Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Valasi a ich populárne listy

Lemmy
Zaslal: Pi január 02, 2009 8:59 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6179 Bydlisko: Mám.
Opäť v hádankách zaútočili katolíci cez svojich rečníkov. Už len keby som vedel, na koho myslel tento pastier, keď v rozhodne odsúdenia hodnej vete použil spojku aj. Kto aj?

Tondra napísal(a):
Rozhodne treba odsúdiť nedeľné nakupovanie v supermarketoch, ktoré sa stalo zlozvykom aj u kresťanov katolíkov.

Nežiada sa mi miešať do ich pomyjí [tento výraz som si osvojil od jedného kresťana], ale zaujíma ma, na koho myslel s tou spojkou aj.

Stalo sa to zlozvykom aj u kresťanov nekatolíkov? Takto to myslel tento valach?

Zdroj inšpirácie: Pastiersky list predsedu KBS a spišského diecézneho biskupa Mons. Františka Tondru

Zaslal: Pi február 20, 2009 4:39 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 29 január 2007 Príspevky: 40 Bydlisko: blavakovo
hm, tiez ma to zaraza. ja rada nakupujem v akykolvek den. Very Happy nepovazujem to za zlozvyk, skor potrebu kedze cely tyzden som do vecera v praci.
stalo sa zvykom povazovat nedelu za sviatok. a teda by sa mala svatit a nie premrhat na pozemske materie. Very Happy ale terz vazne, je otazka co tym myslel, mozno krestanov evanjelikov. tym karhal oba tabory. skor sa ale domnievam,ze tam zahrnul celu spolocnost bez rozdielu a katolik pohrozil trosku viac lebo by mali ist prikladom, ked uz sa povazuju za tu civilizaciu zivota, čak Very Happy LOL ako pisem tak pisem, nemozem vazne uvazovat o napisanom...pardon Very Happy

Lemmy
Zaslal: Ne júl 02, 2017 11:45 am Odpovedať s citátom
KBS (Pastiersky list biskupov Slovenska, nedeľa 25. 6. 2017) napísal(a):
Dnes síce žijeme v spoločnosti, ktorá nám navonok zaručuje vyznávať a praktizovať našu vieru, avšak nachádzame sa v situácii, keď sme ohrození z viacerých strán. Ideologický materializmus padol so systémom, ktorý bol diktatúrou a na jeho miesto nastúpil materializmus pragmatický, zameraný na pohodlie, zábavu a pôžitok. Nášmu správaniu nič nevnucuje, nevedie s nami názorové spory. Avšak kvalitu svojho života meriame tovarom. V takomto myšlienkovom svete nie je miesto pre náboženstvo. Ak áno, tak nepravé, bez kríža, zúžené na témy šťastia a pohody, bez chorôb, staroby, utrpenia, obeti a smrti. V strede takejto falošnej nábožnosti stojí individuálna emocionalita, túžba zvíťaziť nad rutinou všednosti, potreba prekonať stres, či kompenzovať psycho-sociálnu nerovnováhu. Je to konzumné myslenie, ktorému chýba vzťah s osobným Bohom.

Nesmelý pokus kritizovať kapitalistický režim. Ale sú to falošné vyjadrenia, pretože aj tak klerici kolaborujú s týmto kapitalistickým režimom. Možno snívajú o teokracii, lebo socializmus asi ťažko by bol pre klerikov prijateľný. Veď sa chvália, ako sa im podarilo socializmus zlikvidovať.

Ale zato títo cirkevníci tvrdia to isté, čo komunista Friedrich Engels.
Friedrich Engels napísal(a):
Filister rozumie pod materializmom obžerstvo, opilstvo, túžbu po majetkoch, túžbu po sexe, namyslenosť, chamtivosť, lakomstvo, požadovačnosť, honbu za ziskom, a podvodné obchody na burze, slovom, všetky špinavé neresti, ktorým on sám potajomky holduje; pod idealizmom rozumie vieru v cnosť, vo všeobecnú lásku k ľuďom a vôbec vieru v „lepší svet“, čím sa vystatuje pred inými, ale čomu sám verí nanajvýš vtedy, keď ho bolí hlava po opici, alebo keď prežíva bankrot ako nevyhnutný následok jeho obvyklých „materialistických“ výstrelkov, pričom si spieva svoju obľúbenú pesničku: Čo je človek? – Polozviera, poloanjel.

Zaslal: Ne júl 02, 2017 11:47 am Odpovedať s citátom
A cirkevníkom kapitalistické peniaze nesmrdia. Ani zo štátneho rozpočtu.

Prostriedky zo štátneho rozpočtu v rokoch 2000 až 2017 pre cirkvi a náboženské spoločnosti na platy duchovných a prevádzku ústredí.

Zaslal: Ne júl 02, 2017 10:14 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
..inflacia je svina Wink boh sa stara aby dostali realnu zasluzenu odmenu Very Happy
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: