Zdroj: Noviny.sk/Daily Mail

Moja poznámka k: Fortea je veľmi múdry človek

Nie múdry, ale prefíkaný.

Zaslal: Ut september 11, 2012 5:40 pm Odpovedať s citátom
V Poľsku začal vychádzať časopis o vyháňaní diabla. Podporujú ho i niektorí kňazi

Ide o svetovo unikátny časopis, ktorý je výhradne venovaný vyháňaniu diabla.

Magazín nadväzuje na módnu vlnu záujmu o zaháňanie démonov, ktorá v Poľsku v posledných rokoch nadobudla veľké rozmery.

Za posledných 15 rokov sa zvýšil počet exorcistov v Poľsku zo štyroch na 150.

Exorcista a kňaz Andrzej Grefkowicz vraj so psychiatrami aktívne spolupracuje, aby sa vyvaroval chybnej diagnóze a márne neodháňal démonov tam, kde sú pacienti skutočne postihnutí duševnou chorobou či hystériou.

Mesačník o 62 stránkach vychádza v 15 tisícoch výtlačkov a stojí desať zlotých (60 českých korún).

Zdroj: ČTK, IHNED.cz

Zaslal: Št júl 31, 2014 11:21 pm Odpovedať s citátom
V Poľsku ozaj žijú trafení ľudia. Aspoň v prípade katolíckeho kňaza Mariana Rajchela z Jarosławia. Je akože vyháňač duchov, exorcista. Do novín Życie Podkarpackie (Život Podkarpatska) povedal, že Satan mu posiela sms-ky. Ouch

Życie Podkarpackie napísal(a):
Szatan wysyła do mnie SMS-y
23 lipca 2014, 8:00

„Ty żałosny stary klecho, długo już nie pociągniesz”

– A mnie się to udaje – opowiada egzorcysta ks. Marian Rajchel z Jarosławia. „Ty żałosny stary klecho, długo już nie pociągniesz” – przeczytał niedawno.

– Najczęściej pisze osoba dręczona. Albo tak zwanym pismem automatycznym, nie wie, co robi i później kompletnie nic nie pamięta, albo ma świadomość przez jakiś czas, a potem wszystko się zaciera w pamięci. W każdym bądź razie autorem nie jest ta osoba, co pisze. Autorem jest zły duch, który przez nią działa – wyjaśnia ks. Rajchel, który od wielu lat zajmuje się posługą egzorcysty w archidiecezji przemyskiej.

„I tak do mnie wróci, nie wyjdzie z tego piekła. Ona jest moja, podpisała mnóstwo cyrografów. Każdy, kto się będzie za nią modlił, zdechnie” – przeczytał ks. Rajchel w jednym z SMS-ów wysłanych z telefonu nastoletniej dziewczyny, która trafiła do niego kilka dni wcześniej. „Zamknij się, klecho. I tak wszystkich nie uratujecie. Idiota. Ty żałosny stary klecho, długo już nie pociągniesz”. – Zauważcie: „i tak wszystkich nie uratujecie”. Co to znaczy? Że wielu uratujemy, nie wszystkich, ale niektórych tak – interpretuje kapłan.

W innej wiadomości przeczytał: „Jutro zdechniesz”. Wkrótce minie rocznica od tego zdarzenia. Kapłan podkreśla, że jednym z ważniejszych egzorcyzmów jest spowiedź.

(...)
Pełną treść artykułu znajdziesz w bieżącym wydaniu ŻP.
(Paweł Bugira)

Zaslal: Št marec 08, 2018 10:04 am Odpovedať s citátom
Napáda diabol len veriacich či aj ateistov?
Exorcista Gianni Sini napísal(a):
Diabol nerobí rozdiely medzi ľuďmi. Prichádza ku mne množstvo ľudí, nielen veriaci kresťania, ale napríklad aj moslimovia či ľudia z iných náboženstiev. Mám príklad aj jedného ateistu, ktorý hovoril, „možno sa Vám to bude zdať zvláštne, pretože neverím vo vyššie bytosti, ale skutočne sa cítim posadnutý diablom. A preto prichádzam k Vám, aby som požiadal o pomoc“.

Funguje exorcizmus v takýchto prípadoch?
Exorcizmus je vždy účinný, ale je to dlhodobá záležitosť. A platí to aj pri ľuďoch, ktorí nie sú veriaci. Vždy je v nich túžba uznávať nejakého boha, ktorého možno ešte neobjavili, ale je silnejší než zlo, ktoré ich nejakým spôsobom drží v područí.

Zvyčajne týchto ľudí nežiadam, aby zmenili náboženstvo. Chcem ale od nich, aby aspoň vyjadrili dôveru v nášho Boha. Kvôli tomu prišli. Lebo práve v tejto dôvere ich Boh vie oslobodiť.

Neúspešný exorcizmus neexistuje?
Každý exorcizmus má pozitívny efekt. Vždy, keď vykonávam modlitbu exorcizmu, tá osoba je oslobodená a cíti sa lepšie. A tento stav môže pretrvať aj niekoľko dní. Či sa to vráti, to je niekedy dlhodobá záležitosť. Sú prípady, keď modlitbu exorcizmu robím roky.

V knihe uvádzate, že na exorcistov sa ročne obráti približne 400-tisíc ľudí. Koľko z nich reálne potrebuje ich zásahy?
Ročne to je niečo medzi 400-tisíc až 500-tisíc ľuďmi. Exorcisti sa zhodujú v tom, že z tohto čísla sú približne 1 až 2 percentá stavy posadnutosti. Keď si teda zrátate, koľko prípadov to je, je to dosť veľké číslo ľudí, ktorí túto pomoc vyhľadávajú.

To je tak, keď ľudia dajú prednosť bludom pred pravdou.

To je tak, keď ľudia dajú prednosť kňazovi pred psychiatrom.

Eru Ouch Sad

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: