Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Zmena času

Skeptik
Zaslal: Ne október 30, 2016 9:57 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 613
Lemmy napísal(a):
Nezabudnite! V nedeľu 30. októbra 2016 sa mení čas. O tretej hodine letného času sa hodiny posunú na druhú hodinu stredoeurópskeho času.

Včera hovorili dobrú pomôcku na zapamätanie, ako si máme posunúť hodiny.
Na jar sa vynášajú stoličky z reštaurácie dopredu na letnú terasu, na jeseň sa vracajú nazad do reštaurácie. Teda na jar sa posúvajú hodiny dopredu, na jeseň dozadu.
Čo ale s vnútornými hodinami, ktoré si tikajú po svojom? Pri zmene času sa mi stalo, že som sa obliekol a chcel som odísť z roboty. Kolegovia sa pýtali, kde idem až vtedy som sa pozrel lepšie na hodinky, že je o hodinu menej. Nuž vnútorné hodiny je ťažšie oklamať a neprestavia sa za pár sekúnd, ale niekedy to trvá aj pol roka a už je tu opäť nová zmena. Dá sa povedať, že je to poriadny chaos. Vysvetlite to ale nejakej krave, prečo ju doja o hodinu skôr. Asi si povie, že ľudia asi viac vyhladli, keď ju doja skôr, alebo nejakej svini, prečo ju neprišli nachovať. Question Možno niekomu vyhovuje takto psychicky deptať ľudí, zvlášť tých, čo chodia pravidelne do roboty. Bohatých sa to netýka, pretože mnohí ani nerobia a vstávajú, ako sa im zachce.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Ne apríl 02, 2017 6:33 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 613
Zavedením letného času sa údajne šetrí energia. To je ale nezmysel, keď sa ráno musí svietiť, keď sa už nemuselo pred posunom času. Skutočný dôvod je zrejme prinútenie ľudí k dlhšej aktivite, pretože ak niekoho skorej zobudím, viac toho spraví. Letný čas je teda neviditeľný dráb, ktorý naháňa ľudí viac robiť bez ohľadu na ich zdravie, na straty. Únava, vyčerpanie totiž prináša viac úrazov, viac zdravotných problémov. Robia ľudia málo? Niektorí vyrobia toľko, čo presahuje niekoľko desaťnásobne produkciu jednotlivca spred sto rokov a stále je to málo, stále treba robiť viac a viac. Prečo? Niekto totiž dokáže spotrebovať miliónkrát viac, ako predtým. Ten, čo vyprodukuje niekoľkonásobne viac je na to ale horšie, ako ľudia predtým. Je už pomaly na úrovni otroka. Do práce a domov, jediná cesta, ktorú absolvujú kvôli vyťaženosti. Žiadna zábava, len viac robiť, robiť!
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: