Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Jedna zdravotná poisťovňa,môžete rozhodnúť sami.

Skeptik
Zaslal: Pi január 10, 2014 12:47 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 624
Stále sa hovorí o odškodňovaní zdravotných poisťovní,pri ich násilnom zrušení,ako sa snaží vláda.Je tu však aj iná,jednoduchšia možnosť,podľa mňa.
Keby sa samotní občania rozhodli prestúpiť všetci do všeobecnej zdravotnej,tak by sa trh vyčistil sám,aj bez zásahov politikov,hlavne bez tučného odškodného za zrušenie ostatných poisťovní.Ľudia sú však nejednotní a neuvedomujú si následky.

Naposledy upravil Skeptik dňa So marec 21, 2015 8:32 am, celkom upravené 2 krát.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi január 10, 2014 1:04 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6039 Bydlisko: Mám.
Ale prečo by mali ľudia ísť do inej poisťovne, keď im vyhovuje, že je viacero poisťovní? (Konkurencia.)

Zaslal: Pi január 10, 2014 4:17 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Ale prečo by mali ľudia ísť do inej poisťovne, keď im vyhovuje, že je viacero poisťovní? (Konkurencia.)

Konkurencia je to podľa mňa len symbolická. Kartelové dohody pri veľkých spoločnostiach nie sú žiadnou výnimkou.Jeden dá výhodnejšie jednu službu a znevýhodní inú.konkurencia to spraví opačne a vyzerá to,že si konkurujú,v skutočnosti si prídu na svoje obaja.

Ľudia by sa mali zamyslieť,či chcú platiť vysoké odškodné,ak sa rozhodne o jedinej poisťovni. Už teraz sa štát naťahuje na súde o vysoké platby a peniaze katastrofálne chýbajú u poskytovateľov. Ja som to pocítil teraz,keď lekár,ktorý bol k dispozícii celý týždeň chodí len na 1,5 dňa. Nemali by ľudia mať znížené platby do poisťovní,keď nemajú zaručenú rovnakú zdravotnú starostlivosť?
Skeptik
Zaslal: So február 01, 2014 12:40 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Ako som dopadol po očkovaní na tetanus.

Až po dlhšom čase som si uvedomil,že prečo som dostal nie jednu,ale tri injekcie proti tetanu za sebou. Zrejme som bol pokusný zajac pre zistenie účinkov nejakej vakcíny,alebo niekto chcel proste len zarobiť na vakcinácii.

Po prvej injekcii do ruky som mal za týždeň také bolesti v ruke,ako keby ma boleli zuby.Nemohol som poriadne ani spať,ani ležať na boku. Po druhej injekcii bolesti som mal stále problémy s bolesťou v mieste vpichu,ale už to bolo miernejšie. Tretia injekcia mi spôsobila črevné problémy,hnačky,silné potenie. Lekárka mi síce dala nejaký liek na žalúdok,ktorý však nič neriešil. Musel som sa liečiť len sám,ako som vedel. Črevné problémy ma potom prešli,ale nastali iné. Z ramena mi to prešlo do krku a zväčšili sa mi uzliny,následkom čoho som začal mať problémy so sluchom. Dostal som liek na lepšie prekrvenie,ten mi však začal robiť také problémy so srdcom,že keby som ho bol bral ďalej,tak som už pod brlinou. Dostal som iný liek,ale počas jeho dlhodobého užívania sa mi stav sluchu stále zhoršoval. Neskôr som začal vidieť horšie aj na oko na strane očkovania a môj predtým výborný zrak sa značne zhoršil. Sluch sa mi časom tak zhoršil na jedno ucho,že som skoro úplne prestal počuť.Robí mi to veľké problémy,pretože v noci nemôžem kľudne spať. Ak tožiž zaspím na strane dobrého ucha,tak nepočujem budík,čo mi robí už roky stres,že zaspím do roboty. Bolesti v ruke pretrvávali niekoľko rokov, keď som niečo fyzicky robil,alebo sa ozvali len tak náhle,bez zdanlivej príčiny. Roky som nemohol spávať na ľavom boku.
Mám jednu otázku. Prečo som dostal tri injekcie tesne za sebou,keď na začiatku stačí na imunizáciu jedna? Teraz som sa dopočul,že proti tetanu sa imunizácia ani nedá dosiahnuť. Prečo sa potom očkuje? Len kvôli zárobkom a tunelácii zdravotníctva? Farmaceutické spoločnosti by mali záujem,aby bolo povinného očkovania čo najviac,aby mali dobré zárobky,ale v prvom rade by malo byť zdravie a nie prospech súkromných firiem.Kde je rozumná regulácia štátu? Alebo sú už všetci kúpení a robia len sluhov podobným spoločnostiam?
Mal by som za to očkovanie zažalovať výrobcu vakcíny,ale proti takým kolosom človek nič nedosiahne,je to zatiaľ iba strata času.
Z asi desiatich liekov,ktoré som mal predpísané od lekára bol účinný len jeden- mastička na oko. Lekára ani veľmi nezaujímal vplyv lieku na môj stav.Predpísaním liekov, ako keby jeho práca končila.
Kvôli zväčšeniu ziskov majú zdravotné poisťovne snahu čo najviac hodiť náklady na pacienta. Podľa nového by pri nedodržaní liečby si mal všetko platiť sám. To by som mal platiť za všetky tie nepodarené a chybné diagnózy a následné nejedenie zbytočných liekov sám? Bravo!
Už som zažil naozaj všeličo,aj upratovačku,ako z ampulky naťahovala do injekcie sérum,ktoré má oprávnené pichať len lekár,pretože lenivej sestre bolo dobre,keď jej tam pomáhala.Bolo vidno,že to nerobí prvý krát.Dovolila jej prehrabovať sa v zdravotných záznamoch,zvlášť ľudí s ktorými bola znepriatelená,aby potom mohla šíriť klebety,kto je na čo chorý.Našťastie kvôli mnohým sťažnostiam už ten lekár,ani sestra u nás nerobia.
Asi mnohí už pochopili,prečo som proti mnohým zdravotným poisťovniam,ktoré zavádzajú len chaos a oberajú zdravotníctvo o peniaze,ktoré patria pacientom a nie nenažrancom.
Lemmy
Zaslal: So február 01, 2014 4:46 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Podľa nového by pri nedodržaní liečby si mal všetko platiť sám. To by som mal platiť za všetky tie nepodarené a chybné diagnózy a následné nejedenie zbytočných liekov sám? Bravo!

Ja to chápem tak, že keď pacient nedodrží to, čo mu stanovil lekár, že v takom prípade preberá na seba zodpovednosť za náklady liečby.

Zaslal: Ut február 04, 2014 4:50 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Podľa nového by pri nedodržaní liečby si mal všetko platiť sám. To by som mal platiť za všetky tie nepodarené a chybné diagnózy a následné nejedenie zbytočných liekov sám? Bravo!

Ja to chápem tak, že keď pacient nedodrží to, čo mu stanovil lekár, že v takom prípade preberá na seba zodpovednosť za náklady liečby.

Veď práve to. Všetku zodpovednosť a náklady sa snažia zvaliť na občana.Už dokonca by chceli aj keď nejde človek na bežnú zdravotnú prehliadku,aby si platil viac za prípadnú chorobu. pritom lekári sú tak vyťažení s liečením už chorých (vidím to pri zubároch,že nemajú čas na také úkony a človeka len tak narýchlo vybavia. Hlavne,že sa ušetria peniaze zdravotnej poisťovni. Ak si má človek všetko platiť,tak potom treba zdravotné poisťovne úplne zrušiť,lebo potom je to len parazitovanie na nešťastí chorých.
Investovanie peňazí z poistného v zahraničí je tiež choré. Veď ktorý súkromník by financoval konkurenčnú firmu? V tomto prípade cudzí štát a jeho podniky. Neviem presne,koľko percent si presadili,že sa môže investvať v zahraničí,ale je to choré.Potom sa nemôžeme čudovať,že všetko ide dolu vodou.
Nedostatok lekárov a zlá vybavenosť zariadení tiež šetrí značne prostriedky poisťovniam,lebo podobnými prekážkami je zabezpečené znížené čerpanie financií.Človek je na poslednom mieste.Čo tam po ňom,nech sa trápi.Tí,čo majú dosť peňazí majú zabezpečenú dobrú liečbu,ktorú im vlastne platia chudáci. Bohatý,ktorý má známosti vyčerpá veľa,chudobný málo.
Skeptik
Zaslal: So november 29, 2014 5:24 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Viackrát sa medzi ľuďmi šuškalo o predražených nákupoch v zdravotníctve. Miestni ľudia sa dozvedeli niečo,čo sa deje v ich nemocnici,ale asi to bola len omrvinka zo všetkých tých okrádačiek. Dialo sa to všade a zrazu sa jeden prípad prevalil a je z toho cirkus. Je až zarážajúce,ako veľa peňazí si u nás vedia poniektorí uliať na úkor chorých. Aj napriek predraženým nákupom prístrojov,liekov atď majú zdravotné poisťovne tučné zisky. Stovky miliónov,čo je proti tomu jeden predražený prístroj.Sú to všetko peniaze,ktoré mali ísť na zdravotnú starostlivosť. Ani sa nemôžeme čudovať,že úroveň zdravotnej starostlivosti je čoraz otrasnejšia.
Majdanizátori,ktorí sa tvária,že sú zástupcovia ľudu sú vlastne tiež z politiky a majú tiež vinu na súčasnom stave zdravotníctva nehovoria nič o poisťovniach a ich otrasných ziskoch, ide len o nejaké politické výmeny.
Zdravotné poisťovne,ktoré sú hlavnou príčinou mizérie zdravotníctva majú svoje páky už príliš vysoko,aby nastala nejaká slušná zmena. Už to nepôjde po dobrom spraviť pozitívne zmeny. Určití ľudia majú už príliš veľkú moc,aby sa jej vzdali dobrovoľne.Za 25 rokov si už vychodili svoje cestičky a považujú svoje konanie za normálne. Nie je to o jednom človeku,ale celý systém zahníva. Začína to riadne páchnuť,žiaľ v smrade sú opäť len tí dolu,pretože smrad klesá nadol.Dokedy to ľudia ešte vydržia je otázne.
Skeptik
Zaslal: So marec 21, 2015 8:36 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Situácia v zdravotníctve a nielen v ňom je čoraz horšia. Ani sa nemôžeme čudovať pri praktikách, aké si zvykajú poniektorí používať. Narastá počet reťazcov priživujúcich sa na národoch. Ohnivká reťaze, ktoré oficiálne nepatria k sebe, ale v skutočnosti sú súčasťou reťazca vyťahujúceho peniaze z daní do svojho vrecka. Banky, poisťovne, farmaceutické koncerny, politici atď, sa ukazujú podľa ich konania, ako súčasť tejto reťaze.
Nahrávajú si, aby sa ich zisk maximalizoval. Napr. farmaceutický koncern vyrobí nejaký liek, ktorého vysokú cenu mu zdravotná poisťovňa veľkoryso zaplatí. Peniažky vytiahnuté od daňových poplatníkov ,ale neputujú niekomu cudziemu, ale do vlastného vrecka reťazca. Je to vlastne spôsob tunelovania daní. Štát už nad nimi stratil kontrolu, lepšie povedané, že oni prevzali kontrolu nad štátom a tak lieky dosahujú neskutočné ceny. Liečba hepatitídy C vyjde na neskutočných 125 000 €, kde jediná tabletka stojí až 700 €. Liečba rakoviny na 55 000 €. Zisky z týchto transakcií dosahujú miliardy. Do štátneho vrecka ale tie peniaze neputujú, práve naopak. Pritom sú až neskutočne vysoké čísla úmrtnosti na určité druhy liekov a záhadne to nikoho netrápi. Po rakovine, ktorá je na druhom mieste v počte úmrtí, nasledujú na treťom mieste lieky. Keď niekde zabijú jedného človeka, dozvie sa to celý svet, keď zomrie 200 000 ľudí na nejaký liek, je ticho. Zomrú nenápadne, bez pozornosti médií, ktoré zverejnia, to čo im vyhovuje, pretože sú tiež ohnivko reťaze.
Napriek vysokým ziskom začínajú lieky aj nekvalitne vyrábať. Už som sa stretol s balením lieku, kde bol pod fóliou pri liečive zalisovaný nejaký odpad, čo nesvedčí o dobrej kvalite výroby, ani o dobrej kontrole. V lekárni, kde sa jedná zvlášť o zdravie vám predajú ústnu vodu, ktorá nemá slovenský preklad návodu na použitie, pritom je to pri nesprávnom použití nebezpečný výrobok, ale to sú len maličkosti, voči tomu, čo sa deje.
Dá sa tento nepriaznivý stav nielen zdravotníctva zvrátiť, keď si už tieto miliardové reťazové koncerny kúpili skoro všetkých na rozhodujúcich miestach, ktorí by ich mali obmedziť? Už je to len na obyčajných ľuďoch z ulice, aby niečo s tým spravili, lebo zvrchu zmena nepríde.
Skeptik
Zaslal: Št december 03, 2015 7:11 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Moja ďalšia nešťastná návšteva lekárov. Opäť som mal pocit, že som nie pacient, ale nejaká handra s ktorou zametajú. Najskôr som bol za svojim lekárom, ten nerobil, tak som musel ísť za zastupujúcim. Bolo mi treba zobrať krv, tak som musel ísť späť k svojmu, kde mi ju zobrali tak „dobre, že ma ruka bolela tri mesiace. Potom so iný deň s výsledkami išiel k odbornému lekárovi. Aj napriek objednaniu som tam čakal asi 3 hodiny, po ktorých ma poslal na ďalšie vyšetrenie po ktorom som opäť čakal skoro 2 hodiny do konca prac času a zobral ma posledného. U toho lekára skoro každý, čo nemá nejakú známosť čaká minimálne dve hodiny., takže čakáreň je natrieskaná a je problém si aj sadnúť. Boli tam aj starší ľudia, ktorí boli hotoví, mali bolesti a bolo im z toho do plaču. Moje vyšetrenie trvalo krátko. Lekár si asi myslel, že simulujem a predal mi lieky – vitamíny, ktoré tam mal nachystané, samozrejme bez bločka. Odporučil mi brať 3 tabletky denne. Povedal: „Vyskúšame, čo to urobí“. Maximálna dávka uvedená pri lieku sú dve tabletky. Po týždni mi bolo z brania tých pochybných tabletiek zle, že som ich musel prestať užívať. Našťastie som bral len po dve, ako bolo v letáčiku. Opäť som teda strávil kopu času sedením v čakárňach. Keby som ten čas mal voľný pre seba, tak by to bolo užitočnejšie pre moje zdravie. Opäť som sa teda musel liečiť sám, študovať literatúru, internet, čo je dobré na chorobu, keďže odborníci, čo už majú skúsenosti a prax s liečením nemajú o pacienta záujem. Prednejšie sú im kšefty. Nešťastný systém pre pacientov zavedený po 89 v zdravotníctve prináša svoje ovocie. Niekomu sa parádne darí na úkor chorých. Žiaľ bude ešte horšie, ak sa prerozdeľovanie peňazí do zdravotníctva a celkove v štáte nezmení. Chudáci asi pokapú ako muchy.
Lemmy
Zaslal: Št december 03, 2015 7:35 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Po týždni mi bolo z brania tých pochybných tabletiek zle, že som ich musel prestať užívať.

Zmeň lekára.

Nemám zlé skúsenosti, naopak, len dobré.

Zaslal: So december 05, 2015 8:57 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):

Zmeň lekára.

To nie je len o jednom lekárovi, ale týka sa to všetkých oblastí života. Každý využíva systém, ktorý to umožňuje podľa stupňa svojej nemorálnosti. Tak sú slabší, ktorí sa nedokážu brániť stále viac zaháňaní do kúta, kde sa už nedokážu vôbec brániť a potom im už môžu doslova rúbať drevo na chrbtoch. Tí, ktorí ich tam zahnali si postupom času zvykli na rúbanie dreva na ich chrbtoch tak, že to považujú za prirodzené, normálne a samozrejmé. Je to v zdravotníctve, vo firmách, inštitúciách atď. Na takom istom princípe fungujú aj vzťahy medzi štátmi. Si slabý, tak ti budeme postupne aj rúbať drevo na chrbte. To, že občas sekerka netrafí drevo na chrbte, ale hlavu ich netrápi. Vyhovoria sa , že to nemali v úmysle a tým sa cítia byť čistí, nevinní. Každý si demokraciu vysvetľuje po svojom. Demokracia – vláda ľudu, tak mu vládnu.
Skeptik
Zaslal: Ne apríl 03, 2016 7:39 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Také čísla sa dali očakávať. O 1900 „nevynútených „ úmrtí máme na Slovensku viac, ako v iných krajinách Európy, aj napriek porovnateľne rovnakých výdavkoch. na zdravotníctvo Terorizovanie Slovenska finančníkmi má svoje následky. Toľko mŕtvych nemali po teroristických útokoch ani všetky európske krajiny dokopy.

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/posledny-rozhovor-filkom-nespokojnost-so-zdravotnictvom-nie-je-peniazoch.html

Dá sa očakávať, že počet mŕtvych bude ešte značne stúpať, pretože situácia sa stále zhoršuje a svetlo na konci tunela už nevidieť, pretože sa zdá, že tunel je už prepchatý. Kroky politikov optimizmus neprinášajú. Stále sa nerieši obmedzenie okrádania zdravotníctva, ale aj celého štátu rôznymi finančnými spoločnosťami, nerieši sa výber daní od veľkých „investorov“, ale sa zvyšuje tlak na obyčajných ľudí.
Zvyšovanie veku odchodu do dôchodku, zhoršovanie pracovných podmienok a zdravotnej starostlivosti a ešte mnoho iných príčin, ktorých súpis by bol značne veľký zákonite prináša svoje otrávené ovocie.
Nedávno som bol pri lekároch. Katastrofa. Niektorí tak rýchlo ešte pacientov nevybavovali. Priemerný čas na jedného pacienta 3 minúty. Väčšinu z toho času ešte ale venovali papierovaniu. Systém niektorých „lekárov“ naučil, že peniaze za pacienta dostanú už keď sa im príde ukázať na minútku a nemusia sa mu venovať poriadne.
„Nevynútené“ obete tohto systému sú asi 100 % z radov stredných a nižších vrstiev obyvateľstva. Asi preto nie je žiadna snaha z vyšších kruhov systém zlepšiť, keďže sa ich to nedotýka.
Skeptik
Zaslal: Ne november 27, 2016 10:07 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Ako sa dá spraviť za rok spraviť dlžoba 280 miliónov €, ktorú má údajne VšZP? To im nikto nezaplatil zdravotné poistné? Alebo sa tam až tak veľmi kradne? Inak sa to ani nedá vysvetliť, pretože takú obrovskú stratu by aj pri podpriemernom hospodárení nedokázali spraviť.
Všetko to nasvedčuje, že nasledujeme tzv. čínsky model. Kto si ešte neuvedomil, tak tento model kopíruje Slovensko, ale aj iné štáty východného bloku po prevratoch v 89 roku. Postupný prechod ku kapitalizmu, privatizácie, atď. Zdravotníctvo nie je výnimkou a tiež kopíruje tento čínsky model. Keďže je v predstihu pred nami, dá sa pozorovať, čo by u nás malo nasledovať. Ako to teda vyzerá teraz v Číne? Lekár, ak mu nedáte peniaze na drevo, sa na vás ani nepozrie. Ľudia vynakladajú obrovské peniaze na liečbu a ak je niekto vážnejšie chorý, príde aj o strechu nad hlavou. V Číne, kde mali ľudia od narodenia až po smrť všetko zabezpečené od štátu, sa zrazu systém tak zmenil, že ľudia nemajú ani na základné veci. Skorej sa u nás hovorilo: „Bez penez do krčmy nelez“. Teraz to bude platiť u lekára.
U nás to tiež tak vyzerá, že vytunelovaním peňazí z poisťovne sa prechádza na systém, aby si ľudia všetko platili. Niekto sa poriadne nabalí a peniažky sa záhadne vyparia, ale keďže platí zákon zachovania energie, niekde tie peniaze skondenzujú. Niekto už má lapač týchto zrážok dávno vybudovaný a polieva si svoje políčka. Odkiaľ sa vyparuje a kde tie zrážky padajú sa dá vidieť podľa toho, kde sa robí púšť a kde sa začína zelenať. Národ chudobnie a pribúda miliardárov.
Skeptik
Zaslal: Ne marec 12, 2017 10:57 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Na Kube sú lieky pre občanov zadarmo. Kuba si lieky vyrába sama a stačí jej niečo vyše 800 druhov. „Pokrokové“ európske farmaceutické koncerny evidujú asi 100 000 druhov. Je to paradox, keď sa začne niečo vyrábať, výroba je dobre rozbehnutá, tak sa liek prestane vyrábať? Nie, v mnohých prípadoch na základe zistenia účinkov na pacientoch sa zmení len špecifikácia použitia na inú chorobu. Z lieku proti rakovine za 20€ sa stane zrazu liek proti skleróze mutiplex za 800€. A to nie je ojedinelý prípad. Náklady na výrobu sa teda vôbec nezmenili, len špekulatívne nadsadenie hodnoty vyhnalo cenu do nebeských výšok. Prečo sú teda zdravotné poisťovne v strate? To už nie je tunelovanie, ale doslova čierna diera, ktorá do seba sťahuje financie. Prečo to na Kube ide a u nás nie? Asi sme pokrokovejší. Ale len dovtedy, kým nestratí štát svoju produktívnu silu, kvôli „vysoko kvalitnému“ zdravotníctvu.
Skeptik
Zaslal: St august 09, 2017 7:34 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Kozliatka, kozliatka otvorte, tu je vaša mamička.Jazyk Politici si dali nakovať hlásky na jemno a tenko, aby kozliatka (ľudí) oklamali, ale keď ich začali žrať, bolo jasné čo sú zač. To že všetko žerú a dupú, ako mäsožravé slony je vidieť všade. Zo zdravotníctva je už len torzo a aj tomu hrozí ďalší rozpad na prach. Kto je ale na vine? Vraj občan, že nechodí na zdravotné prehliadky, nestará sa o svoje zdravie, atď. Vymýšľanie nových prehliadok je len ďalšie tunelovanie cez tzv. ľahké výkony, ktoré lekárom, ktorých je žalostne málo odoberie čas, ktorý by mali venovať tým, čo ho skutočne potrebujú. Z piatich minút, čo sa venovali jednému pacientovi to bude ešte menej. Ak budem kuchárovi pridávať ďalšie a ďalšie hrnce na sporák, je isté, že mu v nich ešte viac prihorí, teda pre zlú zdravotnú starostlivosť odkväcne oveľa viac ľudí. Toto sme chceli? A že kapitalistické hospodárstvo je lepšie. Na zdravotníctve je vidno, o koľko viac prostriedkov dokáže zožrať, ako poriadne veľký mäsožravý slon.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: