Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Sýria

Lemmy
Zaslal: Po september 02, 2013 7:59 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6248 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Ak nepoznáte stanovisko Vatikánu, zbytočne polemizovať.
Aké stanovisko teda prezentujete Vy?

To je poriadne trápna odpoveď. Ouch

_________________
Išiel som hlavou proti múru, a narazil som do steny. Banghead
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Po september 02, 2013 8:04 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1620
Položil som otázku.

_________________
Ponúkol som ateistom srdce na dlani. A oni? Rozbehli sa pre príbor.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skeptik
Zaslal: Ut apríl 11, 2017 4:38 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 743
Lemmy napísal(a):
Za chemickými útoky stojí syrští povstalci, tvrdí Del Ponteová

Členka vyšetřovací komise OSN zkoumající porušování lidských práv v Sýrii Carla Del Ponteová řekla, že chemické útoky na předměstí Damašku s největší pravděpodobností organizovali opoziční vzbouřenci.

Povstalci, vzbúrenci = teroristi.

www.novinky.cz

Prvý krát im to nevyšlo, tak to skúsili druhý krát. Obama sa po chemickom útoku desať dní radil a nakoniec sa nerozhodol pre žiadnu akciu. Trump nezaváhal a okamžite zaútočil bez akéhokoľvek zisťovania pôvodcu útoku chem. zbraňami. Trocha divné rozhodnutia a čo je smutnejšie, hrubé porušenie medzinárodného práva. Asad by bol hlúpy, keby chem zbrane použil, keď už vlastne začal víťaziť. Mne stačil jeden záber na usmievajúcu sa ženu v nemocnici po chem. útoku. Pomyslel som si svoje, pretože po takom svinstve by určte nebolo nikomu veselo.
Vyjednávač OSN Mistura tvrdil, že všetky karty v sýrskej vojne má v rukách Rusko. Snažil sa tak na nich zvaliť všetku vinu za to, čo sa tak doteraz udialo. Ostatní tam nemajú žiadne zbrane, žiadnych ľudí? Opať klamstvo asadových nepriateľov. Karty a veľmi vysoké majú totiž aj mnohí iní. Turecko, Amerika, Irán Izrael, atď.
CIA sa už 2 x predtým pokúsila o prevrat v Sýrii a preto sa Asadovci spojili s Rusmi. Tento boj ale neskončil. Izrael sa zrejme tiež pokúsil odstrániť Asada asi pred týždňom, keď sa nejako dozvedeli, že jeho ochranka je na jednom vojenskom letisku. Rakety ale tuším zabili len osobných strážcov Asada. On tam totiž nebol.
Začína to byť dosť nebezpečné v celosvetovom meradle, keď takto lietajú rakety cez hranice. Začína to byť nejakou samozrejmosťou a útočiaci sa tešia, že na nich nikto nemá. Len raz spadne kosa na kameň. Čo ak podobný scenár využijú po "dobrých" skúsenostiach proti Rusku? Veď ak by sa Rusko bránilo, tak by malo v momente na krku celé NATO. Amerika s tým počíta, že je nezraniteľná. Čo potom? Niekto sa zahráva s ohňom. Malo by nás upokojovať, že niekto prisahal na bibliu? Vo mne práve to vyvolalo obavy od prvého okamihu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Po apríl 17, 2017 2:10 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 743
Kde je pravda? O chemickom útoku sýrskeho letectva informovali dve agentúry už asi o 8 a 9 hodine ráno. Útok lietadlami sa uskutočnil až o 12 hod.30 min.
Sýrčania išli bombardovať neskoršie ako zvyčajne a ako sa hovorí, "kto o tom prvý vedel, ten na tom sedel." Že by to bolo podobne, ako s pádom WT7, keď informovali o jeho páde skorej, ako v skutočnosti padlo.
Treba dodať, že Idlib je úplne v rukách povstalcov a preto je zatiaľ akákoľvek kontrola, či skutočne došlo k chemickému útoku nemožná. Je čudné, keď tam nechcú pustiť nezávislú komisiu to overiť. Sami sa tým usvedčujú z klamstva. Keby to bola pravda, tak to dovolia hneď na druhý deň. Ak to dovolia len po dlhšom čase, tak to už bude sporné, pretože za určitý čas sa dá všeličo pripraviť.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Ne október 15, 2017 6:31 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 743
Zo sýrskej Rakky začnú evakuovať civilistov. Zavčasu, veď to mesto je už len ruina, kde sú už zahrabané tisíce civilov po amerických bombardovaniach. Údajne tam vystrelili až 28 500 rakiet, o množstve striel z diel sa nehovorí. Spojenci priznali, že tým spôsobili smrť piatich civilov, čo je v značnom rozpore s údajmi civilných pozorovateľov, ktorí priznávajú okolo 1500 civilných obetí. Aj to je pri takom veľkom meste a použitých zbraniach nejako minimalizované číslo. Kto si to bude môcť overiť, koľko ľudí tam zomrelo keď je to tam tak zdevastované, naviac počet mŕtvych nemá ani kto a ani ako spočítať? Za chvíľu sa na nich zabudne, lebo sa celá mašinéria zrejme teraz presunie k inému mestu. Tak to vyzerá, že účel tejto vojny je zrovnávať mestá so zemou a v troskách zahrabať civilov, jednoducho povedané genocída národa a vyčistenie územia pred príchodom nových usadlíkov.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.