Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Kto je najväčší lotor pravice?

Lemmy
Zaslal: Ut december 01, 2015 1:42 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6881 Bydlisko: Mám.
Kto je najväčší lotor pravice?

Pravica má o svojom lotrovi pochybnosti. Ľudia v tom majú jasno

Predseda Siete by bol najvhodnejším lotrom pravice, myslí si 28 percent opýtaných v prieskume agentúry Focus pre SME.

Politológ Grigorij Mesežnikov hovorí, že pravica je natoľko rôznorodá, že má o lotrovi pochybnosti.

Šéf jednej veľkej strany

Minulý týždeň Procházka ohlásil, že si vie po marcových parlamentných voľbách predstaviť jeden súdružský poslanecký klub.

Zaslal: Ut február 27, 2018 3:49 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 948
Lemmy napísal(a):
Kto je najväčší lotor pravice?

Pravica má o svojom lotrovi pochybnosti. Ľudia v tom majú jasno

Niektorí politici sú ako strojčeky na makaróny. Nech sa vyskytne akákoľvek situácia, vždy z nich vylezie ten istý makarón. Mnohým voličom to vyhovuje, pretože sú už zvyknutí na to isté a niečo iné by im nechutilo. Potom aj tak volia. Jeden má rád špagety, iný kolienka, veď sú tie najlepšie. Ochutnať niečo iné im ani nepríde na um. Možno by zistili, že práve tie ich makaróny sú najhnusnejšie. Možno by voličom bolo treba vyvinúť trocha viac snahy, aby videli pravdu. Určite je to ľahšie, ako chcieť uvidieť odvrátenú stranu Mesiaca. Mnohí sa ale tvária, ako keby tú neznámu stranu politikov poznali lepšie, ako vlastnú dlaň.

Zaslal: So august 25, 2018 11:17 am Odpovedať s citátom
Politici všeobecne používajú známu fintu, tzv, hru na zlého a dobrého policajta. Zlý policajt sa pri výsluchu chová agresívne, čo vyvolá v obvinenom odpor a zatne sa. Potom prichádza akože dobrý policajt, ktorý sa chová slušne. láskavo a týmto úskokom vytiahne z obvineného, čo treba. V skutočnosti dobrý a zlý policajt spolupracujú a osobne by si mohli svoje role aj vymeniť. Je to len spôsob ich práce. Politici robia to isté. Jedni sú akože zlí, iní sú akože dobrí a ľudia im veria. Dovolia im potom všetko a oni si to aj berú, pretože v tejto "hre" ide o to, vyžmýkať z ľudí to, čo sa dá. A naivní ľudia sa dajú žmýkať tzv. "dobrým " politikom a "zlých" nenávidia. Nechápu, že medzi nimi nie je rozdiel, ale im ide len o konečný výsledok, vyžmýkanie, vyrabovanie, zničenie. Naivní ľudia dobrovoľne pracujú proti sebe.
Potom sa k moci dostávajú politici, ktorí sú neschopní, pretože mocní si ich tam touto manipuláciou ľahko dosadia. Politici, ktorí sú ako uspané a obžrané psy, ktoré potom nestrážia, ale dovolia zlodejom, ktorí ich nakŕmili, alebo ich uspali, aby majiteľovi vyrabovali všetko, po čom zatúžia. Dobré strážne psy demokracie sú už väčšinou dávno odpratané preč, lebo prekážali a samozrejme je snaha aj tých zopár, čo ešte strážia odstaviť, aby si zlodeji mohli chodiť do cudzieho domu, ako do holubníka, kedy sa im zachce a rabovať a rabovať.

Zaslal: So august 25, 2018 12:07 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Dobré strážne psy demokracie sú už väčšinou dávno odpratané preč, lebo prekážali a samozrejme je snaha aj tých zopár, čo ešte strážia odstaviť, aby si zlodeji mohli chodiť do cudzieho domu, ako do holubníka, kedy sa im zachce a rabovať a rabovať.

A čo ty? Nie si dobrý strážny pes demokracie? Alebo si proti demokracii? Alebo si zlý pes? Porozprávaj niečo o tom. Čo si myslíš? Aký si pes?

Zaslal: So august 25, 2018 1:31 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Dobré strážne psy demokracie sú už väčšinou dávno odpratané preč, lebo prekážali a samozrejme je snaha aj tých zopár, čo ešte strážia odstaviť, aby si zlodeji mohli chodiť do cudzieho domu, ako do holubníka, kedy sa im zachce a rabovať a rabovať.

A čo ty? Nie si dobrý strážny pes demokracie? Alebo si proti demokracii? Alebo si zlý pes? Porozprávaj niečo o tom. Čo si myslíš? Aký si pes?

Nie som politik, ani nemám takú funkciu, z ktorej by vyplývalo strážiť právo a spravodlivosť. Neberiem veľké peniaze, ako niektorí, ktorých je to prácou a povinnosťou, teda sú chovaní z daní ľudí, aby im strážili demokraciu, teda som sa v tejto oblasti nemohol zapredať a neplniť si povinnosti z nej vyplývajúce. Mnohí nepohrdnú žvancom z cudzích rúk. Lepšie povedané, žerú z cudzej ruky veľmi ochotne, preto nestrážia a čo je ešte horšie, útočia na vlastného majiteľa a celú jeho rodinu. Neviem dokedy to majiteľ bude znášať, ale takých strážcov mu naozaj netreba. Radšej sa ich zbaví a bude si strážiť sám.

Zaslal: So august 25, 2018 3:21 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Nie som politik, ani nemám takú funkciu, z ktorej by vyplývalo strážiť právo a spravodlivosť. Neberiem veľké peniaze, ako niektorí, ktorých je to prácou a povinnosťou, teda sú chovaní z daní ľudí, aby im strážili demokraciu, teda som sa v tejto oblasti nemohol zapredať a neplniť si povinnosti z nej vyplývajúce. Mnohí nepohrdnú žvancom z cudzích rúk. Lepšie povedané, žerú z cudzej ruky veľmi ochotne, preto nestrážia a čo je ešte horšie, útočia na vlastného majiteľa a celú jeho rodinu. Neviem dokedy to majiteľ bude znášať, ale takých strážcov mu naozaj netreba. Radšej sa ich zbaví a bude si strážiť sám.

Nevyhováraj sa! Škaredo si sa vyjadril o občanoch SR. Nazval si ich strážnymi psami, pretože občania sú tí, na ktorých záleží, či si ustrážia demokraciu. Nie politici, ale občania!!! Nauč sa to! A dobre si na to nabudúce zapamätaj! Tvoje táraniny ako väčšinou nestoja za pozornosť, vieš viesť len krčmové reči, ale upozornil som ťa na faktickú chybu, že si namýšľaš blud, že demokraciu majú strážiť politici. Nie, je to úloha nás všetkých, občanov SR. Ale ty si asi len taký oriešok. Crying or Very sad

Zaslal: Ne august 26, 2018 6:30 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Nevyhováraj sa! Škaredo si sa vyjadril o občanoch SR. Nazval si ich strážnymi psami, pretože občania sú tí, na ktorých záleží, či si ustrážia demokraciu. Nie politici, ale občania!!! Nauč sa to! A dobre si na to nabudúce zapamätaj! Tvoje táraniny ako väčšinou nestoja za pozornosť, vieš viesť len krčmové reči, ale upozornil som ťa na faktickú chybu, že si namýšľaš blud, že demokraciu majú strážiť politici. Nie, je to úloha nás všetkých, občanov SR. Ale ty si asi len taký oriešok. Crying or Very sad

Áno, ja som len oriešok a bol by som hrdý na to, keby som bol v nejakom úrade a niekto by ma nazval strážnym psom demokracie, pretože by to pre mňa bolo vyznamenanie, že niečo robím dobre. Mnohí si ale nezaslúžia toto pomenovanie, pretože sa úplne spreneverili svojmu poslaniu.
Nenazval som strážnymi psami občanov, ale funkciu tých, ktorí sa za strážcov demokracie sami prihlásili, dokonca sa tam tlačia akýmikoľvek prostriedkami, aby túto prácu mohli vykonávať. Zvolil som ten výraz preto, aby som viac zvýraznil princíp ich práce, pretože len strážca demokracie je príliš nevýrazné a všedné pomenovanie, ktoré nevyvolá záujem..

Zaslal: Ne august 26, 2018 7:21 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Áno, ja som len oriešok a bol by som hrdý na to, keby som bol v nejakom úrade a niekto by ma nazval strážnym psom demokracie, pretože by to pre mňa bolo vyznamenanie, že niečo robím dobre. Mnohí si ale nezaslúžia toto pomenovanie, pretože sa úplne spreneverili svojmu poslaniu.
Nenazval som strážnymi psami občanov, ale funkciu tých, ktorí sa za strážcov demokracie sami prihlásili, dokonca sa tam tlačia akýmikoľvek prostriedkami, aby túto prácu mohli vykonávať. Zvolil som ten výraz preto, aby som viac zvýraznil princíp ich práce, pretože len strážca demokracie je príliš nevýrazné a všedné pomenovanie, ktoré nevyvolá záujem..

Ty si nepochopil funkciu strážcov demokracie. Opakujem, úradník si plní len povinnosti, ktoré mu vyplývajú z povahy jeho pracovnej náplne. Ako úradník si môžeš akurát tak strážiť svoje teplé miestečko, aby si si potom užíval dôchodok.

Všetko, myslím tým to najdôležitejšie, leží na pleciach občanov, voličov. Pokiaľ sa toto nenaučíš, nebudem to schopný pochopiť, budeš žiť v ilúzii.

Aký to záujem chceš tu vyvolať tým, že ľudí nazveš psami? Ty nie si normálny.

Zaslal: Ne august 26, 2018 9:24 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1750
Citácia:
Lemmy napísal:
Aký to záujem chceš tu vyvolať tým, že ľudí nazveš psami? Ty nie si normálny.

Ateisti Weisenbacher a Krempaská založili mimovládnu organizáciu Slovak Political Watchdog - strážny pes na politikov.

SITA uvádza, že
Citácia:
Spor Matoviča s aktivistami Petrom Weisenbacherom a Alenou Krempaskou sa začal v lete tohto roku po tom, ako aktivisti kritizovali, že protesty pred bratislavským obytným komplexom Bonaparte, ktoré sa týkajú kauzy Bašternák, sú organizované parlamentnou opozíciou a nie sú apolitické. Matovič kritiku odmietol s tým, že aktivisti boli v minulosti spojení s vládnou stranou Smer-SD. Aktivisti následne zverejnili, že Matovič si ako poslanec nepredĺžil pozastavenie živnosti

Weisenbacher, ktorý je sekulárny humanista, je politický spojenec strany SMER, na čele je principiálny ateista FICO. Je súčasne zriaďovateľom kontroverzného Inštitútu ľudských práv, ktorého nenávistné aktivity necháva bloger Lemmy na svojej stránke bez povšimnutia - je zjavne ideový spojenec IĽP.
Na fcb stránke toho združenia nájdeme tento popis:
Citácia:
Smer sa zdiskreditoval. Nebudeme ale tlieskat Sulíkovi, Lipšicovi, ani šialencovi Matovičovi. Oni nehovoria v našom mene. Je čas na zmenu.

Mimovládna organizácia Strážne psy demokracie sídli v lukratívnej časti Bratislavy na Karppatskej ulici 2.
kontakty:
info@slovakpoliticalwatchdog.org
http://www.slovakpoliticalwatchdog.org/
Weobová stránka však aj po takmer roku aktivity nie je aktívna. Je na nej len odkaz:
Na stranke pracujeme, zatial nas najdete na facebook.com/slovakpoliticalwatchdog.org
a sledovat nase aktivity mozete na aj na twitter.com/sk_watchdog_org
A nájdeme tam odkaz na hanopis Šašo špeciál - venovaný znevažovaniu politika Matoviča.
Je síce pekné, že Lemmy pripomína dôstojné správanie a odmieta označovať ľudí za psov, no označovanie kresťanov hanlivými prívlastkami a dokonca z úst ľudí z tretieho sektora mu nevadí.

Strážne psy je prirovnanie a nemyslí sa tým urážka.

Ale nech je Lemmymu môj príspevok inšpiráciou na napísanie zaujímavého článku zahŕňajúceho aj rozhovor s týmito "mopslíkmi" demokracie Smile

Zaslal: Ne august 26, 2018 10:32 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Ateisti Weisenbacher a Krempaská založili mimovládnu organizáciu Slovak Political Watchdog - strážny pes na politikov.

SITA uvádza, že
Citácia:
Spor Matoviča s aktivistami Petrom Weisenbacherom a Alenou Krempaskou sa začal v lete tohto roku po tom, ako aktivisti kritizovali, že protesty pred bratislavským obytným komplexom Bonaparte, ktoré sa týkajú kauzy Bašternák, sú organizované parlamentnou opozíciou a nie sú apolitické. Matovič kritiku odmietol s tým, že aktivisti boli v minulosti spojení s vládnou stranou Smer-SD. Aktivisti následne zverejnili, že Matovič si ako poslanec nepredĺžil pozastavenie živnosti

Weisenbacher, ktorý je sekulárny humanista, je politický spojenec strany SMER, na čele je principiálny ateista FICO. Je súčasne zriaďovateľom kontroverzného Inštitútu ľudských práv, ktorého nenávistné aktivity necháva bloger Lemmy na svojej stránke bez povšimnutia - je zjavne ideový spojenec IĽP.
Na fcb stránke toho združenia nájdeme tento popis:
Citácia:
Smer sa zdiskreditoval. Nebudeme ale tlieskat Sulíkovi, Lipšicovi, ani šialencovi Matovičovi. Oni nehovoria v našom mene. Je čas na zmenu.

Mimovládna organizácia Strážne psy demokracie sídli v lukratívnej časti Bratislavy na Karppatskej ulici 2.
kontakty:
info@slovakpoliticalwatchdog.org
http://www.slovakpoliticalwatchdog.org/
Weobová stránka však aj po takmer roku aktivity nie je aktívna. Je na nej len odkaz:
Na stranke pracujeme, zatial nas najdete na facebook.com/slovakpoliticalwatchdog.org
a sledovat nase aktivity mozete na aj na twitter.com/sk_watchdog_org
A nájdeme tam odkaz na hanopis Šašo špeciál - venovaný znevažovaniu politika Matoviča.
Je síce pekné, že Lemmy pripomína dôstojné správanie a odmieta označovať ľudí za psov, no označovanie kresťanov hanlivými prívlastkami a dokonca z úst ľudí z tretieho sektora mu nevadí.

Strážne psy je prirovnanie a nemyslí sa tým urážka.

Ale nech je Lemmymu môj príspevok inšpiráciou na napísanie zaujímavého článku zahŕňajúceho aj rozhovor s týmito "mopslíkmi" demokracie Smile

Mám iný názor. Mám za to, že demokraciu si majú strážiť občania. Nevidím dôvod nazývať občanov psami. Watchdog? Watchtower!!! Koľká podobnosť. Wink Rolling Eyes Razz

Prečo ma kritizuješ, že mi niečo nevadí? Mne vadí, že deň má len 24 hodín, a nemôžem reagovať na všetko. Prečo to ty nekritizuješ? Ty vieš špiniť len druhých, ale sám sa nezmôžeš na nič rozumné. Veď, čo ti bráni kritizovať ľudí z tretieho sektora? Ak označujú kresťanov hanlivými prívlastkami. Kritizuj! Máš viacero stránok, tak ich využívaj na kritiku.

Tvoj problém spočíva v tom, že žiješ v ilúzii, trpíš predsudkami o mne. Ty už vopred vieš, či mi niečo vadí alebo nevadí. Ty nie si normálny!

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: