Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  David Ross: Propaganda v slobodnej tlači

Videli ste film alebo čítali ste knihu Výroba súhlasu?

Áno  
50%
  [ 1 ]  50%

Nie  
50%
  [ 1 ]  50%

Celkom hlasov : 2
Lemmy
Zaslal: St apríl 29, 2015 1:45 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6389 Bydlisko: Mám.
K článku Propaganda v slobodnej tlači.

Lucia Kvašňovská napísala recenziu na film Výroba súhlasu (Manufacturing Consent: Noam Chomsky and the Media).

Až na chybný rok.
Lucia Kvašňovská napísal(a):
Výroba súhlasu je dokumentárny film z roku 1922.

Má byť 1992. Smile Kniha vyšla v roku 1988.

Archív:

Zaslal: So január 27, 2018 1:19 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 809
Lemmy napísal(a):
K článku Propaganda v slobodnej tlači.

Lucia Kvašňovská napísala recenziu na film Výroba súhlasu (Manufacturing Consent: Noam Chomsky and the Media).

Až na chybný rok.
Lucia Kvašňovská napísal(a):
Výroba súhlasu je dokumentárny film z roku 1922.

Má byť 1992. Smile Kniha vyšla v roku 1988.

Propaganda v slobodnej tlači, tak to je teda skutočne chybný výraz. Ten, kto vládne, tomu nevyhovuje slobodné myslenie ľudí. Snaží sa im natlačiť svoje témy a teda sa nedá hovoriť o slobode, ale o násilí v médiách. Násilie, ktoré je v celej nespravodlivo riadenej spoločnosti vytvára protitlak názorov ľudu, ktorý si robí svoju propagandu podľa svojich možností. Tieto ľudové názory nemali doteraz možnosť tak širokospektrálne a masovo oslovovať. Našťastie, je to v súčasnosti ako tak možné, čo samozrejme nevyhovuje násilnej propagande mocných. Tí by ľudové myšlienky najradšej úplne zadusili. Spravodlivá spoločnosť sa pozná podľa toho, že hlasy veľkých vládnych médií sú v súlade s hlasom ľudu. Keďže vo svete sú v tomto veľké rozpory, je jasné, aká nespravodlivosť vládne.
V celku mal ten Chomsky pravdu a vlastne priznal, že slobodná tlač neexistuje. Existuje len tlačenka, násilné informácie mocných, ktoré sa snažia nabiť ľuďom do hláv za každú cenu poriadne veľkým mediálnym kladivom.

Zaslal: So január 27, 2018 3:25 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Propaganda v slobodnej tlači, tak to je teda skutočne chybný výraz.

V celku mal ten Chomsky pravdu a vlastne priznal, že slobodná tlač neexistuje.

Mýliš sa! Propagandu môže robiť hocikto, nielen ten, kto má moc, kto vládne. Ty trpíš stihomamom, že len ten, kto má moc (akože kapitál), že ten má na propagandu. Ale to nie je pravda, v tomto sa veľmi mýliš. A Chomsky vôbec nepriznal, že slobodná tlač neexistuje, len poukazuje na zneužívanie propagandy v slobodnej tlači. Také texty majú zmysel. Ide o to, aby v záplave informácií sa ľudia vedeli orientovať, a nebrať vážne všetko. Práve pre takých naivných ako si ty, platí, že potrebujete skepticizmus ako soľ.

Slobodná tlač existuje, ja si uverejňujem, čo chcem. Aj mnohí ďalší. Rastislav Škoda uverejňoval v slobodnej tlači Zošity humanistov, ale musel prestať, lebo ich nikto nekupoval, asi ani ty. Takí sú humanisti na Slovensku! Mudrovať dokáže aj gadžo v krčme, ale v tej veľkej záplave informácií je niekedy ťažké preraziť. O tom je práve tá sloboda, že si navzájom konkurujeme. Teisti verzus humanisti. Ľavica verzus pravica.

Problém je úplne inde, ako si namýšľaš. Problém spočíva v konkurencii, v tom, že o niečo nie je záujem, o niečo je veľký záujem. A mnohí sa dobrovoľne rozhodnú ukončiť publikačnú činnosť. A niekto napriek nezáujmu ide hlavou proti múru.

Skeptik, tvoje reči slabo zarábajúcim alebo nezamestnaným nijako nepomôžu. Už som sa neraz presvedčil, že sú takí leniví, že ani sa im nechce robiť propagandu, napríklad roznášať letáky pred voľbami. Vedia len frfľať. Asi ako ty! Preto sa darí šikovným, lebo nelenia, a pracujú na sebe. Slabo zarábajúcich nič okrem výšky mzdy nezaujíma, tak majú, čo chcú!!!

Zaslal: So január 27, 2018 4:32 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Mýliš sa! Propagandu môže robiť hocikto, nielen ten, kto má moc, kto vládne.

O tom je práve tá sloboda, že si navzájom konkurujeme. Teisti verzus humanisti. Ľavica verzus pravica.

Preto sa darí šikovným, lebo nelenia, a pracujú na sebe. Slabo zarábajúcich nič okrem výšky mzdy nezaujíma, tak majú, čo chcú!!!

Propaganda potrebuje peniaze a ten, kto ich má najviac, má aj najväčšiu trúbu, ktorá prehluší ostatné.
Ten, kto má moc tiež dobre platí aj pomocníkov, ináč by to neboli schopní robiť, preto sa nečuduj obyčajných chudákom, že by mali niečo spraviť, čo by im neprinieslo prospech.
Prečo teda verejnoprávne médiá nedajú priestor tým humanitným myšlienkam napr. R. Škodu? Však by mali dať priestor každému a humánnym myšlienkam zvlášť. Dávajú ale priestor agresorom, rasistom, ktorí si nechávajú hovoriť filantropi. Už na tom vidieť tú ich zvrhlosť. Filantropi, čo likvidujú slabších, zapríčiňujú a vedú vojny. Teda zo svojho titulu filantrop majú obrovský, až nekonečný priestor v médiách? Prečo ho nemá skutočný humanista? Obyčajným ľuďom naozaj zostáva len šomrať doma, pretože nemajú prostriedky, ani moc, aby mohli verejne a SLOBODNE niečo povedať. Hneď im je totiž v pätách svorka tzv. spravodlivých, čo uštvú každú im nepohodlnú myšlienku aj s jej majiteľom. Hitler rád prirovnával svojich ku vlčej svorke. Tie svorky sú tu aj v súčasnosti. Štvú, naháňajú ľudí, presne, ako vlčia svorka a nadženú ich oddýchnutému, ktorý sa na nich vrhne a dokoná dielo. Obyčajný človek je tak dohnaný celým systémom k poslednému vlkovi, ktorý mu nakoniec zoberie všetok majetok a nakoniec aj život. Ľudia s humanitnými myšlienkami, mierotvorcovia sú likvidovaní. Dobre to vidieť v krajinách, kde sú teraz vojenské konflikty. Niekto nepotrebuje mier, ale vojnu, aby sa navzájom ľudia žrali. Celá politika vytvárania rovnako veľkých skupín s protichodnými záujmami už od najnižších úrovní je veľmi dobre a sofistikovane pripravená. Rozdeľuj a panuj. Aj u nás je táto polarizácia praktizovaná už od 89 r. Nepodporuje sa hľadanie kompromisov, ale sa hľadajú a podporujú rozdielnosti. Je to rozbíjanie spoločnosti na čím menšie a hlavne protichodné frakcie, ktoré sú potom odsúdené na vlastné sebazničenie. Médiami nadopovaní hormónmi neznášanlivosti sa ľudia navzájom ničia a niekto si ten súboj vychutnáva z VIP tribúny a povzbudzuje:" Do toho, do toho".

Zaslal: So január 27, 2018 5:34 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Propaganda potrebuje peniaze a ten, kto ich má najviac, má aj najväčšiu trúbu, ktorá prehluší ostatné.

Jasné, preto o tom Chomsky hovorí, a upozorňuje, dáva príklady. Tí, ktorí majú menej peňazí, tých je viac, ako tých bohatších. Takže aký majú problém tí, ktorí sú chudobnejší? Už som ti povedal, zaujíma ich len výška mzdy, koľko zarobí, na nejakú propagandu ti kašle. Ty budeš večne fňukať, pritom stačí tak málo, aby tí, ktorí menej zarábajú, si navzájom pomáhali, aj pomocou propagandy.

Zaslal: Po január 29, 2018 11:12 pm Odpovedať s citátom
Skeptik, s klapkami na očiach hundreš nad demokraciou, ale aj taká Devana je proti tebe.
Devana napísal(a):
Českí voliči si uplatnili svoje volebné právo a v demokratických voľbách si zvolili prezidenta.

Viacerí ohľadom volieb tárajú nezmysly. I taký Fedor Gál.

Kto je nespokojný s výsledkom, hľadá falošné výhovorky.

Zaslal: Št február 01, 2018 5:25 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik, s klapkami na očiach hundreš nad demokraciou, ale aj taká Devana je proti tebe.

V poslednom čase slovíčko demokratický nadobúda význam, ako niečo zlé, ako keď zhnije jablko. Už sa nedá hovoriť o krásnom červenom jabĺčku, ale o zhnitine. Teda ak je proti mne aj Devana, je to jej názor. Možno je to súčasť chválospevu na režim, teda súčasť jeho propagandy.
Fašisti mali svoju propagandu, komunisti tiež a teraz sa nám tlačí do hláv niečo iné. Čím je to silnejšie, tak vieme, že nespravodlivosť a despotizmus režimu naberá na sile. Režimy s veľmi silnou propagandou valcovali ľudí a preto, keď zacítim silnejúcu klamlivú propagandu, opakovanie toho istého, tzv. verklíkovanie, teda snaha natlačiť klam ľuďom do hláv, viem, že prichádza niečo zlé.

Zaslal: Št február 01, 2018 8:14 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
V poslednom čase slovíčko demokratický nadobúda význam, ako niečo zlé, ako keď zhnije jablko. Už sa nedá hovoriť o krásnom červenom jabĺčku, ale o zhnitine. Teda ak je proti mne aj Devana, je to jej názor. Možno je to súčasť chválospevu na režim, teda súčasť jeho propagandy.
Fašisti mali svoju propagandu, komunisti tiež a teraz sa nám tlačí do hláv niečo iné. Čím je to silnejšie, tak vieme, že nespravodlivosť a despotizmus režimu naberá na sile. Režimy s veľmi silnou propagandou valcovali ľudí a preto, keď zacítim silnejúcu klamlivú propagandu, opakovanie toho istého, tzv. verklíkovanie, teda snaha natlačiť klam ľuďom do hláv, viem, že prichádza niečo zlé.

Si ukážkový príklad hundroša, ktorý nebude spokojný v akomkoľvek režime. Zrejme nespokojný aj s pitným režimom.

Keď ti už vadí aj demokracia, tak existuje niečo, čo by ti nevadilo? Demokraciu kritizujú tí, ktorí sa buď nevedia v spoločnosti uplatniť, nevedia mať podobný názor, ako má väčšina občanov, alebo neviem, aké pohnútky vedú kritikov k tomu, aby im vadil aj stav, v ktorom je väčšina ZA.

V demokracii nemusíš súhlasiť s tým, čo sa niekto snaží tlačiť ľuďom do hláv. V tom je veľmi veľký rozdiel oproti iným režimom. Čo si však nepochopil. Devana poukázala na to, že občania v českých prezidentských voľbách rozhodli, kto bude prezidentom, nie nejaká propaganda. Občania demokraticky rozhodli, či sa ti to páči alebo nie. Môžeš hundrať koľko chceš, ale to je demokracia, taká je demokracia, a vždy sa nájdu hundroši ako ty, ako Fedor Gál, čo budete hundrať.

Zaslal: Pi február 02, 2018 5:54 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
V poslednom čase slovíčko demokratický nadobúda význam, ako niečo zlé, ako keď zhnije jablko.

Si ukážkový príklad hundroša, ktorý nebude spokojný v akomkoľvek režime.

Keď ti už vadí aj demokracia, tak existuje niečo, čo by ti nevadilo?
im vadil aj stav, v ktorom je väčšina ZA.

S nespravodlivosťou je nespokojných veľa ľudí a niekomu to prekáža, že ich počet veľmi stúpa a snažia sa ich nejako zastaviť. Komu nevadí zlo, tak sa zrejme nachádza na strane páchateľov zla.
Ja nie som proti demokracii, ale proti tzv. demokracii. Keď sú ľudia stíhaní za svoj názor, to nie je demokracia. Ak niekto niekoho kritizuje, nemôže za to v demokracii byť stíhaný. Je tu príliš veľa deformácií demokracie a kto to nevidí, je buď na strane nespravodlivých medzi národmi, alebo nerozumie pojmom.
K tým českým voľbám by som dodal len to, že aj tam bolo vidieť dokonalú manipuláciu s voličmi, aby ich rozdelili na dva rovnaké tábory. Znepriateľovanie ľudí sa im teda darí a svedčí o tom aj niekoľko prípadov napadnutia voličov iného tábora. To tiež nesvedčí o demokracii v podaní samotných voličov. Tí ju pre zmenu nedokázali stráviť a pochopili ju trocha agresívne. Agresívna demokracia, to nejde k sebe. Jedno totiž vylučuje druhé, ale mnohí to považujú za normálne. Správny výraz by bol agresívne zriadenie, také znaky má súčasný stav v mnohých tzv. demokraciách. Presadzujú sa silní a bezohľadní. Slabí nemajú šancu na lepší život a sú odsúdení na likvidáciu. Tak, ako sa hovorilo väzňom – mukl, teda muž určený k likvidácii.

Zaslal: Pi február 02, 2018 7:59 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
S nespravodlivosťou je nespokojných veľa ľudí a niekomu to prekáža, že ich počet veľmi stúpa a snažia sa ich nejako zastaviť. Komu nevadí zlo, tak sa zrejme nachádza na strane páchateľov zla.
Ja nie som proti demokracii, ale proti tzv. demokracii. Keď sú ľudia stíhaní za svoj názor, to nie je demokracia. Ak niekto niekoho kritizuje, nemôže za to v demokracii byť stíhaný. Je tu príliš veľa deformácií demokracie a kto to nevidí, je buď na strane nespravodlivých medzi národmi, alebo nerozumie pojmom.

Dalo sa čakať, že opäť len budeš viesť pletky. V podstate si nič nepovedal. Ale OK. Mýliš sa v názore. Ak je veľa ľudí, ktorí sú nespokojní, malo by sa to nejako prejaviť. Ty vari niečo vidíš? Na zmene volebných výsledkov? Ja nie! Keby ich bolo veľa, koľko? 10, 15, hŕstka? To je pre teba veľa oproti napríklad 2 miliónom občanov? Keby sa veľa nespokojných občanov, napríklad 2 milióny, zúčastnilo volieb, a zvolili by si zmenu k spokojnosti, nedbám, ale takto sú tvoje kecy len jalové. Ty si vymýšľaš. Z komára vieš spraviť slona. Načo sú nejakí nespokojní, keď ide o ignorantov, ktorí nechodia voliť.

Práveže ty máš pomýlený názor na demokraciu. To, čím opovrhuješ a nazývaš tzv., je správne, a blud nazývaš (nie tzv.), ale priamo, že demokracia. A navyše táraš ďalší nezmysel, lebo si pletieš slobodu slova s hulákaním na ulici, a s demokraciou. Demokracia je o tom, že rozhoduje väčšina. A sloboda slova je zasa o tom (to nie je už demokracia, to je niečo iné), že občania majú právo byť aj kritickí. A takto to dnes aj funguje. To len ty nevidíš! Nechceš vidieť, že sloboda tu je. Ale na všetko platí: odtiaľ potiaľ. Čo konkrétne by si chcel slobodne povedať, a máš z toho traumu, že to nemôžeš slobodne povedať? Čo konkrétne? Trápi ťa, že fašisti nemôžu hlásať bludy o koncentračných táboroch smrti?

Mne sa ešte nestalo, aby som nemohol sa slobodne vyjadriť. Áno, niekde, na cudzom pozemku, som sa vyjadril, a odstránili mi môj komentár. OK. Tam je niekto iný vlastník, a mal určené nejaké pravidlá, ktoré som si neprečítal, ignoroval som ich, a prekročil som hranicu jeho pravidiel. Beriem to.

A o tom je tá sloboda slova, že platí tvoja sloboda po hranicu druhého. Nejde si len tak halabala niekoho osočovať, o niekom klamať, šíriť klamstvá, alebo obhajovať zločiny. Toto si zasa občania ustrážili cez zákony, pomocou demokratických nástrojov.

Tak prestaň hundrať všeobecné pletky, lebo ma unavuješ. Začni hovoriť konkrétne, čo ti vadí.

S nespokojnosťou veľa ľudí som ti to už vysvetlil. Dodám, že môže ťa pomýliť aj takáto nespokojnosť. V rámci demokracie sú napríklad ľudia, sympatizanti strany Sloboda a Solidarita, nespokojní s terajšou vládou. Predtým boli nespokojní ľudia, ktorí fandili Robertovi Ficovi, a predtým sme zažili éru mečiarizmu, to bolo veľmi veľa nespokojných ľudí, ale v rámci demokracie. Preto ľudia chodia voliť. Tam vyjadrujú svoj názor. A už je na politikoch, ako sa popasujú s výsledkami volieb.

Zaslal: Pi február 02, 2018 8:03 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
K tým českým voľbám by som dodal len to, že aj tam bolo vidieť dokonalú manipuláciu s voličmi, aby ich rozdelili na dva rovnaké tábory. Znepriateľovanie ľudí sa im teda darí…

Tu táraš rovnaký blud ako Fedor Gál. Za tento nezmysel som odsúdil aj Gála, lebo mu to už nemyslí ako za mlada. Toto je politický blud, o rozdelení národa. Veď každý sa snažil, ako sa len dalo, osloviť čo najviac voličov. Mohlo to byť aj 60 : 40. A ešte k tomu 40 % by neprišlo ani voliť. Nikto nepredvídal taký tesný výsledok. Ale nedovolil by som si tárať nezmysel, že došlo k rozdelenie na dva rovnaké tábory. Rovnaké v približnom počte voličov.

Zaslal: So február 03, 2018 8:54 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Keby ich bolo veľa, koľko? 10, 15, hŕstka?

Kvôli 10 – 15 nespokojným by menili zákony, aby ich umlčali? Keby sa jednalo o takú bezvýznamnú skupinku, tak nemusia robiť opatrenia. Slovensko sa prijatím náhubkových opatrení zaradilo medzi nedemokratické štáty, kde je potláčaná sloboda. Žiaľ ani to nestačí a stále sa pracuje na ešte väčšom obmedzovaní slobody. Stavujú sa mreže a mnohí si uvedomia, že niet východiska a prišli o slobodu až vtedy, keď sa uzavrú dvierka na klietke. Prečo sa práve u nás buduje niečo, čo nemá obdobu vo svete? Asi je to preto, že na malom priestore sa dá klietka rýchlejšie postaviť.

Zaslal: So február 03, 2018 8:58 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Toto je politický blud, o rozdelení národa.

To rozdeľovanie sa praktizuje už dávno. Všimol som si to už skorej, ako sa ľudia medzi sebou škriepia kvôli politikom, že by sa aj pobili kvôli nim. Skutočne im majstrovsky podsúvajú informácie tak, aby si každá strana v nich našla svoju pravdu a utvrdila sa v nej. Mnohé správy majú tento charakter. Napr. aj nedávne ovracanie lietadla. Kto je proti Kiskovi, sa hneď chytí toho, že tam robili žúr, druhá strana má zase argument, že v lietadle predsa môže prísť každému zle. Rozdeľovanie aj pri bezvýznamných správach funguje dokonale a mnohí sa chytia na lep. Neuvedomia si, že sú nalákaní chutným lepom, ktorí im neponúka nič dobré. Naviac sú také správy dobré na odpútavanie pozornosti od skutočných a veľkých problémov. A hneď sú dve muchy na mucholapke. Pri dvoch to ale nekončí.

Zaslal: Po február 12, 2018 1:11 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1676
Tak ako sa máte chlapci? Very Happy

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: