Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Referendum o vystúpení z NATO

Súhlasíte s vystúpením Slovenska z NATO?

Áno  
100%
  [ 3 ]  100%

Nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 3
Lemmy
Zaslal: St marec 11, 2015 6:36 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6014 Bydlisko: Mám.
Marek Mahút napísal(a):
Zozbierať 350-tisíc hlasov pod petíciu však určite problém nebude.

Keď si myslí, že určite nebude problém zozbierať 350 000 podpisov, tak čo mu bráni vytvoriť petíciu?

Zaslal: Ne marec 29, 2015 10:53 am Odpovedať s citátom
Eugen Korda napísal(a):
Veď nebyť tohoto nepremysleného kroku dnes sme mohli pokojne spávať. Veľké Rusko by bolo našim spojencom a cár Vladimír by nás hýčkal pod svojim atómovým dáždnikom. Ani naši junácii by nemuseli na Ukrajine bojovať nelegálne.

Ouch Ako môže byť človek, ktorý vyštudoval vysokú školu, taký hlúpy? Väčšiu hlúposť na obranu členstva v NATO som ešte nečítal. Pritom je novinár, je to bieda našej žurnalistiky. Crying or Very sad

Zaslal: Po marec 30, 2015 9:06 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 marec 2008 Príspevky: 6
NATO, hlasujem za vystúpenie z tejto teroristickej organizácie. Lemmy, odkiaľ si tu, vyššie citoval?

Aha, som tu začiatočník. Link na citáty z iných médií je vložený do mena citujúcich. Takže je to z iných médií.

Inak: "Obdivuhodné!" Od začiatku mesiaca som tu prvý, ktorý využil možnosť hlasovania. Sad
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po marec 30, 2015 9:34 am Odpovedať s citátom
Petícia za okamžité vystúpenie Slovenskej republiky zo štruktúr NATO

Petícia je, len si treba stiahnuť hárok, vytlačiť, podpísať, najlepšie bude, ak zoženieš viac podpisov, a pošleš na uvedenú adresu.

Zaslal: Ne február 26, 2017 8:26 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 613
Lemmy napísal(a):
Petícia za okamžité vystúpenie Slovenskej republiky zo štruktúr NATO

Petícia je, len si treba stiahnuť hárok, vytlačiť, podpísať, najlepšie bude, ak zoženieš viac podpisov, a pošleš na uvedenú adresu.

V podstate červík nemá možnosť zabrániť sliepke, aby ho zožrala. Má len možnosť na seba viac upozorniť, aby ho skorej zbadala.
Trump to povedal jasne, v prípade nejakého vojenského konfliktu v Európe sa Amerika, ako člen NATO nemusí podieľať na obrane napadnutých krajín. Tým spochybnil celé NATO. Pochybnosti tu boli aj predtým, či sa Amerika zapojí do obrany spojencov, keďže je za oceánom a nie je v priamom ohrození, ale teraz to už nabralo jasné kontúry. Odteraz tu už bude stále veľký otáznik a neistota, či sa Amerika nevykašle na spojencov. Síce sa to teraz snažia vyžehliť, ale také slová sa už nedajú vrátiť späť, ani keby ich ťahalo milión volov.
Nútenie na zvyšovanie vojenských výdavkov má isté ciele, ale obrana to určite nebude, keďže taký kolos, ako je NATO by si trúfal napadnúť iba blázon. Slovensko bolo najskôr donútené znížiť stav svojich zbraní a teraz nás nútia zvyšovať. Zdá sa to byť nezmyselné, ale je to logické, keďže zbrojárskym monopolom ide o čo najväčšie zisky. Keby sme to zrátali, koľko vlastne Slovensko prispieva západu, tak by to boli obrovské sumy, pretože treba zarátať všetky tie podvody z daňami atď. Nuž Slováci a ich tzv. filantropi, ktorí nútia viac dávať na zbrojenie, odkiaľ na to zobrať? Tunelovanie zdravotníctva už dosahuje dno, podobne je to aj so školstvom, bankami atď. Výdavky do NATO úplne strácajú zmysel, keď sa úplne ekonomicky zničíme aj bez vojny. Alebo je to cieľ tejto politiky? Sme teda v očiach iných spojenec, alebo nepriateľ? Činy hovoria o tom, že je s nami jednané ako s nepriateľom, aj keď sa o tom otvorene nehovorí, podobne, ako s NATO, kým ho Trump nespochybnil. Teraz sa obklopuje veteránmi, generálmi z vojen v Iraku, Afganistane, čo nesvedčí o mierovom smerovaní americkej politiky. Tí, čo na vojnách získavajú nemajú záujem o mierové riešenia konfliktov. To tu bolo ale stále. Stále boli dobyvatelia, rabovači a mnohokrát trvalo veľmi dlho, kým sa situácia napravila.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: