Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Fašizmus

Skeptik
Zaslal: Št september 07, 2017 3:46 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 646
Jedna firma z blízkeho východu , ktorá sa zaoberá vývojom rôznych počítačových programov vyvinula software na rozpoznávanie tvárí. Nebolo by na tom nič zvláštne, pretože niečo podobné sa v poslednom čase snaží robiť viac firiem. Čo ma ale zaujalo, bolo vyjadrenie jej vedúceho pracovníka. Software udajne dokáže identifikovať z tváre mnohé vlastnosti človeka, mimo iného aj to, či je terorista, alebo má také sklony. Nakoniec sa tento pracovník vyjadril, že podľa výsledkov toho programu on nie je terorista. Samozrejme, že tvorcovia programu nakŕmia počítač takými údajmi, aké vyhovujú im a výsledok je taký, že on je nadradená rasa. Niečo mi to pripomína, a to fašistov, ktorí určovali, kto je árijská rasa. Tiež si určili svoje kritéria, ktoré vyhovovali práve im. Nieto sa ani čo čudovať, že potom ideálnymi boli práve Nemci. Určovať podľa tváre, kto dostane v banke pôžičku bez problémov, lepšie zamestnanie, alebo či bude šikanovaný úradmi, rôzne skúšaný, prenasledovaný, nuž „ďakujem pekne“.Palec dole Ako to vidím ja? Nuž fašizmus ako vyšitý v novej modernej podobe.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 5 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Pridať novú tému

Prejdi na: