Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Zbierka náboženských nezmyslov

Skeptik
Zaslal: Ne august 20, 2017 8:58 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 720
Lemmy napísal(a):
zoran44 napísal(a):
Zbavme sa náboženského aj ateistického dogmatizmu

Ľuďom dneška by podľa mňa veľmi osožilo keby sme sa zbavili náboženského ale aj ateistického dogmatizmu.

Slepá viera či už v hmotné alebo duchovné deje nikomu a ničomu neprospeje.

Ateistický dogmatizmus? Čo to trepe za nezmysly? Ouch

Aká škoda, že nemenuje konkrétne.

Veru, mal menovať. Ateistický dogmatizmus totiž neexistuje, pretože veda vždy zohľadňuje nové poznatky, zatiaľ čo náboženstvo neprijíma nové, ale stále sa drží, ako kliešť tisícročia starých výrokov, ktoré sú mnohokrát nezmyselné. Napr:
Ježiš povedal: „Nebo a Zem pominú, ale moje slová nepominú.“ Výrok je logický nezmysel, pretože ak všetko materiálne a dokonca aj nemateriálne pominie, kde sa zachová záznam Ježišových slov? V ničote majú zostať jeho slová večné? To by už ale nebola ničota, pretože niečo by predsa existovalo. Mnohí ľudia sa chceli spraviť dôležitými, prorokovali niečo do budúcnosti a ohurovali tým prostý ľud. Nikto ale nevie, čo bude v budúcnosti. Niečo , čo sa bude diať sa dá predpokladať, ale nikto nedokáže vyhodnotiť množstvo premenných, ktoré na budúcnosť vplývajú. Je ich veľké množstvo a mnohé premenné, ktoré budú v budúcom čase aktívne ani nie sú ešte známe. Ako sa dá vyhodnotiť nejaký vzorec, keď v ňom chýbajú veličiny? Nuž dá sa to tak, že niekto bude tárať nezmysly a robiť sa dôležitý. Uveriť mu môže len naivný a slepý. Ježiť mal vyše 500 učeníkov. Zostalo len 12. Prečo? Jednoducho nedokázal ich presvedčiť svojimi rečami. Ľudia vycítili, že niečo nesedí. Zostalo len zopár zatvrdnutých, ktorí asi ťažko menili svoje presvedčenie, čo je prirodzená štatistická odchýlka. Keď jeho súčasníci, priami svedkovia neuverili, prečo veria súčasníci nejakému sprostredkovanému slovu? Asi sú tie písma dobre psychologicky spracované, čo ale nesvedčí o tom, že sú pravdivé.

Zaslal: Ne august 20, 2017 9:34 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6195 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Ježiš povedal: „Nebo a Zem pominú, ale moje slová nepominú.“

…ak všetko materiálne a dokonca aj nemateriálne pominie, kde sa zachová záznam Ježišových slov?

Predsa v pekle. Twisted Evil

Zaslal: Ne august 20, 2017 10:45 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Ježiš povedal: „Nebo a Zem pominú, ale moje slová nepominú.“

…ak všetko materiálne a dokonca aj nemateriálne pominie, kde sa zachová záznam Ježišových slov?

Predsa v pekle. Twisted Evil

Tak to nie je dobrá správa pre veriacich, že ostane len peklo. Surprised

Zaslal: Ne august 20, 2017 10:54 am Odpovedať s citátom
Jiří Hyldebrant napísal(a):
„Jako každý člověk i dítě je naprogramováno tak, že se zajímá o vznik světa a života včetně vlastního. Biologická rodina sama o sobě je nejlepší odpovědí dítěti na tuto existenční otázku.“

Na ten náboženský blud som reagoval.
Lemmy napísal(a):
Čiže z toho vyplýva, že na vznik vesmíru museli byť nutne dvaja: boh samec a bohyňa samička.

(To nevymyslíš, na to potrebuješ náboženstvo.)

Zaslal: Ne september 03, 2017 12:57 am Odpovedať s citátom
Katolík s prezývkou politolog napísal(a):
Západný a komunistický kapitalizmus donedávna súperil medzi sebou o ovládnutie sveta…

komunistický kapitalizmus Ouch

Zaslal: So september 09, 2017 8:02 pm Odpovedať s citátom
Kresťan katolík Litiliti napísal(a):
Aj ateisti sa boja pekla…

Ouch

Zaslal: Pi september 15, 2017 7:20 pm Odpovedať s citátom
Zoran44 napísal(a):
Môžeme však byť kľudní, realita je však úplne opačná, žijeme v krajine kde je drvivá väčšina ľudí neveriacich a Boha odsunuli do ríše rozprávok a bájí. Veriacich, ktorí sa aj reálne snažia žiť podľa Božích odporúčaní (len návšteva kostola sa neráta) je možno 5 – 10 % alebo aj menej. A aj táto malá hŕstka je predmetom pohŕdania a posmechu zo strany väčšinového obyvateľstva.

Zoran nazval väčšinu neveriacimi. Väčšinu, 62 %, tvoria kresťania katolíci. Podľa Zorana neveriaci. Rolling Eyes

Pozri: Obyvateľstvo podľa náboženského vyznania.

Zaslal: Ne september 17, 2017 8:47 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Zoran44 napísal(a):
Môžeme však byť kľudní, realita je však úplne opačná, žijeme v krajine kde je drvivá väčšina ľudí neveriacich a Boha odsunuli do ríše rozprávok a bájí.

Dobre, že ho odsunuli aspoň do rozprávok a bájí, lebo ani tam by nemal mať taký psychopat miesto.
Dobrotivý a milosrdný je pán, tak sa hovorí v písme. Nuž, ak je príkaz na zavraždenie vlastného syna, ako údajne prikázal boh Abrahámovi, dobrota a milosrdnosť, tak asi niekto nechápe význam týchto slov. Môže niekto, čo má iného nekonečne rád prikázať tomu druhému, aby zavraždil svojho syna? To môže spraviť len niekto škodoradostný, panovačný a bezohľadný. Ani nenachádzam slová, čo by vyjadrili takú ohavnosť. Veriaci to obdivujú, ako správne božské skúšanie. Asi preto, že to ospravedlňuje ich nespravodlivosti. Keďže boh môže vysloviť takú požiadavku, prečo by to nemohol spraviť duchovný vodca, zvlášť, keď nežiada smrť ich vlastných synov, ale smrť nepriateľov, ktorí si to v očiach veriacich zaslúžia. O čo ľahšie je splniť taký boží príkaz. Je to obrovská deformácia spravodlivého konania, ktorého príčina je práve v tej „božej“ požiadavke. A tak veriaci vraždia a vraždia, však sú to len neverci a je to oveľa ľahšie, ako keby sme mali zavraždiť aj vlastné deti na boží príkaz. Dobrotivý boh z písma je vlastne psychopat s divnými chúťkami. Zdravý a dokonalý by určite nepožiadal o vraždu niečieho syna, na také niečo, ani len nepomyslel.

Zaslal: Po september 25, 2017 5:40 pm Odpovedať s citátom
Český kňaz: Vo všedný deň sme v kostole štyria
Zuzana Hanusová napísal(a):
Kým na Morave ešte stále cítiť živý kresťanský život, ktorý pripomína viaceré oblasti Slovenska, predpokladám, že v severných Čechách je situácia podstatne odlišná. Ako vyzerá vaša komunita veriacich?

Kňaz Rudolf Repka napísal(a):
Pôsobím v mestečku Cvikov, v Litoměřickej diecéze, asi 20 kilometrov od česko-poľsko-nemeckej hranice. Je to územie Sudet, takže po odsune Nemcov bolo všetko pôvodné obyvateľstvo vysťahované a tí, ktorí tu dnes žijeme, sme takmer všetko novousadlíci. Celý pohľad na kresťanstvo sa u nás odvíja práve od tohto faktora.

Keby ste sa prešli po okolí, je tu veľa stôp kresťanstva z tých čias pred odsunom, na každom kroku kríž alebo plastika vytesaná do skál v miestnych lesoch. Každých 500 metrov tu nájdete nejaký kresťanský symbol. Lenže odsun Nemcov, komunizmus a dnešný konzumizmus šírenie kresťanstva zastavili.

Trápny šašo, čo robí zo seba hlupáka. Aký konzumizmus? Hanbí sa priznať, že kritizuje kapitalizmus?

Zaslal: Št október 05, 2017 4:52 pm Odpovedať s citátom
Litiliti napísal(a):
Ateisti ani nevedia dokázať, že sú ateisti, musíme im len veriť, že sú ateisti.

Archív:

Zaslal: So október 07, 2017 8:52 am Odpovedať s citátom
Litiliti napísal(a):
ved mi povedz, kto stvoril mesiac, aky dlhy rebrik pouzil stavitel, ako zariadil, ze sa tam toci okolo svojej osi, alebo preco sa tak pravidelne strieda spln a nov

Veru, náboženskí fanatici to majú ťažké.

Kto?

Ouch

Len náboženstvo mohlo takto poškodiť ľuďom mozgy, že sa na veci a javy vo vesmíre pýtajú otázkou: Kto?

Že už ich nenapadne opýtať sa: Ako?

Správna otázka: Ako vznikol Mesiac?

V správnej odpovedi sa nebude spomínať žiaden rebrík.

Eru

Zaslal: Po október 09, 2017 7:36 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Veru, náboženskí fanatici to majú ťažké.
Že už ich nenapadne opýtať sa: Ako?

Správna otázka: Ako vznikol Mesiac?

V správnej odpovedi sa nebude spomínať žiaden rebrík.

Eru

Človek sa so svojím kuracím mozočkom snaží pochopiť javy, ktoré mu tento orgán pre svoju obmedzenosť neposkytuje. Technika mu síce rozširuje obzor, ale to je len malinké zlepšenie na to, aby pochopil časopriestor. Keď mu teda tento mozoček nedokáže obsiahnuť vesmír, tak si vytvára teórie, ktoré mozoček obsiahne. Potom vznikajú teórie úplne primitívne, ale aj menej primitívne. Extrémna hlúposť, že niekto použil rebrík, aby po ňom vynosil zem na Mesiac je ale omnoho pravdepodobnejšia, ako to, že niekto stvoril Zem z ničoho.
Buď svetlo – už táto začiatočná veta o stvorení sveta je nezmysel, pretože aby bolo svetlo, muselo byť Slnko a ako viem, naše Slnko nie je jediné vo vesmíre a naviac nebolo ani prvé, čo môžeme vidieť na kolapsoch iných sústav. Spisovateľ pri písaní biblie to ešte ale pre svoje obmedzené vedomosti nemohol vedieť a tak jeho boh, keď stvoril Zem údajne stvoril aj svetlo. Žiaľ to svetlo, ktoré tu už evidentne bolo. Upsss.
Buď svetlo, to by naozaj ľudstvu pomohlo, aby niečo trocha osvietilo jeho myslenie. Zakrývanie pravdy, jej ignorovanie ale viac sveta neprinesie. Sú ľudia, ktorí viac ľudstvu škodia, ako by mu pomáhali napredovať. Šíritelia tmy. Kým sa ľudstvo nezbaví týchto prekážok v osvietení, bude stále v tme.

Zaslal: Ne október 22, 2017 5:52 pm Odpovedať s citátom
Kde len ľudia chodia na také múdre výroky?
Diskutér Momo91 na DF v téme: „Prečo veríte v Boha?“ napísal:

Vieš aký je rozdiel medzi satanom a Bohom? Boh má neobmedzenú moc.

Momo, Momo, mne sa ale zdá, že myslenie mnohých je obmedzené a potom sa zdá všeličo neobmedzené.

Satan, táto vymyslená postavička, ako zlý pokémon z minulosti má teda vlastnosť robiť len zle. V tomto ho najsilnejší pokémón minulosti boh prekonáva, pretože má neobmedzenú moc. Boh nekoná len dobro, to by bola totiž len protiváha so satanom, ale aj niečo naviac, koná aj zlo a v tom je jeho neobmedzenosť. Napr. potopa sveta, alebo Sodoma a Gamora. Satana odháňa kríž a tak nemôže ublížiť, je teda obmedzený. Boha kríž neodháňa, má neobmedzenú moc, teda môže toho, čo nosí kríž aj zabiť. Načo teda boh potrebuje protiváhu, keď sám obsiahne dobro aj zlo? To si teda veriaci navymýšľali za postavičky. Skorej bolo tých pokémonikov ( božstiev) oveľa viac a ľudia mali zábavu, ale prišiel tzv. spielverderber ( kazič hry), ktorý chcel len vyhrávať a tak si najsilnejšiu postavičku pokémona privlastnil a ostatné dal zničiť. Ľuďom potom ostala karta zlého pokémona, ktorý vždy prehrá a karty nejakých anjelov, ale to je na hru trocha málo a tak im potom kňazi predsa len vytvorili nových pokémonikov namiesto zničených božstiev – svätých a mučeníkov. Tak sa stala hra pestrejšou a zaujímavejšou, s trocha väčšou nádejou na výhru. Vyhrať proti vlastníkovi najsilnejšieho pokémona, ak sa odvážite s ním hrať sa nedá. Mnohí si to neuvedomujú a hrajú a hrajú. Potom sú nešťastí z neustálych prehier a zbytočne im človek hovorí: „Nehrajte s tým, čo hrá neférovo, lebo vždy prehráte.“ Ťažko je sa zbaviť závislosti, ktorá za veľkou vidinou výhry prináša len nešťastie.

Zaslal: Ne november 19, 2017 11:23 am Odpovedať s citátom
Vzkriesenie tela, tak to je ale poriadne nezmyselný sľub, ktorý dávajú náboženstvá veriacim. Načo by malo byť niekomu vzkriesenie tela, keď už je v raji? Je to ako keby niekto túžil po svojej starej rozpadnutej peňaženke s pár drobnými a pritom má v ruke maximálny jackpot.

Zaslal: Ne november 19, 2017 11:26 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1586
Citácia:
Vzkriesenie tela, tak to je ale poriadne nezmyselný sľub, ktorý dávajú náboženstvá veriacim. Načo by malo byť niekomu vzkriesenie tela, keď už je v raji? Je to ako keby niekto túžil po svojej starej rozpadnutej peňaženke s pár drobnými a pritom má v ruke maximálny jackpot.

Skeptik. Vy ste ako škôlkar mudrujúci o teórii relativity.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 7 z 8
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: