Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Fašizmus

Skeptik
Zaslal: Št september 07, 2017 2:46 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 720
Jedna firma z blízkeho východu , ktorá sa zaoberá vývojom rôznych počítačových programov vyvinula software na rozpoznávanie tvárí. Nebolo by na tom nič zvláštne, pretože niečo podobné sa v poslednom čase snaží robiť viac firiem. Čo ma ale zaujalo, bolo vyjadrenie jej vedúceho pracovníka. Software udajne dokáže identifikovať z tváre mnohé vlastnosti človeka, mimo iného aj to, či je terorista, alebo má také sklony. Nakoniec sa tento pracovník vyjadril, že podľa výsledkov toho programu on nie je terorista. Samozrejme, že tvorcovia programu nakŕmia počítač takými údajmi, aké vyhovujú im a výsledok je taký, že on je nadradená rasa. Niečo mi to pripomína, a to fašistov, ktorí určovali, kto je árijská rasa. Tiež si určili svoje kritéria, ktoré vyhovovali práve im. Nieto sa ani čo čudovať, že potom ideálnymi boli práve Nemci. Určovať podľa tváre, kto dostane v banke pôžičku bez problémov, lepšie zamestnanie, alebo či bude šikanovaný úradmi, rôzne skúšaný, prenasledovaný, nuž „ďakujem pekne“.Palec dole Ako to vidím ja? Nuž fašizmus ako vyšitý v novej modernej podobe.

Zaslal: Št október 12, 2017 3:25 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6196 Bydlisko: Mám.
Fedor Gál napísal(a):
Mali sme počas revolúcie odstaviť komunistov? My, demokrati?

Fedor Gál je už mimo reality. Má svoj bublinkový svet.

Úplným odstavením komunistov by sa len otvorila hrádza pre väčší nárast fašistov. Nech je rád, že fašisti obsadili v malom množstve srdce SNP.

Odstavením komunistov by bol Kotleba dnes prezidentom!

To Gál nepochopí, žije vo svojej bublinkovej iluzórnej virtualite.

Zaslal: Pi október 13, 2017 1:23 am Odpovedať s citátom
Hedviga Imrová o Merkelovej: „…po mame je židovka.“
Hedviga Imrová napísal(a):
Dr. Angela Dorothea Kasner – Merkel

Má poľské korene. Jej otec bol luteránsky pastor, po mame je židovka. Vlastní izraelský pas.

Čo tým sledujú fašisti, že uverejňujú takúto informáciu? Ako niekto vie, že po mame je židovka? Odkiaľ majú túto informáciu? Vycucali si niečo z prsta? Rolling Eyes

Archív.

Zaslal: So október 14, 2017 6:24 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Hedviga Imrová o Merkelovej: „…po mame je židovka.“
Hedviga Imrová napísal(a):
Dr. Angela Dorothea Kasner – Merkel

Má poľské korene. Jej otec bol luteránsky pastor, po mame je židovka. Vlastní izraelský pas.

Čo tým sledujú fašisti, že uverejňujú takúto informáciu? Ako niekto vie, že po mame je židovka? Odkiaľ majú túto informáciu? Vycucali si niečo z prsta? Rolling Eyes

Archív.

Lemmy, a prečo si myslíte, že tá Hedviga je fašistka?
Pomaly aby sa už človek bál, že ho zavrú zato, že nosí osmičky topánky. Sad

Zaslal: So október 14, 2017 8:23 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy, a prečo si myslíte, že tá Hedviga je fašistka?
Pomaly aby sa už človek bál, že ho zavrú zato, že nosí osmičky topánky. Sad

Lebo hovoriť o židoch len tak, bez dôkazov, je fašistický spôsob. Fašisti to robia neustále, všade za každým neprijateľným človekom vidia žida. V tom sú rovnakí ako kresťania, ktorí za každým nežiaducim vidia diabla, alebo komunisti, ktorí vidia triedneho nepriateľa.

Áno, komunista videl triedneho nepriateľa aj u obyčajného obuvníka, ktorý si sám ušil topánky. Napríklad osmičky.

Zmýšľaš, ako keby si nevedel, že ako sa neustále fašisti vyjadrujú o Židoch, a vyhľadávajú témy proti Židom (etniku). A samozrejme, neovládajú spisovný slovenský jazyk, a tak miešajú slovo žid so slovom Žid, nevedia rozlišovať malé ž od veľkého písmena Ž. Takí sú fašisti!

Aký dôvod môže mať normálny človek, aby o Merkelovej hovoril, že je po mame židovka? Ak vysvetlíš na dôkaze, môžeme pokračovať v diskusii.

Fašista (inak člen Komunistickej strany Slovenska ocenený čestným diplomom, i svetský humanista) Kasafran napríklad tiež za každým triednym nepriateľom vidí židov. Z Jeľcina spravil Jelzmana.

Pre fašistov (ako antidemokratov) je charakteristická snaha napríklad hovoriť o politikoch EÚ, že sú fašisti, alebo že EÚ bola vytvorená židmi (sic!), alebo sionistami, čo je vlastne pre fašistický mozoček to isté.

A keď som sa dožadoval Kasafrana na dôkazy, tak vychrlil fašistické zvratky.
Kasafran napísal(a):
Během Jelcinových let byla převážná většina členů vlády a, obzvláště, jejich poradci židé. Židé také řídili téměř všechna oficiální média. Abyste si udělali představu, jak převládající trend to v 90. letech byl, zde je seznam židů na vysokých úrovních v Jelcinově Rusku. Našel jsem na internetu. (zdroj: goo.gl)

1991-1999

Boris Jelcin (Jelcin – žid oženěný s židovkou).
Naina Jelcin – židovka.
Poradce prezidenta pro ekonomické záležitosti – Livšic – žid.
Během celé Jelcinovy vlády (1991-1999) byla většina poradců židy. Šéf prezidentské kanceláře Filatov, Čubajs, Vološin, dcera prezidenta (nová pozice židovských úřadů) Taťjana Djačenko (podle židovského práva – halachy – je jako dcera židovky židovkou). – všechno židé.

VLÁDA
Všichni klíčoví ministři – židé:
Ministr hospodářství – Jasin – žid
Náměstek ministra hospodářství – Urinson – žid
Ministr financí – Panskov – žid
Náměstek ministra financí – Vavilov – žid
Guvernér centrální banky – Paramonov – žid
Ministr zahraničí – Kozyrev – žid
Ministr energetiky – Šafranik – žid
Ministr komunikací – Bulhak – žid
Ministr pro přírodní zdroje – Jefimov – žid
Ministr zdravotnictví – Nečajev – žid
Ministr pro vědu – Saltykov – žid
Ministr kultury – Sidorov – žid
MASMÉDIA
Předseda médií – Rodenc – žid
TISK
“Novosti” – Golembiovskij – žid
“Komsomolskaja pravda” – Fronin – žid
“Moskovskij komsomolec” – Gusev (Drabkin) – žid
“Argumenty i fakty” – Starks – žid
“Práce” – Potapov – žid
“Moskovskije novosti” – Karpinski – žid
“Kommersant” – Jakovlev (Ginsburg) – žid
“Novyje vzglady” – Dodolev – žid
“Nezavisimaja gazeta” – Treťjakov – žid
“Večerník Mosvky” – Lisin – žid
“Litěrarnaja gazeta” – Udalcov – žid
“Glasnosť” – Izjumov – žid
“Orator” – Kozlov – žid
“Život venkova” – Charlamov – žid
“Přísně tajné” – Borovik – žid
TELEVIZE A RÁDIA
Televize a rádi “Ostankino” – A. Jakovlev – žid
Ruská televizní a rozhlasová společnost – Popcov – žid
1996-1999 GG – “sedm bankéřů”.
Všechny ruské finance byly soustředěny do rukou židů.
Země ovládaná sedmi bankéři (“sedm bankéřů):
1. Aven – žid
2. Berezovskij – žid
3. Gusinski – žid
4. Potanin (Potanin jinde)
5. Smolensk – žid
6. Friedman – žid
7. Chodorkovskij – žid
8. Roman Abramovič

Seznam židů v sovětské vládě let 1917-1939 vypadá prakticky podobně. Můžete si ho na internetu najít sami...

Archív:

Kasafran o Jeľcinovi, že je žid Jelzman.

Kasafran o viacerých židoch.

Zaslal: So október 14, 2017 11:08 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Aký dôvod môže mať normálny človek, aby o Merkelovej hovoril, že je po mame židovka? Ak vysvetlíš na dôkaze, môžeme pokračovať v diskusii.

Prečo keď niekto kritizuje nejaký iný národ, napr. Rusov nie je fašista? Prečo keď niekto kritizuje Židov, tak ho automaticky zaradia k fašistom? Je to nejaká zvláštna selekcia, ktorá je iracionálna.
Prečo Merkel považujú za Židovku? Asi preto, že sa nespráva ako Nemka. Nemka by totiž nikdy nespravila to, čo spravila ona. Podľa toho, ako sa správa voči napr. Rusom, tak ju logicky nepovažujú za Rusku, ale ani za Poľku, atď. Mnohí politici konajú protinárodne a tak zákonite dochádza k ich analýze medzi ľuďmi, prečo taký alebo onaký krok politik spravil. Veľa očí vidí veľa a skladá sa mozaika, vznikajú teórie. Mnohí ľudia sa ale svojím národnostným pôvodom ani netaja, takže ani nemusia vznikať nejaké fámy. Prečo niekomu tak vadí, keď sa utrie prach z mozaiky a ukáže sa jej skutočný obraz? Zvyčajne sa z toho ľudia tešia, niektorí ale očividne nie.

Zaslal: So október 14, 2017 11:23 am Odpovedať s citátom
To sú tvoje primitívne táraniny. Ukáž, že jej mama bola židovka, a môžeme pokračovať. Dovtedy budeš mlátiť prázdnu slamu.

Zaslal: So október 14, 2017 11:25 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Prečo keď niekto kritizuje Židov, tak ho automaticky zaradia k fašistom? Je to nejaká zvláštna selekcia, ktorá je iracionálna.

Si hlupák, ktorý nepozná históriu vzniku fašizmu. Na nenávisti proti Židom bola začatá 2. svetová vojna. Vidím, že ty tiež patríš medzi tých exotov, ktorí snívajú o vojne.

Zaslal: So október 14, 2017 2:38 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Prečo keď niekto kritizuje Židov, tak ho automaticky zaradia k fašistom? Je to nejaká zvláštna selekcia, ktorá je iracionálna.

Si hlupák, ktorý nepozná históriu vzniku fašizmu. Na nenávisti proti Židom bola začatá 2. svetová vojna. Vidím, že ty tiež patríš medzi tých exotov, ktorí snívajú o vojne.

Nepoznám históriu? Diktátori Franko a Pinochet prenasledovali Židov? Hitler nebojoval proti Rusom, slovanskému národu?
Lemmy, nejako ste preskočili moju otázku: „Prečo keď niekto kritizuje nejaký iný národ, napr. Rusov nie je fašista? Prečo keď niekto kritizuje Židov, tak ho automaticky zaradia k fašistom?“
Predstavte si, že by niekto zakázal Židom navštíviť koncentračné tábory. Viete si predstaviť, čo by sa robilo? Rusom to spravili, dokonca im niektoré krajiny zakázali aj vstup do štátu. Pritom Rusov vo vojne bola asi polovica z celkových obetí, tuším okolo 25 000 000 a veľa z nich tiež zomrelo v koncentračných táboroch. Mne si dovolite povedať, že chcem vojnu? A čo už potom títo vojnoví štváči, ktorí sa nezastavia ani pred takýmto znevažovaním obetí? Pri oslobodzovaní Poľska padlo 600 000 ruských vojakov a niekto tu stále omieľa Katyň, Katyň, Katyň. Aj také je pozadie svetovej politiky. Pozadie majú ľudia väčšinou radi, ale toto pozadie je na zvracanie.
Chcete argumenty o Angele Kuschner Merkel. Mnohým stačí aj to, že Kuschner, zať súčasného amerického prezidenta sa vôbec netají s tým, že je Žid. Potom nechcite od ľudí, aby si nespočítali 1+1. Mám veriť, že Kuschner, ktorý sa okamžite cíti ako ryba vo vode vo svetovej politike tam nechcel byť? To odo mňa nechcite.

Zaslal: So október 14, 2017 5:36 pm Odpovedať s citátom
Dobre, vidím, že ďalšia diskusia už nemá význam. Tebe sa pletie Kasner s Kushner. Tvoj názor som zaradil do zbierky humanistických nezmyslov.
Beriem na vedomie, že aj medzi humanistov sa sem tam zatúlajú nejakí poblúznení fašisti. OK! Je to bieda, ale čo narobím. Crying or Very sad

Zaslal: Ne október 15, 2017 7:26 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Dobre, vidím, že ďalšia diskusia už nemá význam. Tebe sa pletie Kasner s Kushner. Tvoj názor som zaradil do zbierky humanistických nezmyslov.
Beriem na vedomie, že aj medzi humanistov sa sem tam zatúlajú nejakí poblúznení fašisti. OK! Je to bieda, ale čo narobím. Crying or Very sad

Teraz je to populárne nazývať niekoho fašistom. Keď ste ma teda vy nazvali fašistom, tak to isté môžem povedať aj ja o vás, pretože ste mi absolútne neodpovedali na otázku o Rusoch. Vykorčuľovali ste z tej otázky parádnou vývrtkou.
Čo sa týka tých priezvisk, asi viete, ako si ich ľudia amerikanizujú, keď sa tam prisťahujú. Mnohé mená sa ani nedajú písať presne tak, ako sa píšu u nás, alebo v nejakom inom národe. Keď niekto prejde s potomkami cez viac štátov, tak je jeho meno značne zmenené. To ale ani nehovorím o úplnej zmene priezviska, čo je tiež bežné. Komu má teda človek veriť, že je jeho meno také, ako sa teraz nazýva, keď už ani rodný list nie je istota, že je pravdivý. Však aj Obama mal s tým problém a to bol prezident. Pri niekom menšom si to nikto nebude overovať.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Pridať novú tému

Prejdi na: