Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Prevrat v Turecku

Lemmy
Zaslal: So marec 11, 2017 8:45 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5855 Bydlisko: Mám.
Hľa, šestkári! Putin a Erdoğan. Šestkárske veľmoci: Rusko a Turecko.

Zaslal: Ne marec 12, 2017 10:12 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 555
Lemmy napísal(a):
Hľa, šestkári! Putin a Erdoğan. Šestkárske veľmoci: Rusko a Turecko.

Ešte aj tie stoličky po krajoch to dokresľujú. Tri symboly do trojuholníka po stranách. Laughing
Včera v správach ukazovali stretnutie ĽSNS v nejakej sále. Zaujímavé, že aj kotlebovci mali za sebou tri a tri svoje zástavy. Čo to už má znamenať?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne marec 12, 2017 10:53 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5855 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Takže je to jasné. Včera to bolo vidieť v správach. Na tribúne za rečníckym pultom, keď rečnil Erdogan bolo 6 tureckých zástav. Šestka sa tak nepriamo priznala k zinscinovaniu prevratu. Teraz si idú bezohľadne dosadzovať svojich ľudí na dôležité posty.

To vieš, vodcom šestkárov je Putin. Ten riadi aj Erdogana. Putin tiež používa 6 zástav.

Zaslal: St marec 15, 2017 4:42 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):

To vieš, vodcom šestkárov je Putin. Ten riadi aj Erdogana. Putin tiež používa 6 zástav.

Pri tajných organizáciách bežní ľudia ťažko zistia, ako vlastne fungujú. Pochybujem, že sú Erdogan a Putin priatelia. Nepriateľstvo medzi Rusmi a Turkami spôsobilo genocídu Arménov. Ani zabitie ruského veľvyslanca nepoukazuje na dobré vzťahy. Ešte aj novinári sa v tomto "vyznamenali", keď fotografiu vraha ruského veľvyslanca v súťaži vyhodnotili ako najlepšiu. "Humanisti".
Nemci to Erdoganovi nandali za to obvinenie, že sú fašisti. Vysielali, aké sídlo si dal postaviť za miliardy z daní občanov. Jeho palác má asi 1100 izieb. Vedľa si dal ešte postaviť aj mešitu. K tomu už asi netreba nič dodávať, každý si môže úsudok spraviť sám. Provokácie s predvolebnými mítingami tureckých politikov v zahraničí majú asi provokačný účel. Ak chcú agitovať v zahraničí, majú internet. Turci stále snívajú o veľkej ríši a niekto ich v tom povzbudzuje, veď rozoštvať štáty proti sebe je pre niekoho spoza oceánu ideálne riešenie.
U nás to tiež vyzerá na nejaké čistky po zrušení amnestií, pretože to bol cieľ - potreba vymeniť niekoľko ľudí na dôležitých postoch, prípadne pomstiť sa protivníkom. Zatiaľ to nebude až také ako v Turecku, pár ľudí vyletí, ale nevidím to do budúcnosti ružovo. Nemôžeme sa čudovať, keď tu kotolníci majú väčšie slovo, ako uznávaní právnici a iní experti.
Skeptik
Zaslal: Ne apríl 16, 2017 6:45 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Dnešné referendum je len formalita, pretože o výsledku si už určite rozhodli zvrchu. Mediá má úplne pod kontrolou Erdolán, čiže voliči sú už spracovaní a podobne aj výsledky. Opozícia môže niečo povedať akurát na ulici, aj to len dovtedy, kým ich nezatknú. Aj mobilizovanie zahraničných voličov je len divadielko, aby sa ukázali, že im záleží na každom Turkovi, pritom v zahraničí má Erdolán menšiu podporu, ako doma. Matematicky by teda išiel proti sebe s mobilizáciou zahraničných voličov. Jednu dôležitú vec o Turecku ale skoro nikto nepovie. Fetuláh Gulen, kým neochorel a neodišiel do Ameriky viedol protiizraelskú politiku. Keď si to uvedomíme, tak to vnesie značne svetla pre pochopenie toho, čo sa v Turecku deje.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: