Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Opití mocou.

Skeptik
Zaslal: So september 03, 2016 6:40 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Čím väčšiu má niekto moc, tým viac je ňou opitý. Stráca súdnosť, sebakontrolu, je agresívny. Väčšinou na to doplácajú slabší, podobne, ako rodina opilca si zažije agresivitu, zúrivosť atď. po jeho návrate domov v opitom stave. Ľudia opití mocou tiež sa vo svojom nepríčetnom stave vyzúria na slabších. Mlátia okolo seba hlava – nehlava a vôbec si vo svojom stave opitosti neuvedomujú, čo robia. Čo je však horšie, ako u opilca je dĺžka tohto stavu. Opilec je na druhý deň triezvy, ale kto má moc je ňou opitý až do doby, kým mu ju niekto nezoberie. Naviac následky činov mocenského opilca sú obrovské. Majú vplyv nie na jednu rodinu, ale na celé štáty.
Už malí mocenskí opilci sú nebezpeční. Je to napríklad človek so samopalom, ktorí pociťuje svoju moc nad bezbrannými a vo svojej opitosti ňou spôsobuje nešťastie a biedu. Stačí tak máličko, aby sa človek prestal kontrolovať a stal sa nepríčetným, zbaveným zdravého rozumu, racionálnej kontroly nad svojimi skutkami.
Veľkí mocenskí opilci sú samozrejme omnoho nebezpečnejší. Vidíme, čoho sú schopní. Pri nich netrpí rodina, ale celá planéta.
Moc je ako droga, kto ju raz okúsi, chce stále väčšiu dávku.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: So september 03, 2016 12:09 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Katolícka cirkev má v tomto jasno.
Podnecuje k odmietaniu modlí, pokore a skromnosti. Na jednej strane katolík má byť účastný na svetskom chode spoločnosti, no nemá byť účastný na konaní zneužívajúcom moc. Ba naopak, tu práve v súlade s Bibliou prízvukuje nutnosť akejsi morálnej vzbury proti utlačovateľom. V dnešnom slovníku by sme to nazvali občianskou neposlušnosťou. Stačí sa pristaviť pri mnohých pamätníkov postavených Jánovi Nepomuckému. Je to do kameňa zhmotnený ideál postavenia sa kráľovej moci nad slobodou človeka. A možno si všimnete aj iných svätcov. Napr. Floriána. Jeho sochy zdobia dedinky Slovenska od východu až po západ, od severu až po juh.

Citujem: A mnohí prví budú poslednými a poslední prvými.

Pripomienka, že moc nevedie k prvenstvu, ale k odsúdeniu.

Vaša snaha zakázať náboženstvo tak je popretím úprimnosti odporu k moci. Lebo logickým vyústením spoločnosti bez boha je diktát moci. Sekulárny humanizumus vyvrcholil v koncentračných táboroch. Nie je snáď vaše volanie po zákaze náboženstiev alebo krstu túžbou po moci rozhodovať, vládnuť a diktovať z pozície moci?
Odpoviem za Vás: Ano, je.

_________________
Ponúkol som ateistom srdce na dlani. A oni? Rozbehli sa pre príbor.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skeptik
Zaslal: So september 03, 2016 6:21 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
TvojOponent napísal(a):

Citujem: A mnohí prví budú poslednými a poslední prvými.
Vaša snaha zakázať náboženstvo tak je popretím úprimnosti odporu k moci.

Je to len maskovanie náboženstiev, že robia zo seba baránkov. V skutočnosti im ide tiež o moc, tak ako mnohým iným, ako napr. politikom, bankárom, monopolom. Je vlastne jedno o akú skupinu sa jedná, pretože ich správanie je rovnaké. Kto má moc sa správa ako mocenský opilec, ktorý vo svojom stave utlmených a skreslených zmyslov utláča slabších. Sledoval som dokument z Afganistánu. Jeden roľník hovoril, že už majú plné zuby všetkých, talibanu, IS, vlády, pretože všetci ich oberú o potraviny a ešte ich aj zmlátia, čo je ešte ten lepší prípad, pretože zabíjajú deti starcov bez akýchkoľvek zábran. Každá strana by mala roľníka chrániť, ale sa deje pravý opak. Všade na svete je to žiaľ tak, aj u nás, len tu je to ešte nie také vypuklé. Tváriť sa, že bojujem za niečo dobré a zabíjať pritom deti nemôže byť hodnotené nikdy pozitívne, ale papuľky si to vedia ospravedlniť. Ospravedlnia sa ale len pred sebou, pretože normálny neoblbnutý človek im to nikdy neprijme.
Pokrytectvo náboženstiev, že niekto cudzí má vziať na seba niečie hriechy je obrovské. Ak chce byť niekto dobrý človek, nemôže ani len pomyslieť na to, aby niekto iný trpel za zlo, čo on spáchal. Každý je povinný si svoje spáchané zlo napraviť sám, ak chce mať čisté svedomie. Preto ani Ježiš nikoho hriech nezoberie na seba, aj keď on bol schopný a ochotný to vykonať. Nikto ale nemá právo to po niekom požadovať. Obhajovať odnímanie hriechov niekým iným a spraviť z toho pravidlo je nemorálne, povedal by som až zvrhlé.
Náboženstvá sa samé správajú tak, že prídu o svojich veriacich, aj bez toho, že by ich niekto zakázal zaniknú. Je to len otázka času. Sú totiž postavené na chybných teóriách. Podobne, ako v bájke o Daidalovi a Ikarovi.
Ikaros údajne spadol na Zem, pretože letel veľmi vysoko a slnko mu roztopilo vosk a pierka mu povypadávali z krídel, čo je ale veľmi chybné a zastaralé tvrdenie, pretože teplota vzduchu so stúpajúcou výškou nestúpa, ale klesá.
Bájka je dobrým príkladom toho, ako celé generácie chybne uvažujú, keď automaticky preberajú staré veci. Podobne je to aj pri náboženstvách, kde ľudia bez uvažovania tiež preberajú rôzne rozprávky.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So apríl 15, 2017 6:30 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Americké mocenské zložky posielajú do celého sveta odkaz: „Tu na Zemi sme bohovia my!“ Zabudnite na všetkých iných bohov, pretože ako vidíte, žiadny proti nám nič nezmohol. Kde je ten váš boh? Asi stiahol chvost pred nami, lebo ináč by sa už ozval. Bude po našom a kto sa nepodvolí, ten uvidí!
Dobre Trump, uznávame, že Amerika je na prvom mieste, len už prosím nevystrájaj s tými bombami. Ďalšie prihlášky tomahawkami už nemusíš posielať.
S udelením nobelovej ceny súhlasíme.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So júl 14, 2018 5:38 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Dekadencia novodobej šľachty už začína byť do očí bijúca. Novodobí vodcovia už ale nemajú také tituly, ako v minulosti, ale množstvom prívlastkov ich už predstihujú. Že sú to nelichotivé slová, na rozdiel od tých starých, to im zrejme vôbec nevadí. Žiaľ táto dekadencia mocenskej triedy má obrovské ekonomické následky, ktoré ich skôr či neskôr zmetú na smetisko dejín, pretože slabé a staré nahradzuje mladé a silné. Čingischán zmietol starú šľachtu a nahradil ich najschopnejšími, ktorí svoje schopnosti museli preukázať v súťažiach a v boji. Rodová príslušnosť k šľachte už neznamenala nič. Každý si svoje miesto musel zaslúžiť. Paradoxne práve jeho synovia, ktorí boli neschopní mali prevziať moc. Nakoniec to dopadlo tak, že ríša veľmi rýchlo upadala. Súčasná dekadentná "elita" už ani nemá ozdravné mechanizmy na výmenu totálne neschopných ľudí, ktorí doslova stratili svoju tvár aj rovnováhu. Tak vyzerajú tackajúci sa opití mocou, ktorých drží na postoch len ich svorka, ale to je vlastne obraz celej svorky. Majú obrovské platy, ale ich prínos je nulový. Poznám kopu ľudí, čo by si zaslúžili minimálne tisíckrát väčší plat, ako oni. Niečo smrdí v Európe a obávam sa, že to bude ešte horšie. Médiá nám síce hovoria, aké je všetko ružové, ale tiež by sa asi mali premenovať na minstreamové, pretože ich obsah je minimálne objektívny, obsahuje minimum pravdy, minimum kultúry, kvality, atď. Dekadencia vpred, ekonomika vzad, taká je zákonitosť. Jeden starší človek povedal mladým, ktorí boli veselí: " Hoši, ješte budete krkat". Myslím, že mal pravdu.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Št február 13, 2020 7:37 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Mnohí sa čudujú, že súdy nemajú dôveru ľudí. Ani a im nečudujem. Nedávno som počúval rozhovor jedného veľmi známeho právnika, ktorý hovoril o obvinenom verejne, ako o vinnom. Súd ešte nerozhodol a on si dovolil niekoho takto špiniť. Bolo by to na mastnú žalobu, žiaľ niekto má opraty v rukách a vedie si všetko tam, kde potrebuje. Zásada práva je, že dokiaľ človek nie je odsúdený, tak sa s ním musí jednať, ako s nevinným. Ak sa nedodržiava taká základná podmienka, je to ukážkou hlbokej neznalosti práva. Keď to robí prominentný právnik, ako sú na tom tí slabší? Ani sa nečudujem, že v Amerike je údajne vo väzeniach5 % nevinných ľudí. Ak niekto súdi podľa dojmov, alebo podľa svojich záujmov a nie podľa faktov, tak sa tomu ani nemôžeme čudovať. Taký právnik je hanbou súdnictva a nikto s tým nič nerobí. Žiaľ naopak je veľmi dobre platený a uznávaný.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi február 14, 2020 1:48 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7369 Bydlisko: Mám.
Súhlasím s prezumpciou neviny aj v prípadoch vážnych ekonomických zločinov. Kým súd nerozhodne, mali by sme držať jazyk za zubami.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.