Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Nehumánny šofér - vrah.

Skeptik
Zaslal: St júl 19, 2017 4:31 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1200
V Nemecku som sledoval jeden proces, keď vodič zapríčinil smrť iného človeka svojou rýchlou jazdou. Prekročil o dosť veľa povolenú rýchlosť. Súd to potom klasifikoval, ako úmyselnú vraždu pretože pri tej rýchlosti už mohol predpokladať, že niekoho zabije. Aj u nás by sa zišlo stanoviť určitú hranicu prekročenia rýchlosti, keď by to v prípade dopravnej nehody a ublíženia na zdraví, prípadne aj s následkom smrti bolo počítané, ako úmyselný trestný čin, prípadne vražda. Pri 100% prekročení by som to už považoval za samozrejmosť.
Pri väčších rýchlostiach, je ovládanie auta náročnejšie a máloktorý netrénovaný to vie zvládnuť. Žiaľ veľkého prekročenia rýchlosti sa dopúšťajú aj skúsení jazdci, profesionáli. Mnohých som počul, že išli po okresnej ceste aj dvestovkou. Sedel som už aj s takými v aute, čo značne riskovali. V zime a na zľadovatenej ceste leteli, ako blázni. Nezaberalo na nich ani upozorňovanie, že to už preháňajú. Robili to opakovane. Že niekoho vezú, to im zrejme ani nezaplo, že neriskujú len so svojím životom, ale aj so životom iného. Nuž auto sa dá udržať na ceste aj pri takej rýchlosti, ale ak niekto vyjde z bočnej cesty, tak to už nezvládne zareagovať nikto. Mnohí títo vodiči si neuvedomujú jeden dôležitý fakt. Reakčný čas priemerného človeka je asi tak 0,8 sek., čiže to, čo vodič vidí sa udialo v minulosti a protiidúce auto je už v skutočnosti o 0,8 sek. bližšie a jeho auto tak isto o 0,8 sek. ďalej, čo pri veľkej rýchlosti znamená nezanedbateľne veľkú prejdenú vzdialenosť. Poznajú to piloti lietadiel pri nízkych letoch. Keď pilot uvidí pred sebou kopec, tak je už vlastne v ňom, len jeho zmysly mu to opozdene o reakčný čas ohlásili. Čas na reakciu je teda nulový.
Keď dobré slová nepomáhajú, je nutná represia, prísnejšie zákony. Dočkáme sa ich my a naše deti, čo nechceme byť prevalcovaní nejakým veľkým Egom?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So január 20, 2018 8:27 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1200
Správanie sa niektorých účastníkov dopravy mi pripomína nindžov. Zamaskovaní a v čiernom sa zrazu objavia a čas na obrannú reakciu neostáva. Nindžov charakterizovalo aj pohŕdanie životom, nebáli sa umrieť. Aj v tom majú mnohí veľa podobného. Alkoholom potúžený zamaskovaný chodec v čiernom, alebo nebezpečne rýchly motorkár v čiernom, ktorý sa bleskovo priblíži a zaútočí. Keď vidím veľmi rýchlo idúce auto, že nestíham prejsť cez cestu, tak som si istý, že v ňom sedí mladý nindža pohŕdajúci životom iných. Ako hrdý samuraj mal vtedy právo sťať každého, ktorý sa mu slušne nepozdravil, tak aj oni sa správajú k iným účastníkom dopravy. Ak sa im rýchlo nevyhnete z cesty, tak vás čaká smrteľný trest. Niektorí sa tiež správajú, ako samuraji, keď vstúpia do cesty a kamión má čo robiť, aby stihol zaflekovať. Ešte horšie je, keď tak prudko musí brzdiť autobus a ľudia v ňom padajú ako hrušky, lebo cez cestu ide hrdý pánko. V Japonsku samurajov rozpustili a teda zrušili už dávno. U nás sa im ešte darí, ale jedno podstatné zo samurajov im chýba. Skutoční samuraji boli hrdí, pretože mali byť na čo. Nečo aj vedeli a boli trénovaní.Títo naši sú hlúpi a netrénovaní. Preto by ich mali kompetentní trocha vzdelať, pretrénovať a umravniť.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So január 20, 2018 8:40 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7369 Bydlisko: Mám.
Oni tak rýchlo jazdia, že si tvoje názory ani nestihnú prečítať. Wink

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Skeptik
Zaslal: So január 20, 2018 12:29 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1200
Lemmy napísal(a):
Oni tak rýchlo jazdia, že si tvoje názory ani nestihnú prečítať. Wink

Že si prečítajú moje názory, to je veľmi nepravdepodobné, ale mali by si prečítať aspoň vyhlášku. Porušovateľom by som dal ako malým školákom napísať aspoň sto krát paragraf, ktorý porušili. Najlepšie pod dozorom v cele. Možno by si ho potom zapamätali.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.