Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Zbierka náboženských nezmyslov

luise pompe
Zaslal: St apríl 05, 2017 11:00 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 júl 2015 Príspevky: 22
Je to hlúpo napísaná reklama. Ak je jediný, nemá zmysel (logiku) hovoriť o najväčšom.[/quote]

Nie je to hlupo napisane lebo ludia maju vela bohov ale len Boh Svata Trojica je najvacsim Bohom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: So apríl 15, 2017 5:58 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5850 Bydlisko: Mám.
Haber 15. apríla 2017 napísal(a):
Ako Slováci získali do daru Kristovu krv v roku 1483 a vyrobili prvé auto v roku 1913?

Kráľ Matej Korvín daroval Benediktínskemu opátstvu v Hronskom Beňadiku pri posviacke tunajšieho kostola sv. Benedikta a Panny Márie v roku 1483 vzácnu relikviu Kristovej krvi.

Získal ju od pápeža Pavla II. Svätý otec Veronikinu šatku, ktorú Veronika podala Ježišovi na Krížovej ceste, daroval uhorskému kráľovi Matejovi Korvínovi z vďaky za ochranu Európy pred Turkami. Pravosť tohto kúska plátna tu v Hronskom Beňadiku potvrdil svojou pečaťou v 18. storočí aj kardinál Alexander Rudnay. Kúsok šatky má už vyše dvetisíc rokov a nerozpadáva sa. Kristovu krv na nej jasne vidieť. V kaplnke Božej krvi na oltári je šatka uložená v presklenom relikviári, ktorý dal obnoviť mons. Viliam Judák.

Len prečo dodnes nepoznajú krvnú skupinu Ježiša Krista. Eru

Zaslal: Po apríl 17, 2017 8:04 pm Odpovedať s citátom
Kresťan RealitaABC napísal(a):
Kto ti povedal, že kresťanstvo je náboženstvo? Skús si definovať čo je náboženstvo vo svojej podstate a skús si pozrieť učenie Ježiša Krista a zistíš, že Ježiš nezaložil žiadne náboženstvo. Náboženstva sú z dielne satana!

Archív:

Že reformovaný. Skôr deformovaný. Laughing

Zaslal: Ne apríl 23, 2017 6:51 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 552
Lemmy napísal(a):
Kresťan RealitaABC napísal(a):
Kto ti povedal, že kresťanstvo je náboženstvo? Skús si definovať čo je náboženstvo vo svojej podstate a skús si pozrieť učenie Ježiša Krista a zistíš, že Ježiš nezaložil žiadne náboženstvo. Náboženstva sú z dielne satana!

Že reformovaný. Skôr deformovaný. Laughing

Deformovaných je asi oveľa viac.
Chrániť boha pred nevercami a aj ich zabíjať je úplne choré. Boha, údajne všemohúcu najsilnejšiu a nesmrteľnú bytosť vo vesmíre chce niekto chrániť? Pred čím? Sprostejšiu a nelogickejšiu výhovorku človek ani nemôže vymyslieť
Boh potrebuje obete, dary. Ten, čo neje a patrí mu údajne všetko je odkázaný na nejaké drobné od poslednej vdovy? Ďalšia hlúpa výhovorka, aby sa niekto obohatil a upevnil si moc.
Stavať mega pozlátené chrámy z mramoru bohu, ktorého nikto nikdy nevidel a evidentne ich ani v najmenšom nepotrebuje a neumožniť postaviť si ani hlinenú chatrč biednemu človeku, čo ju existenčne potrebuje je prinajmenšom divné.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne apríl 23, 2017 8:50 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Deformovaných je asi oveľa viac.
Chrániť boha pred nevercami a aj ich zabíjať je úplne choré. Boha, údajne všemohúcu najsilnejšiu a nesmrteľnú bytosť vo vesmíre chce niekto chrániť? Pred čím? Sprostejšiu a nelogickejšiu výhovorku človek ani nemôže vymyslieť
Boh potrebuje obete, dary. Ten, čo neje a patrí mu údajne všetko je odkázaný na nejaké drobné od poslednej vdovy? Ďalšia hlúpa výhovorka, aby sa niekto obohatil a upevnil si moc.
Stavať mega pozlátené chrámy z mramoru bohu, ktorého nikto nikdy nevidel a evidentne ich ani v najmenšom nepotrebuje a neumožniť postaviť si ani hlinenú chatrč biednemu človeku, čo ju existenčne potrebuje je prinajmenšom divné.

Áno. Dobre si opísal obludnosť a zvrátenosť náboženskej ideológie. Evil or Very Mad

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 6
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pridať novú tému

Prejdi na: