Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Viera v boha je duševná choroba

Lemmy
Zaslal: Ne marec 20, 2016 12:58 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6127 Bydlisko: Mám.
Môj názor na náboženské predstavy o bohu (inde).
Lemmy napísal(a):
Ak by existoval abrahámovský boh (židovsko-kresťansko-islamský), tak musí ísť o veľmi krutého sadistického zločinca, lebo súhlasí, dovoľuje, nevadí mu, existencia Odporcu, Satana, Diabla, Lucifera, Démona, zlých anjelov, čertov. A argumentuje sa tým, že oni sú tu na to, aby si ľudia uvedomili, čo je láska? Evil or Very Mad

Otec bude každý deň surovo biť svoje deti a manželku, manželku pošle na chodník, aby robila prostitúciu, a deti naučí chlastať, sem tam deti znásilní, občas im odreže prsty, vylúpne oči, a podobne… a to len preto, aby deti a manželka pochopili, čo je otcovská láska.

Ďakujem, ale neprosím. Som šťastný, že nie som veriaci, nábožný. Musel by som sa za seba hanbiť, aký som idiot, že verím takým hlúpostiam, aké tu tára bezcitný necharakterný RighteousFred, ktorý ideologicky korčuľuje od extrémneho komunizmu k extrémnemu fašizmu, od harakiri polyteizmu, deizmu, až k nekritickej slepej viere v židovsko-kresťansko-islamského boha. Evil or Very Mad

Zaslal: Po január 02, 2017 12:44 am Odpovedať s citátom
Poliak, vyhrážajúci sa bombou v lietadle, ktoré v piatok večer núdzovo pristálo na starom letisku v Prahe-Ruzyni, tvrdí, že načúval Bohu.

Podozrivý je zo šírenia poplašnej správy a ohrozenia lietadla. V tejto chvíli sa nachádza v policajnej cele, zatiaľ však nebol obvinený, informovali dnes české spravodajské servery.

Ide o 68-ročného muža poľskej národnosti, ktorý svoje konanie obhajoval počúvaním Boha.

TASR

Tak ako nábožní? Kto z vás sa už zhováral s bohom?

Zaslal: Ne február 19, 2017 10:07 pm Odpovedať s citátom
Foxy napísal(a):
Bůh jako Velký Tranquiliser, jako ataraktikum – proč ne. Když Vám to vyhovuje…

Foxy 19. 2. 2017 v diskusii napísal:

„Boh je trankvilizér, ataraktikum.“

Trankvilizér, ataraktikum: látka s upokojujúcim účinkom; látka, prostriedok ovplyvňujúci duševnú činnosť, spôsobujúci upokojenie a pod., psychofarmakum.

Ale ja si stále myslím, že „boh“ je len myšlienka, predstava, podobne ako Snehulienka.

Zaslal: Ut február 21, 2017 1:51 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Ono je všetko len myšlienka Very Happy

Zaslal: Ne júl 30, 2017 12:53 am Odpovedať s citátom
Nautilus napísal(a):
Neplechu na blogoch stvárajú ľudia, ktorí sú naopak veľmi malí, aspoň čo sa duševného a morálneho rozmeru týka. Takí tí iniciatívni blbci, horší od triednych nepriateľov. Tých sme tu mali vždy „dostatok“. Udávali svojich spoluobčanov od nepamäti, Turkom, Maďarom, Nemcom, komunistom, každému, kto bol na Slovensku momentálne pri moci a komu sa tým mohli strčiť do análu. Lebo to lezenie do zadku je pre duchom chudobných veľmi obľúbenou činnosťou, zvyšujú si tým svoje mikroskopické sebavedomie a primkýnajú sa k silnejšiemu, asi ako v tom vtipe, keď mravec, sediaci za uchom slonovi, ktorý ide po moste povie: ale dupeme!

Ježiš (Evanjelium podľa Matúša 5,3) napísal(a):
Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo.

Nautilus zaujímavo opísal kresťanov, myslím tých blahoslavených chudobných v duchu. Rolling Eyes

Zaslal: Ne júl 30, 2017 10:56 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Lemmy napísal(a):

Ježiš (Evanjelium podľa Matúša 5,3) napísal(a):
Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo.

Nautilus zaujímavo opísal kresťanov, myslím tých blahoslavených chudobných v duchu. Rolling Eyes

Každá choroba má svoje ekonomické dôsledky.
Keby človek povedal, že náboženstvo zaťažuje mozog človeka, ako ťažké jedlo, ktoré leží v žalúdku ako kameň, nebolo by to celkom výstižné. Náboženstvo si totiž vyžaduje celého človeka, teda celé jeho telo a myseľ. Žiadny náboženský nadriadený by si totiž neprial, aby jeho veriaci boli veriacimi len na 5, alebo 50 %. Keby sa ale všetci venovali na 100% náboženstvu, kto by pracoval? Teraz si to môže dovoliť určité percento obyvateľstva, ale nie všetci. Už teraz, keď človek musí deliť svoje myslenie nevykoná svoju prácu tak, ako keby mal voľnú myseľ a neuberal by zo svojho času na náboženské záležitosti.
Príliš veľké venovanie sa náboženstvu, teda musí viesť k poklesu ekonomickej úrovne a na svoje vyrovnanie sa s inými systémami musí zákonite čerpať prostriedky mimo tohto systému. Ak by to nerobilo, hrozil by rýchly kolaps, zánik náboženstiev. Že sú neveriaci povinní odviesť zo svojich daní aj na náboženstvá. Samozrejme ekonomické dôsledky sú aj také a každý centík na záchranu systému je dobrý, zvlášť keď ešte naviac dochádza k plytvaniu prostriedkami. Následky tejto zlej ekonomiky nie sú až tak viditeľné, pretože systémy sú prepletené. Možno len nejaký model by jednoznačne vyhodnotil veľký ekonomický rozdiel, pretože v reálnom živote je také oddelenie systémov zatiaľ neuskutočniteľné. Vyriešenie ekonomického zabezpečenia náboženstva je teda najdôležitejší faktor pre jeho ďalšiu existenciu. Zánik, alebo rozvoj? Všetko záleží od prichádzajúcich finančných tokov, lebo vlastné zdroje sú zákonite percentuáne menšie o ukrátenú prácu a nedokázali by systém uživiť.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: