Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Eutanázia

strapaty
Zaslal: Po august 28, 2017 9:46 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
..aniel strazny sa hlavne stara aby si zomrel v milosti posvacujucej a dalej zil vecne .. Wink
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Ut august 29, 2017 7:34 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 901
strapaty napísal(a):
..aniel strazny sa hlavne stara aby si zomrel v milosti posvacujucej a dalej zil vecne .. Wink

Na Hitlera bolo spáchaných tuším vyše 50 atentátov. Všetky prežil. Asi mal dobrého strážneho anjela. Veď bol veriaci. Valam Človek sa nestačí diviť, koľko si náboženstvá vedia vymyslieť rôznych postavičiek o ktorých existencii vedia všetko. Poznajú ich vlastnosti, zvyklosti. Keď sa zamotajú vo svojich konštrukciách, tak hneď vymyslia inú opravnú variantu. Napr. je jeden boh, ale keď uznali Ježiša, že je tiež boh, museli vymyslieť variantu svätej trojice, aby to upravilo nezmyselný koncept.

Zaslal: Ut august 14, 2018 11:12 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6737 Bydlisko: Mám.
Klerici sú proti eutanázii.
Pozri: Eutanázia v Belgicku znepokojivo narastá, denne usmrtia 6 až 7 ľudí

Ale nechajú pokojne človeka trpieť aj 3 mesiace v krutých bolestiach. Nikomu neprajem kruté a bolestné umieranie, pomalé umieranie, keď jazyk je čierny, keď telo nehybné, keď sú prsty už tak skrivené, že to aj živých (príbuzných) veľmi bolí, ten pohľad na prsty nikomu neprajem. Keď zlyháva komunikácia aj pomocou oči, lebo nevládzu kliknúť: kedy áno, kedy nie. Preto trvám na tom, aby eutanázia bola aj na Slovensku! Ľudia si nezaslúžia umierať v krutej bolesti.

Kresťania majú neľudský prístup k ľuďom! Neľudský. Nechať človeka umierať v krutých bolestiach, v hroznom utrpení, je neľudské. Keď nie sme schopní zabezpečiť dôstojnú starobu, alebo slušnú zdravotnú starostlivosť, tak nebuďme krutí!

Ideálne je ísť večer spať, a ráno sa už nezobudiť.

Moja známa; jej manžel mal veľké bolesti, išiel k lekárovi, ale ten mu povedal, aby prišiel až o tri týždne. Taký je systém, poradovník. Medzitým zomrel. Známa chcela aj podať trestné oznámenie na lekára, ale nakoniec sa zmohla len na to, že mu drzo vynadala. Lebo bolesť mala aj ona! Preto ten hnev, či už spravodlivý alebo nie.

Dlho po smrti manžela nežila, nevydržala žiaľ. Tiež zomrela, denne, keď som sa pri nej zastavil, len plakala, smútila, žialila, bolo jej ťažko. Nevedela sa s tým zmieriť, zvyknúť si. Vravela, že nemá chuť žiť.

Preto som za eutanáziu! Je to vysoko humánny prístup k situácii, keď človek veľmi trpí, a my mu nevieme pomôcť.

Keď sa líška chytí do pasce, nemyslí na nič, len na chuť prežiť. Zbaviť sa tej bolesti, pasca jej totiž skoro prelomí väzy, kosti. Hovorí kresťanom niečo kruté mučenie? Veľmi veľa nie, lebo už zabudli na krutosť kresťanskej inkvizície.

Kresťania by sa mali spamätať, a mali by byť ľudskejší, preto by mali pripustiť eutanáziu. To je totiž niečo úplne iné ako trest smrti u zdravého človeka len za to, že daný zdravý človek spáchal nejaký trestný čin. Vo veci trestu smrti už kresťania (katolíci) spravili pokrok, keď na ňom netrvajú ani vo svojom katechizme.

Kresťania boli pomocou svojej inkvizície veľmi krutí, tak nech sa radšej zahryznú do jazyka, keď chcú bojovať proti eutanázii, a teda za neľudské zaobchádzanie s ľuďmi, ktorí trpia vo veľkých bolestiach.

Zaslal: Ut august 14, 2018 2:38 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1749
Ak samovraždy, tak pre všetkých! Ako chcete selektovať, kto trpí a kto nie?

V roku 2017 na Slovensku ukončilo život samovraždou 506 osôb (410 mužov a 96 žien). O samovraždu sa pokúsilo 841 osôb (462 mužov, 379 žien),

Motiváciou pre pokus ukončiť život boli najmä rodinné problémy (41,4 %), vnútorné osobné konflikty (14,5 %) a existenčné problémy (8,3 %). U detí a mladistvých do 19 rokov boli hlavným motívom rovnako konflikty a problémy v rodine (43,4 %), nasledovali školské problémy (16,3 %).

Všetci títo ľudia neskutočne trpeli.

Počet tých, ktorí skončili život pre zdravotné problémy je tak malý, že sa ani nedostal do štatistiky.

Zaujímavé je, že Čelka aj Škodu by ste udržiavali na prístrojoch aj do piateho tisícročia.

Na to, aby ste skončili svoj život, nepotrebuje asistenciu katolíkov- prečo chcete nariaďovať lekárom proti ich výhrade svedomia, aby zabíjali iných ľudí? To nie je proti humanizmu?

Zaslal: Ut august 14, 2018 4:10 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Ak samovraždy, tak pre všetkých! Ako chcete selektovať, kto trpí a kto nie?

V roku 2017 na Slovensku ukončilo život samovraždou 506 osôb (410 mužov a 96 žien). O samovraždu sa pokúsilo 841 osôb (462 mužov, 379 žien),

Motiváciou pre pokus ukončiť život boli najmä rodinné problémy (41,4 %), vnútorné osobné konflikty (14,5 %) a existenčné problémy (8,3 %). U detí a mladistvých do 19 rokov boli hlavným motívom rovnako konflikty a problémy v rodine (43,4 %), nasledovali školské problémy (16,3 %).

Všetci títo ľudia neskutočne trpeli.

Počet tých, ktorí skončili život pre zdravotné problémy je tak malý, že sa ani nedostal do štatistiky.

Zaujímavé je, že Čelka aj Škodu by ste udržiavali na prístrojoch aj do piateho tisícročia.

Na to, aby ste skončili svoj život, nepotrebuje asistenciu katolíkov- prečo chcete nariaďovať lekárom proti ich výhrade svedomia, aby zabíjali iných ľudí? To nie je proti humanizmu?

Neviem o tom, aby humanisti nejakému katolíkovi čosi nariaďovali. Kto nechce kvôli výhrade svedomia pracovať ako lekár, nemusí, je to na katolíkovi. Môže sa predsa zamestnať v katolíckej nemocnici.

Nazval si ma masovým vrahom! Ty, bezcharakterný človek, ktorý praje smrť človeku, ktorý ešte žije, ktorý sa vyžíva v konečníku človeka, ty máš tú drzosť nazvať ma masovým vrahom? Za to, že som proti krutosti zločineckému katolíckeho režimu počas inkvizície? Že som proti zlým ľuďom, ktorí trvajú na tom, aby ľudia pred smrťou ukrutne trpeli? Ty si katolícky cynik na entú. Evil or Very Mad Hanba takým katolíkom, kresťanom, ako si ty!!!

Zaslal: Št august 16, 2018 2:09 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1749
Citácia:
Neviem o tom, aby humanisti nejakému katolíkovi čosi nariaďovali. Kto nechce kvôli výhrade svedomia pracovať ako lekár, nemusí, je to na katolíkovi. Môže sa predsa zamestnať v katolíckej nemocnici.

Vari nie je diskriminácia, ak z nemocnice budú vyhadzovaní ľudia, ktorí nechcú zabíjať iných ľudí?

Vari nie je diskriminácia, ak sú z nemocnice vyhadzovaní ľudia, ktorí nechcú zabíjať najmenších ľudí v lone matky?

Prečo túto vražednú prácu nerobia sekulárni humanisti typu Hrádeckého alebo Paradu? Prišli by ste si na nemalý judášsky strieborniak...

Zaslal: Št august 16, 2018 3:54 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Citácia:

Vari nie je diskriminácia, ak z nemocnice budú vyhadzovaní ľudia, ktorí nechcú zabíjať iných ľudí?

Vari nie je diskriminácia, ak sú z nemocnice vyhadzovaní ľudia, ktorí nechcú zabíjať najmenších ľudí v lone matky?

Prečo túto vražednú prácu nerobia sekulárni humanisti typu Hrádeckého alebo Paradu? Prišli by ste si na nemalý judášsky strieborniak...

Vedieš reči nehodné komentovania. Nebudem hrať tvoju zákernú hru. Prežiješ aj bez mojej odpovede. Nie si hodný mojej odpovede.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 4 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Pridať novú tému

Prejdi na: