Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Demokracia

Lemmy
Zaslal: Ut september 26, 2017 9:50 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6186 Bydlisko: Mám.
Mne nepríde toto referendum hlúpe. Nebolo jasné, koľko ľudí si praje samostatný štát, alebo o čo sa vlastne tí Kurdi tam snažia. Z referenda sa predsa zistia údaje.

Aj pri rozdelení Československa malo byť referendum. Nikto by sa na nič nevyhováral. Podľa mňa klamú tí, ktorí hovoria, že by vznikla občianska vojna.

Zaslal: Št september 28, 2017 4:04 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 714
Lemmy napísal(a):
Mne nepríde toto referendum hlúpe. Nebolo jasné, koľko ľudí si praje samostatný štát, alebo o čo sa vlastne tí Kurdi tam snažia. Z referenda sa predsa zistia údaje.

Aj pri rozdelení Československa malo byť referendum. Nikto by sa na nič nevyhováral. Podľa mňa klamú tí, ktorí hovoria, že by vznikla občianska vojna.

Každý človek si praje žiť vo svojom štáte, kde ho nebude nikto diskriminovať preto, že je nejaký inakší. Paradoxne rozdelením Československa sú Slováci vo vlastnom štáte diskriminovaní, ako nejaká menšina, pretože všetky väčšie štáty ich berú ako príliš ľahkú váhu na to, aby niečo ovplyvnili. Sme ako nejaký handrový panák, do ktorého si každý rád kopne a využíva ho, ako medveď, keď príde do včelína. Všetko rozbije na triesky, včely a plásty bezohľadne mliaždi. Nezaujímajú ho. Jediné o čo mu ide je žožrať všetok med, ku ktorému sa dostane. U nás to medveď monopolov mliaždi a vyžiera poriadne.
Smiešne referendá. Keď po sa po vojnách delili územia, pár paprdajov za dve sekundy narobilo čiary na mape a tým vyrobili také obrovské neprávosti, ktoré sa nedajú napraviť za storočia. Bola a je to ukážková diktatúra, žiadna demokracia. Pár jedincov rozhodlo o budúcom živote miliónov ľudí. Aj Slovensko sa stalo obeťou, keď mu boli odobrané územia. Teraz sa tvária, že dávajú ľuďom moc do rúk. Keby im to nepasovalo do plánov, tak to všetko v momente zmasakrujú, len aby si splnili svoje plány. Niekto verí, že máme demokraciu. Omyl, máme tu veľmi silné mafie a mafia nepozná demokraciu, len bossov a ich príkazy.

Zaslal: Št október 26, 2017 3:52 pm Odpovedať s citátom
Pavol Martinický plače, že tzv. demokrati nevedia osloviť voličov, a voliči radšej volia bývalých komunistov. Kde je chyba? U tzv. demokratov! Majú sa viac snažiť. Pozri: Kresťania sú v každej strane, ale Slovensko ovládajú komunisti.

Keď je väčšina voličov na Slovensku postihnutá kresťanskou ideológiou, veľa sa nedá opraviť. Crying or Very sad

Zaslal: St november 15, 2017 7:32 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Pavol Martinický plače, že tzv. demokrati nevedia osloviť voličov, a voliči radšej volia bývalých komunistov. Kde je chyba? U tzv. demokratov!

V štáte sa deje mnoho zlého a páni by chceli, aby ľudia boli ticho, nevšímali si to a aby pekne poslúchali. Je to divný postoj, keď poniektorí pred ľuďmi provokatívne jedia citróny a následne chcú, aby im netiekli sliny. Tu sa už ale ani nedá hovoriť o jedení citrónov, ale doslova o ich žraní. Pavlovov reflex v ľuďoch tak neustále zvyšujú a čo sa deje? Obviňujú ľudí z toho, že im tečú besné sliny. Páni by chceli,aby si človiečikovia, založili náhubky, aby im nebolo sliny vidieť a hajde voliť tých, čo chrúmu citróny!

Zaslal: St november 15, 2017 8:53 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Páni by chceli,aby si človiečikovia, založili náhubky, aby im nebolo sliny vidieť a hajde voliť tých, čo chrúmu citróny!

No vidíš, sám pochopíš, že na vine sú voliči. Voliči robia chyby, iste, nie všetci.

Človiečikovia sú na vine, že je politika zlá, lebo keď sa robia protesty proti korupcii v štáte, tak títo človiečikovia sedia doma na riti, pijú pivo, a tárajú v krčme. Prečo nešli na protikorupčné pochody? Prečo kašlú na voľby? Alebo sa takých človiečikov zúčastní volieb veľmi málo.

Keď sú hlúpi, a chrumkajú citróny, tak im treba! Majú to, čo chcú! Alebo uznávaš, že nevedia čo chcú?

Zaslal: So november 18, 2017 2:37 pm Odpovedať s citátom
Tajomník klubu Slobody a priamej demokracie (SPD) Jaroslav Staník sa podľa viacerých vyjadril dosť hrubo, urážlivo a nechutne proti Rómom, Židom a homosexuálom.

Otázka pre Skeptika z tohto fóra: Tak si predstavuješ priamu demokraciu v praxi? Je toto tá sloboda, po ktorej túžia antidemokrati?

Pozri: „Strieľať po narodení, poslať do plynu.“ Politici popisujú rasistický výstup vplyvného muža SPD.

Zaslal: So november 18, 2017 3:57 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Otázka pre Skeptika z tohto fóra: Tak si predstavuješ priamu demokraciu v praxi? Je toto tá sloboda, po ktorej túžia antidemokrati?

Lemmy, ale ja nie som proti demokracii. Práveže kritizujem, keď sa pod pláštikom demokracie koná nedemokraticky. Neviňte mňa z podpory takých výrokov, ale tých, čo prznia demokraciu, tí sú priami aj nepriami vinníci.
Slušní ľudia majú veľký problém postaviť sa agresívnym, lebo agresivita sa už z ich mentality vytratila. Majú problém zakričať na niekoho, aby sa postavil na koniec radu a len čumia, ako si on príde a hneď zoberie, čo chce. Už sa nevedia vrátiť k tomu zvieraciemu a bezohľadnému. Ľudia si potom ako drobná žienka hľadajú ochrancu, ktorý by bol po jej boku v prípade nebezpečenstva. Demokracia je dobrá v krajinách, kde sú ochotní dodržiavať pravidlá, napr. Švédsko, Nórsko, ale kde je veľa agresívnych, nedodržiavajúcich pravidlá hry, tam nedokáže drobnú žienku chrániť. Silná demokracia si musí vedieť poradiť aj s tým najväčším a najvyššie postaveným nespratníkom. Ak to nedokáže, je len ako zženštelý chlap, ktorého si žiadna žena nezvolí za ochrancu. Žiaľ u nás je práve tento typ demokracie. Bolo by ju treba posilniť a nie robiť opak, že práve tí agresívni si dovoľujú príliš veľa. Sila demokracie úzko súvisí s množinou morálnych jednotlivcov. Keď ich nie je dostatok, určité vysoké percento, nikdy sa ju nepodarí vybudovať aj napriek vysokej snahe. Na piesku sa nedá stavať. Musí tam byť dostatok pevnej pôdy, kde sa dá vybudovať základ, aby stavbu držal.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: