Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Demagógia v praxi

Lemmy
Zaslal: Pi november 17, 2017 10:57 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6195 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Lemmy, sám si teda potvrdil, v akej biede sa nachádzame

Ale tá bieda nevyplýva z demokracie, ale zo súkromného vlastníctva. Preto som ti povedal, že si pletieš pojmy, demokraciu s jednotlivými kapitalistickými spoločnosťami (firmami).

DVTV je súkromná, kapitalistická, televízia. A ona si môže robiť, čo uzná za vhodné, pre zárobok, pre zisk, pre kapitál.

Ja som kritizoval Jocha, ktorému dali v DVTV verejný priestor. Demokracia spočíva akurát v tom, že väčšina (zúčastnená na voľbách) súhlasí s tým, aby sme mali na Slovensku podnikateľské, kapitalistické, spoločnosti, voľný trh, a podobne.

Preto som ťa upozornil, že si napísal hlúposť: Však je demokracia a priestor by mal mať každý, alebo nie?

Zaslal: Pi november 17, 2017 12:26 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 720
Lemmy napísal(a):

Ale tá bieda nevyplýva z demokracie, ale zo súkromného vlastníctva. Preto som ti povedal, že si pletieš pojmy, demokraciu s jednotlivými kapitalistickými spoločnosťami (firmami).

Súkromné médiá si tiež nemôžu vysielať čo chcú. Aj tam platia určité regulácie, preto je divné, keď sa vo verejnoprávnych médiách vysiela niečo čo by sa tam nemalo objaviť.
Tzv. verejnoprávne médiá, naberajú znaky, ako súkromné spoločnosti. Preferovať len svojich ľudí, agendu nejakej skupiny, tak to už nie je demokracia. Ak si niekto myslí, že to nevidieť, tak sa mýli. Je už príliš vyčnievajúce. Je veľký rozdiel, keď si niekto v súkromnom médiu vysiela, čo si praje donor a verejnoprávnym médiom, ktoré je platené všetkými občanmi. Vidno, že aj kontrola týchto médií zlyháva, lebo je zrejme tiež naklonená na jednu stranu. Odklon od občanov, náklon ku kapitálu. Veru, proti kapitálu sa nedá hrať, pretože je to vždy neférová hra. Je to ako myslieť si, že niekto dobehne škrupinkárov a začne vsádzať peniažky. Zo začiatku ho nechajú hrať, aby si myslel, aký je šikovný a všetko je v poriadku. Čím viac sa ale hrá, tým viac začne prehrávať. Koniec hry je ale vždy ten istý, že príde o svoje peniaze. Keby sa mu aj podarilo vyhrať, tak si ho počkajú za rohom a okradnú ho.
Aj u nás sa hra blíži ku koncu. Prázdne vrecká už nedovolia dlhšiu hru.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 6
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pridať novú tému

Prejdi na: