Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O tomto webe  ~  Citát

strapaty
Zaslal: Po august 14, 2017 6:24 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
ja by som to upravil ..
ked das auto do kostola dobry clovek zneho nebude podobne ako ked das cloveka do garaze nebude z neho auto .preto kazdy tam kde patri .

kostoly su pre ludi .. pre tych co chcu byt lepsi .. a vedia ze jedine boh im v tom dokaze pomoct lebo oni sami su na to slaby.

kostol to nie je len budova ... je to v prvom rade miesto kde sa stretava spolocenstvo - cirkev. miesto kde clovek moze stretavat boha osobytnym sposobom vo viacerych formach ... ci uz cez ludi ... v rozhovore/modlidbe/meditacii .. alebo sviatonom sposobe primania .. ci v zmiereni sa alebo v duchovnej posile...

ako auto potrebuje sucho a strechu nad kapotov aj clovek potrebuje svoj servis

a otazka na zaver ako sa stat lepsim clovekom ?
ako sa stavaju lepsimi ludmi humanisti ?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po august 14, 2017 6:39 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6182 Bydlisko: Mám.
strapaty napísal(a):
kostoly su pre ludi .. pre tych co chcu byt lepsi

a otazka na zaver ako sa stat lepsim clovekom ?
ako sa stavaju lepsimi ludmi humanisti ?

Len to nefunguje v praxi.

Keď kotlebisti chodia do kostola, v akom význame sa stávajú lepšími?

Ako pomohlo vysedávanie v kostolnej lavici kresťanom, ktorí robia politiku?

Len chceli ublížiť mladým rodičom, aby mohli mať deti!!! Trestať ľudí väzením na 12 rokov za to, že chcú mať deti, je obzvlášť opovrhnutiahodné!!!

Humanisti sa stávajú lepšími vzdelávaním, poznávaním sveta, tým, že sa zaoberajú etickými hodnotami. Keď človek číta veľa kníh, myslím, tých akože správnych, napríklad od Remarqua. Aby pochopil súvislosti v medziľudských vzťahoch, aby si osvojil kladný vzťah k zvieratám, k životu, k prírode.

Humanista premýšľa, uvažuje, posudzuje. Výborne to opísal Paul Kurtz v knihe Etika humanizmu.

Človek sa musí naučiť prekonať nižšie štádium poslušnosti voči pravidlám, etiku sebectva, a nájsť v sebe, osvojiť si humanistickú etiku.

Zaslal: Po august 14, 2017 8:15 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
ist do kostola nie na exkurziu ale na to co kostol ponuka .. ak pojdes do nemocnice sa prejst tak ti zjavne nepomozu ale ak pojdes za doktorom s urcitym problemom tak je to ina situacia (na margo kotlebovcov)

na margo politikov ... zakaz umeleho oplodnenia ako aj neetickost tohto cinnu je v sposobe jeho prevedenia a v samotnej pyche a nerespektovani prirodzeneho poriadku ... ... co v praxi znamena ze zene sa odoberie viac vajicok ktore sa oplodnia a vlozia do maternice .. ked sa vajicko uhniezdi tak zvysok sa zlikviduje ... cize sa zabiju .. a myslim ze stm ma kazdy krestan problem ... s zabitim nevinych deti .. nie stym ze zeny su umelo oplodnene ... nemyl si umele oplodnenie s inseminaciou .. co sa tykaa nerespektovania prirodzeneho poriadku a pychy zeny beru HAK ... cim cely zivot vrazdia vlastne deti .... a telo rezignuje na tehotenstvo ked maju dom vysnenu karieru a blizko 40tky zatuzia po neovej hracke dietatku a za kazdu cenu ... spolocenske podporovanie takehoto postoja zavedie celu solocnost k zaniku .. je to na dlhsiu debatu ale umele oplodnenie je v svojej podstate nemoralne... a preto sa ho snazia zakazat... su ine moznosti ako prist k dietatu ako su na svete deti ktore nemaju rodicov tak su rodicia ktory nemaju deti ... a navzajom sa potrebuju ... . ale to chce viac namahy ako len peniaze ... a to je pre niekoho neprijatelne ..

humanisticka mravnost... ten co to pisal nema zeleneho ponatia o teistickej moralke a mravnosti ... je to presne opacne mravnost nie je preto lebo sa odvolava na autoritu .. ale z prikladu ako nas boh miluje a je k nam dobry mame ho nasledovat a milovat svoich bliznych ... kristus polozil zivot za vsetky hriechy a hriesnikkov aby mohli byt spaseny ... on dokonaly bez hriechu s mocou znicit cele ludstvo sa upnicil a zomiera v krutych bolestia na krizi za svoji blizkych ... cize za nas ... "nik nema vacsej lasky ako ten kto polozi zivot za svojho blizneho. JK "
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Št október 19, 2017 11:52 am Odpovedať s citátom
Havran napísal(a):
„Tak po prvé, ja sa nepovažujem za ateistu, som materialista.“

Opýtal som sa ho:

Ak si materialista, tak mi vysvetli, ako chápeš ten materializmus, keď nie si ateista. Ak nie si ateista, tak čo si vo vzťahu k teizmu?

Pozri: Otázka pre Havrana.

Zaslal: So október 28, 2017 3:07 pm Odpovedať s citátom
Príslovie: Kam nemôže čert, pošle ženu.

Parafrázované príslovie: Kam nemôže čert, pošle kňaza. Evil or Very Mad

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Pridať novú tému

Prejdi na: