Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Fašizmus

Skeptik
Zaslal: Ne máj 07, 2017 9:50 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 585
Deň víťazstva na fašizmom. Nuž je to také víťazstvo, ako dočasné víťazstvo nad burinou. Dočasu to vyzerá pekne, ale o chvíľu je opať všetko zarastené aj tam, kde by to človek vôbec nečakal. Burina sa pretlačí aj cez betón a pohlí všetko. To, čo človek chce, aby rástlo – kultúrne plodiny, tým sa nedarí a burina rastie akoby sama, bez akejkoľvek ľudskej pomoci. Kultúrne plodiny sú málo odolné, slabé. Pacifisti sú väčšinou vždy porazení. Je to teda proti ľudskej prirodzenosti chcieť mier, byť kultúrny? Má človek v hlave viac buriny, ako kultúrnej plodiny? Určite je tej buriny v hlavách viac, pretože by nerástla tak mohutne. Niektoré sú už tak vyrastené, že úplne zatieňujú všetko a odoberajú všetky živiny, že vypestovať pod nimi niečo kultúrne je nemožné. Burina tak vytvára podmienky pre rast inej buriny.
Málo sa hovorí, že agresívne režimy uvoľňujú ruky psychopatom, ako boli napr. vo fašistickej armáde, ktorá mala štatistiku – každý druhý deň vypálili jednu dedinu. Najviac takých zverstiev vykonali v Bielorusku a na Ukrajine. Mužov vystrieľali, ženy a deti nahnali do drevených kostolov a zapálili. Dedinu vyrabovali a nakoniec čo zostalo vyhodili do vzduchu. Stačilo si vymyslieť zámienku, že mali zbrane a kládli odpor.
Reťaz je taká silná, aké je silné jej najslabšie ohnivko. Nehumánnosť je taká veľká, aký najnehumánnejší je jednotlivec v hodnotenej skupine. Mnohým skupinám v súčasnosti vyjde skutočne nelichotivé číslo, čo neveští nič dobrého do budúcnosti.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.