Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Exsistuje život po smrti? Čo si myslia embryá o nasledujúcom

brotherrr
Zaslal: Ut január 24, 2012 9:40 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 november 2011 Príspevky: 77
V bruchu tehotnej ženy sa ocitli tri embryá. Jedno z nich bol malý veriaci, druhý malý pochybovač a tretie malý skeptik.
Malý pochybovač sa opýtal: "Veríte vlastne v život po pôrode?" Malý veriaci: "Áno, samozrejme, je predsa celkom zjavné, že život po pôrode existuje. Náš život tu je len preto, aby sme rástli a pripravili sa na život po pôrode, aby sme boli dosť silní na to, čo nás čaká." Malý skeptik: "To je blbosť, žiadny život po pôrode predsa neexistuje. Ako by mal vlastne taký život vôbec vyzerať?"

Malý veriaci: "Ani ja to neviem presne. Ale určite tam bude oveľa viac svetla než tu. A možno, že dokonca budeme jesť ústami a behať a. .." Malý skeptik na to: "To je úplný nezmysel. Behať, to predsa nejde. A jesť ústami, to je úplne smiešna predstava. Máme predsa pupočnú šnúru, ktorá nás živí. A mimo to je nemožné, aby existoval život po pôrode, pretože pupočná šnúra je krátka už teraz. " Malý veriaci: "Určite je to možné. Len bude všetko okolo trochu inak, než ako sme tu zvyknutí." Malý skeptik: "Veď sa ešte nikdy nikto spoza pôrodu nevrátil. Pôrodom proste život končí. A vôbec, život je jedno veľké trápenie v tme.

Malý veriaci: "Pripúšťam, že presne neviem, ako bude život po pôrode vyzerať. Ale v každom prípade potom uvidíme mamičku a ona sa o nás postará." Malý skeptik: "Mama?!? Ty veríš na mamu? A kde má ako byť?" Malý veriaci: "Veď je tu všade okolo nás. Sme a žijeme v nej, prostredníctvom nej. Bez nej vôbec nemôžeme existovať." Malý skeptik: "To je pekná hlúposť! Z nejakej mamy som nevidel ešte ani kúsoček, takže je jasné, že nemôže existovať." Malý veriaci: "Niekedy, keď sme úplne ticho, môžeš počuť, ako spieva. Alebo cítiť, ako hladí náš svet. Pevne verím tomu, že náš skutočný život začne až potom!" Exsistuje život po smrti?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut január 24, 2012 10:42 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6195 Bydlisko: Mám.
Chápem. Ľudia sa nudia, a prejavujú svoju obrazotvornosť. Podobná téma, tiež zábavná: Je možný život pred smrťou?

Zaslal: Po september 29, 2014 4:12 pm Odpovedať s citátom
Rozhovor dvoch bábätiek v brušku

Lukáš Balabán napísal(a):
Skeptik: Věříš v život po porodu?

Věřící: V nějakém smyslu ano. Občas si nejsem jistý, jakou podobu by takový život měl mít a jak by vlastně měl vypadat, ale protože si uvědomuji svoji konečnost, ze které mám strach, chci věřit, že to nakonec po porodu dopadne dobře a že porodem to nekončí.

Skeptik: Ano, to je hezké přání, ale nejsem si jistý, jestli tomu tady něco nasvědčuje. Stejně jako ty, i já si uvědomuji svoji konečnost, což není zrovna příjemný pocit, ale z toho, co zatím vím, je tohle jediný život, který máme. Tady, v plodové vodě a s pupeční šňůrou, obklopeni děložní stěnou. To je taky ten důvod proč ten čas, který tady máme, chci prožít užitečně a vedu s tebou tuhle rozpravu, abychom se nenudili, protože uznej, co je to za život pořád tady jenom do sebe beze slova vrážet a čekat na porod.

Věřící: To je od tebe sice hezké, ale tu pravou moudrost a lásku dostaneme stejně až od matky. Co je naše mysl proti té její?! A dobře ti radím, abys v ni už taky uvěřil, jinak se ti může stát, že až přijde porod, opustí tě, dá tě do kojeňáku, kde budeš na věky trpět, zatím co se o mě bude starat, milovat mě, houpat mě v kolébce a kojit mě.

Skeptik: Pokud mě matka tak miluje, jak říkáš, pak nechápu, proč by mě měla dávat do kojeňáku za to, že jsem v ni nevěřil, když jsem o ní nebyl přesvědčen. Pokud mě miluje, potom pozná a pochopí důvod mých pochybností. Koneckonců, jsem její syn stejně jako ty. Ta matka, o které mi tady vykládáš je jenom jedním z mnoha vysvětlení. Vždyť ani nemáš žádný důkaz pro to, že zrovna tahle jedna matka, ve kterou zrovna ty věříš, fakt existuje.

Věřící: Existuje! Je krásná, milá, má světlé vlasy, hnědé oči, ráda si lakuje nehty na červeno, čte knihy od Viewegha, a mluví čtyřmi světovými jazyky! Matka je všemocná a vševědoucí a proto ti dobře radím, abys ve vlastním zájmu nechal těch pochybností a přijal ji do svého srdce, jinak se od tebe odvrátí!

Skeptik: Pro nic z toho nemáš důkaz. Naše matka může být klidně nějaká nezletilá holka na drogách, co s bídou dá dohromady větu v mateřském jazyce, a kterou někdo zbouchl někde za garáží a ona nás po porodu dá do kojeňáku oba a bude úplně jedno jak moc jsi v ni věřil.

Věřící: Tohle je ale rouhání! To odporuje dogmatům, které jsem stanovil!

Skeptik: S našimi současnými možnostmi poznání je to úplně stejně pravděpodobná varianta.

Věřící: Sakra chlape, copak nevidíš všechnu tu krásu kolem nás? Jsme tady dva mimísci v teple, v bezpečí, máme tady pupeční šňůry, které nás živí, čvachtáme se tady v plodové vodě! Čí tohle může být dílo, když ne dokonalé vševědoucí a všemohoucí bytosti, která nás miluje a celé nám to tady takhle stvořila?

Skeptik: Tohle je argument z nevědomosti. Musí ta bytost být nutně tak dokonalá? Protože, když vidím, jak se ti ta pupeční šňůra obtáčí kolem krku, nepřijde mi to jako úplně dokonalá věc. Možná že ten porod u tebe neproběhne úplně hladce. Celá tahle děloha, pupeční šňůry, placenty atd. se prostě mohla vyvinout spolu s námi, jako přirozená vlastnost světa, ve kterém jsme. Proč za tím hledat nějakou dokonalou všemocnou bytost?

Věřící: Chceš mi snad tvrdit, že tohle všechno je náhoda? Že žádná matka není? Nebo že jsme snad nechtěné děti?

Skeptik: I to je možné. V současnosti to nemůžeme ničím doložit. Pokud něco po porodu je – a já neříkám že nutně není – pak se to dozvíme. Ale je pošetilé si myslet, že zrovna tvoje představy a dogmata jsou pravdivé, když pro ně nemáš v ruce vůbec nic. To, že v něco opravdu moc věříš, není to samé, jako kdybys to věděl. Myslím si, že jestli nějaká matka opravdu existuje a my se s ní setkáme, bude to mnohem úžasnější a poučnější zkušenost, než to, co o ní jenom tak z luftu tvrdíš ty. Ale dokud nemůžeme nic dalšího zjistit, musíme počítat i s tím, že po porodu třeba nic není.

Zaslal: Št december 07, 2017 9:48 am Odpovedať s citátom
Žalostná rozprávka, v ktorej sa smrť prirovnáva s pôrodom. Bieda, to nevymyslíš, na to musíš byť nábožným. Eru Ironik

Zaslal: Št december 07, 2017 9:48 am Odpovedať s citátom
Smutné na tej rozprávke je, že autora nenapadlo do rozprávky zakomponovať otca. Prečo asi? Lebo by mu to nesedelo s biblickou rozprávkou?

Zaslal: Št december 07, 2017 9:51 am Odpovedať s citátom
Je tam o mame: Sme a žijeme v nej…

Čiže aj moslimovia, humanisti, skeptici, materialisti, ateisti… sú ňou, tou mamou. Ateisti žijú v nej.

Tak načo potom toľká evanjelizácia? Je zbytočná.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: