Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Otázky pre členov a voličov politickej strany SaS

TvojOponent
Zaslal: St marec 01, 2017 8:46 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1562
Sekulárna EU prijíma zákony, ktoré podporujú islamizáciu. Preto.

Zaslal: Pi marec 03, 2017 9:08 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 620
TvojOponent napísal(a):
Sekulárna EU prijíma zákony, ktoré podporujú islamizáciu. Preto.

Je zaujímavé, ako náboženstvá používajú dvojitý meter. Nehovorí to o spravodlivosti, ale o mocenských záujmoch. Prívrženci islamu nemôžu registrovať náboženstvo pre nedostatok členov, nemôžu stavať mešity atď. Iné menšie a malinké náboženstvá, vytvárajú teraz prekážky, ktoré by sami nedokázali preskočiť. Sú už za vodou, tak sa im vyskakuje. Teraz dávajú iným nesplniteľné podmienky, čo svedčí o pokrytectve, falošnosti a nie o čestnosti, spravodlivosti. Vlastne asi všetky náboženstvá, čo na Slovensku máme sú importované, nevznikli na tomto území, len sa tu udomácnili. Zákon by mal byť tvorený spravodlivo a rovnovážne pre všetky skupiny a platiť pre všetkých rovnako, ale to závisí od zákonodarcov, ktorí tie zákony tvoria a keď nie sú nestranní, ale zastávajú skupinové záujmy, nie spoločenské, tak dochádza k tvorbe diskriminačných zákonov. Boj o moc prebieha vo všetkých oblastiach a úrovniach. Náboženstvá nie sú v tomto žiadnou výnimkou.
Gorbačov rozbitím východného bloku dal zelenú náboženstvám a čo je horšie, aj sektám. Niektoré zo siekt majú „požehnanie“ a sú neoficiálne chránené tými najsilnejšími a kľudne si vykonávajú svoju deštrukčnú činnosť. To je už poriadna deformácia, ale taká je už politika mocných – špinavá a bezohľadná v presadzovaní svojich záujmov.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Pi marec 03, 2017 10:44 pm Odpovedať s citátom
Kam ste podeli historické korene? Shocked Very Happy

Zaslal: So marec 04, 2017 8:57 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
TvojOponent napísal(a):
Kam ste podeli historické korene? Shocked Very Happy

Slováci asi nikdy v histórii neboli úplne svojimi pánmi. Vždy tu boli silné vplyvy, ktoré nútili podriadiť sa im, prispôsobovať sa. Nie sme ako napr. Čína, alebo Rusko, ktoré sa nedajú až tak nútiť robiť to, čo by nechceli, aj keď ani také silné štáty sa tomu úplne nevyhnú. Vidíme to teraz, ale príklady sú aj z minulosti. Každý, keď sa dostane k moci sa snaží si presadiť svoju agendu. Národné sa vytláča, ničia sa kultúrne pamiatky, ktoré písali históriu, aby sa táto vymazala a s ňou aj národ. Mocenské vplyvy minulosti nám nanútili náboženstvo a bola to len otázka silnejšieho, aby tu nebol hlavným náboženstvom islam. Potom by tu boli výčitky, prečo neobhajujem naše historické islamské korene.
Celá kultúra je plná propagandy, ktorá sa hustí do ľudí od rána do večera. Za komunistov bol západ čierny, východ biely, hralo sa veľa ruských pesničiek, filmov. Teraz je Rusko čierne a všetko zo západu je biele. Aj náboženstvá u nás vládnúce si presadzujú svoje. Medializujú si svoju agendu. Napr. SĽUK má teraz predstavenie o stvorení sveta podľa biblie. To je pôvodná slovenská kultúra ktorej by sa mali venovať? Na iné témy sú podľa mňa iné skupiny, aby to robili. Je to politický tlak, ktorý núti všetkých podriadiť sa. Podľa farby presadzovanej kultúry sa dá veľmi dobre identifikovať, kto v štáte vládne. Trump prisahal na bibliu a nejakú červenú škatuľku, nie na ústavu, čím vlastne poprel legitímnosť svojho prezidenstva. Amerika je štátom s viacerými náboženstvami – tzv. krajina slobody a prezident ignoruje všetkých ostatných?
Náboženstvá sú ako politické strany, ktoré zastávajú niečie záujmy, len je tu jedna podstatná črta – nadnárodnosť. Náboženstvá nepoznajú hranice, ako politické strany. Operujú po celom svete, mocensky vplývajú, kde sa dá a snažia sa ovládnuť všetko. Veriaci ani nevnímajú, akou bábkou sú v tomto mocenskom boji, tešia sa, keď ich farba víťazí, mnohokrát aj k tomu boju značne prispejú. Čo ale to víťazstvo prinesie veriacemu? Slobodu? Určite nie. Len väčšiu závislosť od náboženstva a väčšie podriaďovanie sa silnejúcej náboženskej vrchnosti.

Naposledy upravil Skeptik dňa Ne marec 05, 2017 8:45 am, celkom upravené 1 krát.
TvojOponent
Zaslal: So marec 04, 2017 11:33 am Odpovedať s citátom
Vyhli ste sa meritu veci. Historické korene sa odrážajú aj v nastavení zákonov.
Ak by ste chceli dokonalú sekulárnu spoločnosť podľa vašich myšlienkových pochodov, museli by ste ako štátny jazyk schváliť desaťtisíce iných jazykov a ich nárečí ši dialektov a všetci občania by navzájom useli ovládať všetky ostatné..

Zaslal: Ne marec 05, 2017 9:17 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
TvojOponent napísal(a):

Ak by ste chceli dokonalú sekulárnu spoločnosť podľa vašich myšlienkových pochodov, museli by ste ako štátny jazyk schváliť desaťtisíce iných jazykov a ich nárečí ši dialektov a všetci občania by navzájom useli ovládať všetky ostatné..

Tvoj Oponent, podľa vašich myšlienkových pochodov usudzujem, že svet by mal byť asi jednofarebný.
Všetko by malo byť s mierou, každý by mal mať miesto pre život. Niektorí by ale boli radi, keby bolo všetko jednofarebné, ako to vidíme aj na poliach. Obrovské lány osadené len repkou. A to je ešte len malinký náznak, zlomok toho, aký jednofarebný svet si niektorí želajú. Veľká biodiverzita je znakom zdravej prírody. Jednofarebnosť ukazuje, že niečo nie je v poriadku. Rúbať pralesy a sadiť repku, taký je trend nielen v agro hospodárstve, ale aj v ľudských vzťahoch. Monokultúry, monoteizmus majú niečo spoločné, potláčanie iných, uberanie životného priestoru. Hovoriť, ja som lepšia rastlina a najdôležitejšia zo všetkých je to isté, ako hovoriť, že len ten jeden môj boh je nado všetko. Nedať iným šancu ani miesto na ich názor, presvedčenie prináša časom svoje následky a tým je devastácia ľudských vzťahov, podobne, ako vyrúbanie pralesov.
Lemmy
Zaslal: Pi marec 24, 2017 2:35 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6033 Bydlisko: Mám.
Som európsky liberál a považujem sa za vlastenca

Marcel Marcišiak napísal(a):
Teda vás nevyrušujú ani výroky „nie som liberál" alebo „som slovenský nacionalista"? Aj keď vieme, že boli povedané v nejakom kontexte, ale predsa je predsedom liberálnej strany.

Martin Poliačik napísal(a):
Na základe diskusie s väčšinou členov, ktorú som absolvoval v posledných dvoch týždňoch, môžem povedať, že SaS je liberálna aj vo svojej DNA. Takže na tieto výroky sa treba spýtať Richarda Sulíka, ale jeden z nich spätne korigoval.

Nemám problém s tým, keď je niekto vlastenec. Sám sa za jedného považujem. Môj starý otec bol „Sľukár", sám som odmalička folklorista a túto krajinu milujem. Viem si preto veľmi dobre predstaviť, že pre niekoho je súcitenie s národom a krajinou veľmi dôležitou hodnotou. Ale nazývajme to skôr vlastenectvom či patriotizmom.

Viac: Poliačik: Slovenský nacionalista? Aj ja milujem túto krajinu, ale nazývajme to radšej vlastenectvom

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: