Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Majú strach, že prídu o prácu

Lemmy
Zaslal: St júl 14, 2010 11:18 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6036 Bydlisko: Mám.
Dobre, že si sa ukázal v pravom svetle. Nech aj iní vedia, aký si v skutočnosti. Tie vulgárne výrazy si môžeš odpustiť, a ak sa nevieš zmestiť do kože, tvoja vec!

Zaslal: St júl 14, 2010 11:48 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 marec 2010 Príspevky: 4
Netráp sa! Hlupákov je veľa. Ponúkam jednu myšlienku:
Hélder Camara napísal(a):
Ak dáš jedlo chudobnému, nazvú ťa svätým. No ak sa budeš pýtať, prečo chudobní nemajú jedlo, nazvú ťa komunistom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: St júl 14, 2010 1:10 pm Odpovedať s citátom
Einstein povedal: Robotník má stále strach, že stratí prácu.

Zdroj: Zošity humanistov

Stále aktuálne a stále platia jeho slová.

Zaslal: St júl 14, 2010 3:02 pm Odpovedať s citátom
Návrat otroctva

Pokiaľ niečo bohatým vyhovuje, potom je to práve existencia verejného dlhu, pretože dlžníka možno k čomukoľvek ekonomicky donútiť, prijatím slabo platenej práce počínajúc, obmedzením jeho sociálnych výhod a práv končiac. Pokiaľ by som sa mal tento stav pokúsiť pomenovať, zvolil by som asi termín finančné otroctvo.

Otrok je svojmu pánovi užitočný len vtedy, keď je mladý, zdravý a schopný pracovať. Naopak, otrok je stratový, keď je starý, chorý a práce neschopný. Moderný otrokár má dve možnosti: zapojiť sa do solidárneho systému a zo svojich ziskov otrokovi priplatiť na zdravotnú starostlivosť, dôchodok a vzdelávanie, alebo solidárny systém odstrániť a previesť všetky platby na otroka a ešte si pritom „namastiť kapsu“.

Vít Klíma

Zaslal: Ne júl 15, 2012 1:07 pm Odpovedať s citátom
Robotníci v Kambodži robia pre Adidas za 50 eur mesačne

Podľa aktivistov je plat 50 eur v Kambodži pre pracovníka s rodinou hlboko pod životnú úroveň.

LONDÝN 14. júla (Webnoviny) – Organizátori olympijských hier v Londýne vyšetria tvrdenia, že pracovníci v kambodžskej pobočke nemeckej firmy Adidas zarobia vyrábaním oficiálnych produktov pre OH 2012 len 61 dolárov (50 eur) mesačne. Informoval o tom britský denník Daily Telegraph.

Mechanici v jednej z tovární údajne prezradili, že dostávajú ďalších 5 dolárov na zdravotnú starostlivosť a ich plat sa môže vyšplhať na 120 dolárov mesačne tým, že budú pracovať 8 až 10 hodín denne.

Podľa aktivistov je takýto plat v Kambodži pre pracovníka s rodinou hlboko pod životnú úroveň, a ak sa tieto informácie zakladajú na pravde, Adidas sa dostane do rozporu s usporiadateľmi OH ohľadom vyplácania miezd postačujúcich na živobytie.
Hovorca LOCOG napísal(a):
„Informovali nás o tejto situácii a berieme ju veľmi vážne. Prípad vyšetríme v spolupráci s nezávislým pozorovateľom organizačného výboru (LOCOG).“

Zaslal: Ne apríl 28, 2013 11:04 am Odpovedať s citátom
Pád fabriky v Bangladéši si vyžiadal už 354 obetí

Na budove sa deň pred zrútením vytvorili praskliny, zamestnanci museli napriek tomu pokračovať v práci.

TASR

Zaslal: Pi máj 10, 2013 2:38 pm Odpovedať s citátom
Z trosiek v Bangladéši vytiahli po 17 dňoch živú ženu

DHÁKA 10. mája (WEBNOVINY) – Bangladéšski záchranári vytiahli v piatok z trosiek zrútenej továrne živú ženu, ukázala štátna televízia v živom vysielaní.

Ženu lokalizovali pod ruinami deväťposchodovej budovy, ktorá sa zrútila 24. apríla, potom, ako zachytili jej volanie o pomoc. Žena bola zasypaná 17 dní.

Počet obetí zrútenej továrne v meste Savar vzdialenom 30 kilometrov od hlavného mesta Bangladéša Dháky prekročil tisícku.

Zaslal: Po máj 13, 2013 12:04 pm Odpovedať s citátom
Webnoviny napísal(a):
Bangladéšska vláda zároveň informovala o vytvorení komisie, ktorej úlohou bude zvýšenie miezd v textilnom priemysle.

Vláda tak reaguje na masové protesty a štrajky pracovníkov tohto odvetvia, ktorí sú nespokojní so zlými pracovnými podmienkami.

„Zriadili sme komisiu, ktorá stanoví minimálnu mzdu v textilnom sektore. Urobili sme tak na základe požiadaviek robotníkov na zvýšenie platov,“ informoval minister textilného priemyslu Abdul Latif Siddique.

Tragédia poukázala na mizerné pracovné podmienky ľudí pracujúcich na objednávky západných spoločností. Zamestnanci textilného priemyslu zarábajú mesačne menej než 40 eur.

Muselo zomrieť viac ako tisíc robotníčok a robotníkov, aby nakoniec pracujúcim uznali vyššie mzdy.

Zaslal: Po august 26, 2013 6:00 pm Odpovedať s citátom
Hypermarket – jeho pán a otrok

Dokument analyzuje pracovné podmienky v českých hypermarketoch, kde ochota voči zákazníkom vysoko kontrastuje s otrasným prístupom k zamestnancom. Stali sa zamestnanci už len obyčajným tovarom, ktorému my, zákazníci, každým svojim nákupom znižujeme dobu trvanlivosti?

Kategória: Šokujúce
Tagy: Česko | dokument | hypermarket | otrok | pán | zamestnanci

www.megavideo.sk/hypermarket-jeho-pan-otrok

Zaslal: Št október 17, 2013 7:37 pm Odpovedať s citátom
Na Slovensku je do 20-tisíc otrokov

Počet zotročených ľudí na Slovensku nadácia odhaduje na bezmála 20-tisíc, čo sa približne rovná počtu obyvateľov Žiaru nad Hronom, Rožňavy či Dolného Kubína.

Pravda

Zaslal: Št apríl 09, 2015 11:08 am Odpovedať s citátom
Doma nízky dôchodok, v cudzine otročina

Lenka Buchláková napísal(a):
Kým na Slovensku sa rieši problém, ako nájsť všetkých domácim obyvateľom prácu a potom slušnú penziu, vo Veľkej Británii nemá kto pracovať. Robiť smetiarov, opatrovateľov, upratovačky či čašníkov sa domácim nechce, a tak prichádzajú na rad prisťahovalci.

Zaslal: Št apríl 09, 2015 4:49 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 622
Lemmy napísal(a):

Lenka Buchláková napísal(a):
Kým na Slovensku sa rieši problém, ako nájsť všetkých domácim obyvateľom prácu a potom slušnú penziu, vo Veľkej Británii nemá kto pracovať. Robiť smetiarov, opatrovateľov, upratovačky či čašníkov sa domácim nechce, a tak prichádzajú na rad prisťahovalci.

Čím to je,keď prakticky tí istí ľudia sú v cudzine žiadaní a doma nie? Vtých ľuďoch to asi nebude,ale chyba je inde. V prvom rade sú to nevýhodné domáce podmienky,iná geografická poloha - chýba more,zimy bývajú horšie,zlá infraštruktúra štátu - zdevastovanie vlastných fabrík,poľnohospodárstva,,neschopnosť,alebo pohodlnosť riadiacich pracovníkov,oni predsa majú dosť a nemusia sa už viac namáhať. Ďalej je tu politický a ekonomický diktát silnejších krajím,ktoré nás nútia robiť lacno,vnucujú nám svoje podmienky.My,ako mravčí štát si nedokážem presadiť svoje záujmy a stále doplácame.Stojí to našu ekonomiku obrovské sumy. Aj keď sme v tzv. EÚ,stále nie sme rovnocenným členom tohoto celku,ale jedná sa s nami,ako s mravcom. V politike nemáme dostatok vlastných ľudí,ale mnohí chránia záujmy cudzieho kapitálu a nie domácich občanov. Potom sa ani nemôžeme čudovať,že ľudia odchádzajú,keď im ide doma doslova o existenciu. Extrémne drahé byty,ktoré sú v skutočnosti len králikárne,nekvalitné potraviny a iné výrobky za vysoké ceny. Diktát kapitálu ničí správnu funkciu štátu a aj životy ľudí.
Skeptik
Zaslal: Št marec 30, 2017 5:28 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Atmosféra strachu je spoločná črta antihumánnej spoločnosti. Ak má človek strach už pri bežnej činnosti, že mu hrozí prenasledovanie, rôzne spôsoby ubližovania až po krajnú variantu – smrť, svedčí to o nespravodlivých pomeroch, ktoré aktuálne vládnu tam, či onam. Väčšinou sa tá atmosféra strachu len tak nenápadne priplazí, až postupne ovládne celú spoločnosť. Nenápadné škrtenie práv pod rôznymi zámienkami, zvyšovanie trestov až do extrémov. Ľudstvo to zažilo mnohokrát v minulosti a zažíva aj teraz. Keď teda vidíme, že halúzka sa začína zelenať, vieme, že blízko je jar. Podobne, ak vidíme znaky obmedzovania práv, vieme, že začína vládnuť nespravodlivosť. Kam až táto nespravodlivosť zájde, to závisí od viacerých faktorov. Jedno je ale isté, vo svete sa poriadne zazelenieva. Naša domovina nie je žiadnou výnmkou. Strach prísť o prácu, strach z divných zákonov, veľmi zlé pocity z vládnucich politikov našich aj zahraničných, strach z nekvalitnej zdravotnej starostlivosti, zo zlých liekov, potravín, z prenasledovania, z exekútorov, z účtov, atď. To je len zlomok toho, čo by sa malo vymenovať, čo už o niečom svedčí. Je to atmosféra, v ktorej sa zle dýcha od svitu do mrku a ešte aj cez noc.
Skeptik
Zaslal: So júl 15, 2017 7:39 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Ktovie, ako to bolo so štrajkom vo VW. Ľudia sa tam zrejme neboja o prácu. Zarábajú 3 x viac, ako v chudobnejších regiónoch a štrajkujú. Ktovie, či ten štrajk nebol pripravený zvrchu, aby mali zámienku na ďalšie kroky. Čas ukáže.
Vysoká politika je mnohokrát na prvý pohľad nelogická. Niekedy to vyzerá tak, ako keby politici hrali kolky. Padni, komu padni. Jedných zvýhodnia, druhým uškodia. Pri zmene politikov príde znova k hádzaniu kolkov a padnú iné. Spraví sa nejaká zmena, ktorá ale nemá význam, pretože ide len o hru. Páni sa bavia a čím viac kolkov pri hode padne, tým lepšie.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: