Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Zbierka náboženských nezmyslov

luise pompe
Zaslal: St apríl 05, 2017 11:00 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 júl 2015 Príspevky: 22
Je to hlúpo napísaná reklama. Ak je jediný, nemá zmysel (logiku) hovoriť o najväčšom.[/quote]

Nie je to hlupo napisane lebo ludia maju vela bohov ale len Boh Svata Trojica je najvacsim Bohom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: So apríl 15, 2017 5:58 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6186 Bydlisko: Mám.
Haber 15. apríla 2017 napísal(a):
Ako Slováci získali do daru Kristovu krv v roku 1483 a vyrobili prvé auto v roku 1913?

Kráľ Matej Korvín daroval Benediktínskemu opátstvu v Hronskom Beňadiku pri posviacke tunajšieho kostola sv. Benedikta a Panny Márie v roku 1483 vzácnu relikviu Kristovej krvi.

Získal ju od pápeža Pavla II. Svätý otec Veronikinu šatku, ktorú Veronika podala Ježišovi na Krížovej ceste, daroval uhorskému kráľovi Matejovi Korvínovi z vďaky za ochranu Európy pred Turkami. Pravosť tohto kúska plátna tu v Hronskom Beňadiku potvrdil svojou pečaťou v 18. storočí aj kardinál Alexander Rudnay. Kúsok šatky má už vyše dvetisíc rokov a nerozpadáva sa. Kristovu krv na nej jasne vidieť. V kaplnke Božej krvi na oltári je šatka uložená v presklenom relikviári, ktorý dal obnoviť mons. Viliam Judák.

Len prečo dodnes nepoznajú krvnú skupinu Ježiša Krista. Eru

Zaslal: Po apríl 17, 2017 8:04 pm Odpovedať s citátom
Kresťan RealitaABC napísal(a):
Kto ti povedal, že kresťanstvo je náboženstvo? Skús si definovať čo je náboženstvo vo svojej podstate a skús si pozrieť učenie Ježiša Krista a zistíš, že Ježiš nezaložil žiadne náboženstvo. Náboženstva sú z dielne satana!

Archív:

Že reformovaný. Skôr deformovaný. Laughing

Zaslal: Ne apríl 23, 2017 6:51 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 714
Lemmy napísal(a):
Kresťan RealitaABC napísal(a):
Kto ti povedal, že kresťanstvo je náboženstvo? Skús si definovať čo je náboženstvo vo svojej podstate a skús si pozrieť učenie Ježiša Krista a zistíš, že Ježiš nezaložil žiadne náboženstvo. Náboženstva sú z dielne satana!

Že reformovaný. Skôr deformovaný. Laughing

Deformovaných je asi oveľa viac.
Chrániť boha pred nevercami a aj ich zabíjať je úplne choré. Boha, údajne všemohúcu najsilnejšiu a nesmrteľnú bytosť vo vesmíre chce niekto chrániť? Pred čím? Sprostejšiu a nelogickejšiu výhovorku človek ani nemôže vymyslieť
Boh potrebuje obete, dary. Ten, čo neje a patrí mu údajne všetko je odkázaný na nejaké drobné od poslednej vdovy? Ďalšia hlúpa výhovorka, aby sa niekto obohatil a upevnil si moc.
Stavať mega pozlátené chrámy z mramoru bohu, ktorého nikto nikdy nevidel a evidentne ich ani v najmenšom nepotrebuje a neumožniť postaviť si ani hlinenú chatrč biednemu človeku, čo ju existenčne potrebuje je prinajmenšom divné.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne apríl 23, 2017 8:50 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Deformovaných je asi oveľa viac.
Chrániť boha pred nevercami a aj ich zabíjať je úplne choré. Boha, údajne všemohúcu najsilnejšiu a nesmrteľnú bytosť vo vesmíre chce niekto chrániť? Pred čím? Sprostejšiu a nelogickejšiu výhovorku človek ani nemôže vymyslieť
Boh potrebuje obete, dary. Ten, čo neje a patrí mu údajne všetko je odkázaný na nejaké drobné od poslednej vdovy? Ďalšia hlúpa výhovorka, aby sa niekto obohatil a upevnil si moc.
Stavať mega pozlátené chrámy z mramoru bohu, ktorého nikto nikdy nevidel a evidentne ich ani v najmenšom nepotrebuje a neumožniť postaviť si ani hlinenú chatrč biednemu človeku, čo ju existenčne potrebuje je prinajmenšom divné.

Áno. Dobre si opísal obludnosť a zvrátenosť náboženskej ideológie. Evil or Very Mad

Zaslal: St apríl 26, 2017 12:35 pm Odpovedať s citátom
Bigotný ateistický? Len nevzdelanec sa tak vyjadrí.

Nie je možné o človeku povedať, že je bigotný a zároveň ateistický. Ide o oxymoron. Bigotný totiž znamená prehnane náboženský, a to je v rozpore s významom slova ateistický (nenáboženský).
Cyprian Cibrinka alias Tvojoponent napísal(a):
…bigotný ateistický fanatik…

Ateista nemôže byť bigotný

Bigotný ateista je oxymoron.

Nedá sa prehnane veriť v boha, a zároveň odmietať náboženské reči o bohu. Buď človek verí náboženským rečiam, alebo odmieta uveriť náboženským rečiam. Oboje dokopy nejde za normálnych okolností. Iba ak u schizofrenikov. V tomto prípade je psychopatom Cibrinka (TvojOponent). Hlupák si neuvedomuje, ak používa protichodné výrazy. Napríklad, ak povie, že niekto je chudobný boháč, tučný chudý, vysoký nízky. Buď jedno, alebo druhé platí.

Archív:

Zaslal: St apríl 26, 2017 12:46 pm Odpovedať s citátom
Katolík Tvojoponent, fanúšik Adolfa Hitlera napísal(a):
Fanatizmus antifašistu Weisenbachera ma denne presviedča o tom, že tento šuhaj bude psychopat

Sekulárno-humanistickému fašistovi Weisenbacherovi nevoňajú jeho vlastné postupy

V tomto prípade si jedine ty sám psychopat, pretože je to dokázateľné z tvojho vlastného prejavu.

Najprv tvrdíš, že Weisenbacher je antifašista, a v ďalšom článku tvrdíš, že je fašista.

Ty sa najprv nauč nepoužívať oxymorony, lebo ako bigotný katolík vyjdeš celkom na smiech u verejnosti.

Archív:

Zaslal: Pi apríl 28, 2017 10:45 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1585
Very Happy Čítanie s porozumením vám robí veľké problémy Very Happy
Počuli ste niekedy také slová ako irónia, výsmech či sarkazmus? Shocked Very Happy

Zaslal: Ut máj 16, 2017 3:56 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):

Počuli ste niekedy také slová ako irónia, výsmech

Uplynulo 100 rokov od zjavení vo Fatime a cirkev doteraz nezverejnila 3 posolstvo p. Márie. Asi všetci ľudia, ktorým bolo určené sú už mŕtvi, malo teda nejaký význam také niečo vtedy hovoriť? Prečo nebolo posolstvo zopakované pri iných novších zjaveniach, keď bolo tak dôležité? Akým právom si ho cirkevná vrchnosť nechala len pre seba? Prečo ho nerozšíril niektorý zo 70 000 vtedy prítomných pútnikov? Zrejme to deti mohli hovoriť len cirkevných hodnostárom a čo už tí napísali...Typické strašenie veriacich, ktoré sa tu prevádza už stáročia. 3 posolstvo údajne obsahuje niečo strašné, že aj pápež obelel od strachu, keď ho čítal. Jedna hlúposť za druhou. Nuž nech strašia, ale mnohých už dostrašili, keď sú už dávno po smrti. Chudáci, mohli mať spokojnejší život, keby ich neboli stresovali, keby o nejakých fatimských posolstvách nikdy v živote nepočuli.
Skeptik
Zaslal: So jún 03, 2017 6:07 am Odpovedať s citátom
Apoštol Pavol hovorí:“ Ani ľudské oko nevidelo, ani ucho nepočulo, čo pripravil boh tým, ktorí ho milujú“. Sám sa usvedčil z klamstva, keďže tvrdí, že má o tom vedomosť. Alebo sa necíti byť človekom? Mnohí ľudia tomu výroku veria a spoliehajú sa naň. Asi sa nikto nad ním nezamyslel, že je to logický nezmysel. Povedal, že nikto to nevidel, ani nepočul, ale ja o tom viem. Lepšie povedané, domyslel si to, lebo tak mu to vyhovuje a zrejme nielen jemu...
Lemmy
Zaslal: Po júl 10, 2017 11:07 am Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
tak hitler mozno bol teista... ale urcite nemal nic spolocne s krestanstvom ... lebo to co robil nema s ucenim krista nic spolocne ... ani jeho zivot nesvedcil o tom ze by sa uprimne snazil to co kristus kazal nasledovat. takze mozno bol teista alen urcite nebol krestan. (ak sa bavime o vyzname slova nasledovat krista .) urcite mal ovela blizsie k humanizmu ... mnohe jeho ideologie vychadzali prave z humanizmu a praktickeho materializmu ako napriklad eugenika co bola zakladna ideologia pre holokausta ako ja pre ideove rozputanie vojny.

ale skor ako k teistom by som hitlera zaradil k kultistom ... co je ista forma ideologizmu .. hybrid ateizmu a teizmu ...

To nevymyslíš, na toto potrebuješ náboženstvo!

Zaslal: Ut júl 11, 2017 8:28 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
Skeptik napísal(a):
Apoštol Pavol hovorí:“ Ani ľudské oko nevidelo, ani ucho nepočulo, čo pripravil boh tým, ktorí ho milujú“. Sám sa usvedčil z klamstva, keďže tvrdí, že má o tom vedomosť. Alebo sa necíti byť človekom? Mnohí ľudia tomu výroku veria a spoliehajú sa naň. Asi sa nikto nad ním nezamyslel, že je to logický nezmysel. Povedal, že nikto to nevidel, ani nepočul, ale ja o tom viem. Lepšie povedané, domyslel si to, lebo tak mu to vyhovuje a zrejme nielen jemu...

ale a postol pavol predsa netvrdi ze to videl alebo poznal co boh priprpavil tym co ho miluju ...

inac pavol bol konvertita cize atesta a prenasledovatel krestanov ktoremu sa zjavil kristus a ranil ho slepotou aby mu uzdravil slepotu ducha...

„Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú. Ale nám to Boh zjavil skrze Ducha“ (1 Kor 2, 9 – 10). Toto je kľúčový rozdiel. Samotný ľudský rozum nedokáže pochopiť úplný zmysel – alebo nádheru – Božích prisľúbení. Len vďaka zjaveniu môžu tieto prisľúbenia ožiť v našom srdci a zapáliť v nás túžbu dať svoje plány bokom a prijať Božie plány.

bohuzial naplnenie dchom a ucinky ducha nevie clovek dokazat moze o tom len svedcit lebo ludska skusenost je neprenostna .... a pavol nie je jediny ktory pocituje a preziva ucinky a dary ducha svateho ... a bud su tito vsetci blazni alebo je nieco na tom pravdy. preot su tieto vody re ateistov nepochopitelne nepreskumatelne a nepripustitelne .. ale urcite to vsetko dokazu zazracne racionalne vysvetlit ...

zaujimave je ze ak u racionalneho ateistu a tvrdeho pragmatickeho materialistu dojde k obrateniu a najde boha ... su vacsinou z nich ti najvacsi nabozensky fanatici Wink aj osobne zopar takych poznam ... lebo viera bud sa da zit uolne a naplno alebo vobec... neda sa verit len napol ... cize kazdy skutocny veriaci sa musi javit "normalnej " populacii ako fanatik. a skor ci neskor budem do tohto "chlievika " zaradeny aj ja ... je to pdobneako z abstinenciou alebo vegetarianstvom ... nemozeno byt len napoly vegetarian ci abstitnent. a preto ze nase poznanie sa nezaklada len na racionalnom a materialistickom poznavani sveta sme pre mnohych nepochopitelny a to co ludia nechapu tak toho sa boja a odsudzuju napadaju ponizuju, snazia sa toho zbavit. len aby och obraz a úredstava o svete nebol naohdou naruseny ...
Lemmy
Zaslal: Po júl 17, 2017 10:46 pm Odpovedať s citátom
Rastislav Blaško napísal(a):
„Ježiš bol rodu Slovanského.“

„Slovania sú Bohom vyvolený rod.“

Rastislav Blaško odvážne konkuruje Marekovi Balážovi, ktorý tvrdí, že Mária, Matka Božia, Bohorodička, bola Rómka.

Eru

Zaslal: Po júl 17, 2017 10:48 pm Odpovedať s citátom
Obaja, Blaško i Baláž, sa pchajú do politiky.

Zaslal: So august 19, 2017 8:10 pm Odpovedať s citátom
zoran44 napísal(a):
Zbavme sa náboženského aj ateistického dogmatizmu

Ľuďom dneška by podľa mňa veľmi osožilo keby sme sa zbavili náboženského ale aj ateistického dogmatizmu.

Slepá viera či už v hmotné alebo duchovné deje nikomu a ničomu neprospeje.

Ateistický dogmatizmus? Čo to trepe za nezmysly? Ouch

Aká škoda, že nemenuje konkrétne.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 8
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: