Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Sloboda a Solidarita

Lemmy
Zaslal: Ne máj 01, 2016 3:15 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6556 Bydlisko: Mám.
Milan Angyalovský napísal(a):
Výsmech sekulárnemu štátu! Slovenskí poslanci sa zasa budú modliť. To že je tam aj jeden z SAS považujem za „ukážku“ toho, ako si SAS predstavu jednotu slov a činov. Crying or Very sad

Archív:

Zbytočná kritika, kritizuje z nepochopenia slobody. Strana si zakladá na tom, že je sloboda jednotlivca. To je naopak dobre, že táto strana si nezakladá na totalitnom prístupe k náboženským ideológiám. Kto chce, môže veriť, aj modliť sa. Sám Sulík sa vyjadril, že nemá s tým problém, že je mu to jedno, ak si to poslanci vyžadujú, ak to potrebujú. Dôležité bude, ako budú hlasovať, aké zákony podporia.

Zaslal: Ne máj 01, 2016 4:21 pm Odpovedať s citátom
Sloboda a Solidarita – členstvo v strane napísal(a):
Vek žiadateľa, jeho pohlavie, sexuálna orientácia, vierovyznanie, minulosť rodičov či príbuzenské väzby nezohrávajú pri posudzovaní žiadosti žiadnu úlohu.

Zaslal: Ne máj 22, 2016 12:07 pm Odpovedať s citátom
Strana Sloboda a Solidarita je rovnako „demokratická“ ako strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. A rovnako ako ostatné politické strany, v ktorých keď sa konajú vnútrostranícke voľby, tak je len jeden kandidát. Ironik

Jozef Mihál z SaS je politický šašo. Vraj ktosi zo strany SMER – SD sa vyjadril nejako o odchode predsedu vlády Fica z politiky. Na priamu otázku, že kto im (členom SaS) to povedal, odvetil, že pochopiteľne nemôže prezradiť zdroj.

Zdroj je známy: Jedna baba povedala. Babe sa prisnilo. Laughing

Strana Sloboda a Solidarita je ukážkou, ako sa vyrába bulvárna politika.

SaS = bulvárna politika.

Zaslal: Ne máj 22, 2016 12:53 pm Odpovedať s citátom
Papaláši by sa nemali znižovať k vypúšťaniu bulvárnych kačíc do sveta. Na to je bulvár.

Zaslal: Ut máj 24, 2016 1:47 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1690
Je tu ešte jedna možnosť, že to je naozaj pravda Very Happy Napríklad mu ošetrujúci lekár Roberta eF prezradil, že Fico trpí vrodenou srdcovou vadou.

Nakoniec Mihál to v konečnom dôsledku má od dôveryhodného zdroja. Je ním predsa sám Fico. On kedysi jasne povedal, že v roku 2014 už v politike nebude.
Citácia:
„Môžem vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem,“ povedal na to včera Fico. Premiér o svojom odchode z politiky hovoril už ...

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj80-jA0fLMAhVGOhQKHYv6D7sQtwIILTAD&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D30K_zCLPbK4&usg=AFQjCNF9RCHXk_TdG5T8y80Z4ah7xluuzQ&sig2=fLz0Ywmqv1DAWbr5H-nvLQ

Zaslal: Ut máj 24, 2016 5:20 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Je tu ešte jedna možnosť, že to je naozaj pravda Very Happy Napríklad mu ošetrujúci lekár Roberta eF prezradil, že Fico trpí vrodenou srdcovou vadou.

Nakoniec Mihál to v konečnom dôsledku má od dôveryhodného zdroja. Je ním predsa sám Fico. On kedysi jasne povedal, že v roku 2014 už v politike nebude.
Citácia:
„Môžem vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem,“ povedal na to včera Fico. Premiér o svojom odchode z politiky hovoril už ...

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj80-jA0fLMAhVGOhQKHYv6D7sQtwIILTAD&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D30K_zCLPbK4&usg=AFQjCNF9RCHXk_TdG5T8y80Z4ah7xluuzQ&sig2=fLz0Ywmqv1DAWbr5H-nvLQ

Zaspal si dobu. Toto je už dávno známe. Len si potvrdil, že vôbec nie si v obraze.

Teraz je reč o čomsi inom. O tom, že vraj teraz čosi povedal (nová informácia). V tom je veľký rozdiel. Keby oni boli takí ako ty, tak by vyšli na oveľa väčší posmech.

Eru

Zaslal: Ut máj 24, 2016 6:23 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1690
Je to stará informácia. Fico nestíha, v tom je problém Very Happy

Zaslal: So august 26, 2017 11:04 am Odpovedať s citátom
Richard Sulík napísal(a):
Stalo sa presne to, čo laická i odborná verejnosť očakávala. Predseda SNS Andrej Danko prestal blúzniť, ohol chrbát a Robert Fico mu jeho úlety veľkoryso prepáčil. Inak to nešlo, lebo táto korupčná koalícia naozaj nemá v rozkrádaní verejného majetku alternatívu. Teraz všetci traja hľadajú vonkajšieho nepriateľa a mieria na SaS. Triafajú vedľa, ale v jednom sa nemýlia, nie sme ich priatelia, ale tí, ktorí ich čoskoro odstavia od moci.

Výrok predsedu SNS Danka, že dnešná koaličná rada bolo najmä o ľudskosti a nastavení chémie, by si mal tento chemik ľudských duší nechať zarámovať.

Reakcia predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka na výsledky koaličnej rady a výroky, ktoré odzneli na tlačovej besede 25. augusta 2017.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut máj 29, 2018 5:17 pm Odpovedať s citátom
Ivan Mikloš napísal(a):
Takže ak Sulík o sebe tvrdí, že je liberál a zároveň otvorene presadzuje selektívnu (antimoslimskú) solidaritu, tak žiadnym liberálom nie je. A stranu si môže premenovať.

Mikloš je mimo. Sulík sa jasne vyjadril, že nie je liberál v miklošovskom ponímaní.
Richard Sulík napísal(a):
Avšak slovo liberál mutovalo aj u nás doma. Dnešní liberálni demokrati sú v skutočnosti ľavicoví „pokrokári“ (ľudovo povedané slniečkár, pravdoláskar, dobroser, Gutmensch…), ktorí by chceli ľudí vychovávať. V skutočnosti im nejde o slobodu jednotlivca so všetkým, čo k tomu patrí, v prvom rade so zodpovednosťou za vlastný život. Ide im o zrovnoprávnenie všetkého a všetkých, o úplne zotretie rozdielov medzi pohlaviami, medzi národmi a medzi kultúrami.

Pre dnešných liberálov je neprijateľné povedať, že naša kultúra nie je zlučiteľná s islamom, pre Havrana to je dokonca fašistický výrok. Povedať, že občania Slovenska majú na Slovensku väčšie práva, je pre nich pohroma rovnako ako rázne odmietnuť migrantov.

Dnešní liberáli s ich celou pomýlenou gender agendou chcú, aby sa nepísal otec a mama, ale rodič 1 a rodič 2, vymýšľajú piate pohlavie v poradí a popierajú výnimočné postavenie manželstva ako zväzku muža a ženy. Áno, som a aj budem za registrované partnerstvá, lebo som proti tomu, aby štát hádzal polená pod nohy homosexuálnym párom (napríklad pri dedení, pri nezdaniteľnom minime, pri informovaní o zdravotnom stave a pod.) a tým ich obmedzoval v ich slobode. Ale nie som a nikdy som nebol za homosexuálne manželstvá a SaS nikdy takúto požiadavku nemala. Manželstvo nezvýši mieru slobody homosexuálnych párov, iba ich zrovnoprávni s manželstvami muža a ženy. Preto tvrdím, že dnešným liberálom nejde o viac slobody pre niekoho, ale o zrovnoprávnenie všetkých a všetkého. Rovnako som a vždy som bol proti adopcii detí homosexuálnymi pármi. Lebo si úplne staromódne myslím, že v ideálnom svete má dieťa matku a otca.

S národmi je to podobne. Liberáli by najradšej národné štáty zrušili, preto sú tak horlivo za európsku integráciu. Pre tých, ktorí si dovolia oponovať, si našli aj príslušnú nadávku: nacionalista. Nuž tak dobre, z pohľadu liberálov som nacionalista, lebo som za zachovanie národných štátov. Som presvedčený, že niečo ako národná identita existuje. Som Slovák, sem som sa po 10-ich rokoch v Nemecku vrátil, lebo tu chcem žiť. A nechcem, aby tu žili státisíce ľudí z iných kútov sveta, lebo to obmedzí slobodu občanov Slovenska. Rovnako nechcem, aby sa na Slovensku (a ani v Európe, no v niektorých krajinách sa tomu dnes už fakticky nedá zabrániť) rodilo viac moslimských ako nemoslimských detí. Jednoducho nechcem a to tiež patrí k slobode – niečo bez ďalšieho vysvetlenia nechcieť. Lenže európskym liberálom nejde o viac slobody pre občanov Slovenska, ale o zrovnoprávnenie všetkých ľudí na svete v tom, že ktokoľvek má mať nárok prísť do Európy, tu žiť a zdieľať verejný priestor, ktorý sme my a naši predkovia generácie budovali. Pre tých ľudí, ktorí si dovolia nechcieť mať vo svojej krajine množstvo migrantov si liberáli vymysleli ďalšiu nadávku – xenofób, resp. rasista, ak niekto spraví tú chybu, že tých nechcených migrantov bližšie špecifikuje.

Zaslal: St máj 30, 2018 4:13 pm Odpovedať s citátom
K článku Prezidenta SR polícia ani prokuratúra nechráni.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa borí vo vlastných zvratkoch, hnačkách a výkaloch.

Zrazu im vadí porušovanie daňového tajomstva. V prípade porušenia bankového tajomstva považujú zlodeja bankových údajov Filipa Rybaniča za hrdinu. Tatra banka toho zamestnanca hneď kopla do zadku! Už tam nepracuje, a správne by malo byť, že by sa nemal už nikdy v živote zamestnať v bankovom sektore. Mal by sa chytiť lopaty a krompáča, aby veľa škody nenarobil.

SaS hovorí: „Prekáža nám, že inštitút prezidenta Slovenskej republiky tak stráca na vážnosti a dôstojnosti.“

Zato im vôbec neprekáža znevažovanie inštitútu predsedu vlády Slovenskej republiky. Zo strany SaS to zašlo až tak ďaleko, že keď niekto (neznámy, nevie sa kto) zavraždil novinára Kuciaka, tak dobre, že sa v SaS nezošaleli od požiadavky na pád vlády. SaS znevažuje bez dôkazov koalíciu, vládu, a teraz pokrytecky bráni daňového kupliara Kisku.

Keby voliči toto vedeli o Kiskovi pred voľbami, určite by sa tento bezcharakterný človek nestal prezidentom. Prezident má len to šťastie, že ho môžeme súdiť za vlastizradu, a daňové podvody ešte nie sú vlastizradou. Či sú? To ponechám na právnikov.

Kiska vie veľmi dobre, prečo sa už rozhodol nekandidovať. Lebo by pohorel na celej čiare. Možno nejakí liberáli opití teplým rožkom by mu omylom dali hlas. A to je tak všetko.

Kiska je už dnes politická mŕtvola. No, žije, pravda, takže politická zombia. Už ho musíme len strpieť, kým mu neskončí úrad. A robí Slovensku hanbu vo svete. Svet sa smeje z toho, že Slováci zvolili za prezidenta človeka, ktorý sa už priznal k daňovým podvodom. Kiska sa hlási ku kresťanstvu. Má kresťanstvo nejaký taký príkaz? Nepokradneš! Neoklameš! Od Kisku bolo cynické priznať, že s krátením daní tak robia všetci kapitalisti. Čo je podvod voči štátu, voči poctivým platiteľom daní, napríklad robotníkom, lebo tí nemajú také možnosti ako kapitalisti robiť podvody, nakoľko účtovníctvo im robí zamestnávateľ – kapitalista.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: