Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Nehumánny šofér - vrah.

Skeptik
Zaslal: St júl 19, 2017 5:31 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 620
V Nemecku som sledoval jeden proces, keď vodič zapríčinil smrť iného človeka svojou rýchlou jazdou. Prekročil o dosť veľa povolenú rýchlosť. Súd to potom klasifikoval, ako úmyselnú vraždu pretože pri tej rýchlosti už mohol predpokladať, že niekoho zabije. Aj u nás by sa zišlo stanoviť určitú hranicu prekročenia rýchlosti, keď by to v prípade dopravnej nehody a ublíženia na zdraví, prípadne aj s následkom smrti bolo počítané, ako úmyselný trestný čin, prípadne vražda. Pri 100% prekročení by som to už považoval za samozrejmosť.
Pri väčších rýchlostiach, je ovládanie auta náročnejšie a máloktorý netrénovaný to vie zvládnuť. Žiaľ veľkého prekročenia rýchlosti sa dopúšťajú aj skúsení jazdci, profesionáli. Mnohých som počul, že išli po okresnej ceste aj dvestovkou. Sedel som už aj s takými v aute, čo značne riskovali. V zime a na zľadovatenej ceste leteli, ako blázni. Nezaberalo na nich ani upozorňovanie, že to už preháňajú. Robili to opakovane. Že niekoho vezú, to im zrejme ani nezaplo, že neriskujú len so svojím životom, ale aj so životom iného. Nuž auto sa dá udržať na ceste aj pri takej rýchlosti, ale ak niekto vyjde z bočnej cesty, tak to už nezvládne zareagovať nikto. Mnohí títo vodiči si neuvedomujú jeden dôležitý fakt. Reakčný čas priemerného človeka je asi tak 0,8 sek., čiže to, čo vodič vidí sa udialo v minulosti a protiidúce auto je už v skutočnosti o 0,8 sek. bližšie a jeho auto tak isto o 0,8 sek. ďalej, čo pri veľkej rýchlosti znamená nezanedbateľne veľkú prejdenú vzdialenosť. Poznajú to piloti lietadiel pri nízkych letoch. Keď pilot uvidí pred sebou kopec, tak je už vlastne v ňom, len jeho zmysly mu to opozdene o reakčný čas ohlásili. Čas na reakciu je teda nulový.
Keď dobré slová nepomáhajú, je nutná represia, prísnejšie zákony. Dočkáme sa ich my a naše deti, čo nechceme byť prevalcovaní nejakým veľkým Egom?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: