Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Prezident Kiska

Skeptik
Zaslal: So november 18, 2017 7:44 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 720
Lemmy napísal(a):

Cituj ho! Daj sem presný webový odkaz, kde si si to prečítal.

Zaregistroval som to len v televízii. Ani ma to neprekvapilo. Možno sa to časom objaví aj v tlači.
Uvažujem, ako sa zachovajú majitelia webov, ak niečo také príde. Kvôli veľkému množstvu príspevkov a ich ťažkej, aj keď z veľkej miery automatickej kontrole z obavy zo stíhania budú radšej blokovať viac, ako menej, prípadne aj úplne blokovať podozrivých užívateľov. Tak sa internet stane čistučký, ružovučký. Všetky príspevky budú krásne. Vnútri ale bude tlak, ktorý sa nedá vyventilovať stúpať. Podobne, ako keď niekto zapchá poistný ventil na tlakovom hrnci. Syčanie, ktoré mu prekážalo tak prestane. Je to ale dobrý nápad?

Zaslal: So november 18, 2017 10:21 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6196 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Zaregistroval som to len v televízii. Ani ma to neprekvapilo. Možno sa to časom objaví aj v tlači.

Vážne? Alebo klameš! Keby to povedal, už by to bolo dávno aj v tlači. Neprekvapí ma, až dospejeme k záveru, že si si to vymyslel, alebo niečo poplietol. Ale dobre, ešte ti dám možnosť nápravy. V ktorej televízii? Kedy? O asi akej hodine? Pamätáš si aspoň názov relácie?

Zaslal: So november 18, 2017 10:37 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Vážne? Alebo klameš! Keby to povedal, už by to bolo dávno aj v tlači. Neprekvapí ma, až dospejeme k záveru, že si si to vymyslel, alebo niečo poplietol. Ale dobre, ešte ti dám možnosť nápravy. V ktorej televízii? Kedy? O asi akej hodine? Pamätáš si aspoň názov relácie?

Keby sa mi to snívalo, tak to by som mal asi poriadnu paranoju.
Bolo to tuším v hlavných správach po 19 hod. na RTVS 17.11. Povedal to pred médiami na stretnutí s nemeckým prezidentom Steinmeierom pri jeho návšteve Slovenska. Tuším spomenul, že Nemci už taký zákon v boji proti extrémizmu majú, alebo ho chystajú? To už neviem presne. Však uvidíme, čo prinesie čas.

Zaslal: So november 18, 2017 12:19 pm Odpovedať s citátom
Takže, prezident spomenul schválený nemecký zákon, ktorý hovorí o tom, že ak majiteľ (zodpovedný) sociálnej siete, napríklad pre Facebook to môže byť Zuckerberg, tak on bude potrestaný pokutou. Nie bežný občan, ktorý uverejnil nejaký príspevok, ktorý je plný nenávisti, alebo ktorý je v rozpore proti zákonom Nemecka.

Takže, ťa opravujem, že finančne potrestaný nebude bežný fašista alebo nacista, alebo rasista, ktorý čosi napíše na Facebook, ale správca sociálnej siete.

Aj to najprv štátny orgán upozorní na neprijateľný príspevok, napríklad pri propagácii rasizmu, a následne ho má správca odstrániť. Keby sa to opakovalo, vtedy štát udelí vyššiu pokutu.

Čiže, ak sa budú fašistické alebo rasistické, nenávistné, príspevky objavovať, tak ich Facebook bude mazať. A na tom nevidím nič zlé.

Čo si ty namýšľaš o demokracii, keď ti toto vadí? Veď ty si úplny antidemokrat. Tebe nejde vôbec o to, aby sme žili v slušnej spoločnosti. Ty sa sťažuješ, keď niekto nemôže slobodne vraždiť, slobodne tárať nezmysly, slobodne propagovať fašizmus!!!

Zaslal: So november 18, 2017 12:22 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Však uvidíme, čo prinesie čas.

Čas priniesol, že sa z teba vykľul antidemokrat. Tebe vôbec nezáleží na dobrej spoločnosti. Cítiš sa dobre medzi fašistami, nacistami, chuligánmi na štadiónoch, lebo podľa tvojej chorej predstavy o demokracii si namýšľaš blud, že to je sloboda. Nie! Sloboda ničiť cudzí majetok nie je sloboda. Demokrati takých slobodných vandalov umiestňujú do väzenia, a tam sa môžu slobodne realizovať.

S kým pod prezývkou skeptik vediem debatu? S fašistom? S nacistom?

Čas sa kráti. Crying or Very sad

Zaslal: So november 18, 2017 4:25 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Však uvidíme, čo prinesie čas.

Čas priniesol, že sa z teba vykľul antidemokrat. Tebe vôbec nezáleží na dobrej spoločnosti. Cítiš sa dobre medzi fašistami, nacistami, chuligánmi na štadiónoch, lebo podľa tvojej chorej predstavy o demokracii si namýšľaš blud, že to je sloboda. Nie! Sloboda ničiť cudzí majetok nie je sloboda. Demokrati takých slobodných vandalov umiestňujú do väzenia, a tam sa môžu slobodne realizovať.

S kým pod prezývkou skeptik vediem debatu? S fašistom? S nacistom?

Čas sa kráti. Crying or Very sad

Lemmy, zdá sa mi, že ste vôbec nepochopili, ako som to myslel. Obávam sa toho, aby sa pod zámienkou boja proti extrémizmu nekriminalizovali všetci. Je jasné, že potrestaný(zatiaľ) má byť prevádzkovateľ webu, čo je trocha nešťastné riešenie, ale vzhľadom na obrovský pretlak príspevkov je ťažké nájsť riešenie.
Vzhľadom na to, že si ma nazval fašistom, uvažujem, že som ťa napálil do krajnej miery, pretože, v súčasnosti je populárne používať tento výraz.
Šetrite si ten výraz na tých, čo naozaj vo veľkom ničia majetok a aj ľudské životy. Trocha sa obzrite okolo, nájdete ich poriadnu kopu. Stavím sa ale, že pred nimi stiahnete chvost a nedovolíte si im povedať, že sú fašisti. Chápem, mne si to môžeš dovoliť povedať, pretože som neškodný, slabý, tak sa radšej nestrápňuj.

Zaslal: So november 18, 2017 10:00 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
…tak sa radšej nestrápňuj.

Áno, strápňujem sa, keď ti venujem čas, a vysvetľujem ti, kde sa mýliš. OK.

Ty si však trápny v pomýlených názoroch na demokraciu. Keď hovoríš o politikoch, tak až tak nejasne, že ani tvoja mama nebude vedieť, o čom hovoríš. Je to totiž zásadná diskusná chyba. Nemá význam diskutovať s niekým, kto ani nevie pomenovať politikov, na ktorých myslí. Všeobecné táraniny sú totiž nanič.

Zaslal: Ne november 19, 2017 7:43 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Ty si však trápny v pomýlených názoroch na demokraciu. Keď hovoríš o politikoch, tak až tak nejasne, že ani tvoja mama nebude vedieť, o čom hovoríš. Je to totiž zásadná diskusná chyba. Nemá význam diskutovať s niekým, kto ani nevie pomenovať politikov, na ktorých myslí. Všeobecné táraniny sú totiž nanič.

Pomýlených je tu viac. Robia z vlka ovcu, zo zajaca líšku a naopak, z ovce vlka. Ľudia, keď vidia ten rozpor ich zákonite prestávajú brať väžne. Keď ujde susedov pudlík, ktorého nemajú radi kričia: „Pozor, po ulici behá nebezpečná beštia“. Keď ale ich rodine ujde z klietky lev a trhá ľudí na ulici, tak čušia, ako voš pod chrastou. Rýchlo si vezmú videokameru a natáčajú si brutálne zábery, aby to mohli prehrať celej rodine, ako ten ich miláčik šantil. Pomýlené názory na demokraciu majú asi viacerí, čo považujú toto koloniálne zriadenie za demokraciu. Asi nepoznajú význam slova demokracia, alebo majú slabšie vnímanie toho, čo sa vôkol deje.
Prečo niekomu vadia všeobecné táraniny a konkrétne nespravodlivosti, zločiny nie?

Zaslal: So december 09, 2017 3:48 pm Odpovedať s citátom
Niektorí poslanci hovoria, že na zvolenie ústavných sudcov je zlý systém, že o kandidátoch by mala rozhodovať aj menšinové strany. Takto je to vraj diktatúra jednej strany. Pritom podporujú prezidenta v jeho blokovaní zvolenia navrhnutých kandidátov väčšinou parlamentu a bráni aj v riadnom chode ústavného súdu. To už nie je diktatúra? Jediný človek má možnosť výberu z polovice kandidátov a ani to mu zrejme nestačí. Veď už to je spochybnenie demokracie, keď o tom nerozhodne väčšina parlamentu, ktorý je už v očiach ľudu na tom dosť biedne s dôverou, nie že by mal takú právomoc jediný človek. Naviac prezident Kiska operuje s tým, že kandidáti nespĺňajú podmienky. Treba dodať, že jeho vlastné, ktoré si pridal, pretože zákonne požadovaným plne vyhovujú. Zvláštne, pokiaľ viem, tak Kiska nemá žiadne právnické vzdelanie, ani prax a posudzuje kandidátov na sudcov Je jasné, že si dovoľuje, keďže nieto zákonného prostriedku, sily ktorá by mu v tomto konaní zabránila. Koľko bolo rečí pred Kiskovým zvolením na prezidenta, že je to len symbolická funkcia, aby ukľudnili voličov a rozplynuli obavy z neznámeho kandidáta. Teraz jasne vidno, koľko vody môže namútiť. Kiskove zámery sú priehľadné, ako okno bez skla. Plní si svoju úlohu a ide systematicky za cieľom. Žiaľ vyzerá to tak, že je to nie spoločný a chcený cieľ všetkých slovenských občanov.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Pridať novú tému

Prejdi na: