Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Parlamentné voľby v roku 2016

Bude pokračovať vo vláde strana SMER – SD?

Určite áno  
75%
  [ 9 ]  75%
 
Asi áno  
16%
  [ 2 ]  16%
 
Asi nie  
0%
  [ 0 ]  0%
 
Určite nie  
8%
  [ 1 ]  8%
 

Celkom hlasov : 12
Lemmy
Zaslal: So január 14, 2017 7:25 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6263 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

Hovoríš tak všeobecne, že si vlastne nič nepovedal, len napísal veľa zbytočných fráz.
Čo keby si uviedol aspoň 10 príkladov, kedy nejakí ľudia boli odsúdení za to, čo povedali. A snaž sa presne citovať, inak tu budeš za blázna.

Čo tak citovať prípady, kedy neboli ľudia odsúdení za zločiny? Našlo by sa toho dosť, ale nemám toľko času, aby som sa hrabal po internete za dôkazmi.
Lemmy, chceš dôkazy, tak najlepším dôkazom veľkej výšky zločinosti u nás je stav nášho štátu. Málokde sa podarilo za 27 rokov tak položiť štát, ako u nás. Potom také humorné vyhlásenia, že u nás korupcia na vysokých miestach neexistuje sú „troška“ divné. Boli by sme totiž jediný štát v histórii ľudstva, kde sa to podarilo. Pritom mafiánske praktiky vládnu okate skoro všade a nie sú to len medializované prípady, keď na ne doplatili ľudia, čo na túto nespravodlvosť poukázali. Je tu množstvo iných nemedializovaných. Osobne poznám ľudí, čo ich vyhodili z roboty, keď sa ozvali, alebo len bolo nejaké podozrenie, že niečo povedali, čo nemali. Najväčší poctivci, čo sa snažili si robiť svoju robotu, ako len dobre vedeli. Väčšina ľudí to vie, tak radšej mlčí pretože nechcú prísť o robotu, aj keď veľmi slabo platenú. Tí, čo majú za nechtami si spokojne pokračujú vo svojich kšeftoch a obohacujú sa o veľké peniaze, slušní ľudia sa trasú, aby vyžili z mála. Že nepíšem konkrétne? Dúfam že ani ty neveríš tomu, že je to u nás všetko v poriadku, alebo áno? Ani v Izrael, kde všetko funguje si nedovolia povedať, že korupcia na vysokých miestach neexistuje, pretože ju občas aj odhalia. U nás v tejto mizérii, kde nič poriadne nefunguje to musí byť mnohonásobne vyššie číslo, ale keď si zakryjem oči a uši, tak tiež nebudem vidieť a počuť toho veľa. Keď ale nebudem nič vnímať, tak to neznamená, že nič okolo mňa nič neexistuje.

Skeptik, ľutujem ťa, ale si len obyčajný táraj. Som veľmi zvedavý, koho tvoje reči zaujmú. Mňa určite nie. Nemám rád prázdne reči. Patria tak nanajvýš do krčmy.

_________________
Išiel som hlavou proti múru, a narazil som do steny. Banghead
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So január 13, 2018 8:26 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 747
Dospel som k presvedčeniu, že je jediný spôsob demokratických volieb je losovanie zástupcov. V súčasnosti si mocenské štruktúry štátu tak obsadili určité skupiny, že nie je možné to demokraticky zmeniť. Vytvorili si už dedičný mandát pre svojich. Asi je už neskoro to nejako zmeniť a zrušiť dedičnosť mandátov. Losovanie by bolo ideálne a spravodlivé. Poslancom by sa mohol stať každý občan, ktorý by mal napr. ukončené základné vzdelanie, tým by sa prerušil v súčasnosti fungujúci reťazec myjúcich rúk. Tým, že by zakaždým prišla do politiky nová krv a keďže vybudovanie myjúcich rúk trvá dlhšie, boli by tieto nepriaznivé vplyvy potlačené.
Losovanie má tiež svoje muchy, ale určite by sa dalo vypracovať tak, aby sa nepodvádzalo tak, ako v súčasnosti a neboli v politike len zástupcovia vybraní mocnými, lebo to vidí aj slepý, že naoko odlišné strany majú „náhodne“ jednotný smer.
Ako by teda mohlo vyzerať losovanie do parlamentu? Všetci občania s určitým dosiahnutým vzdelaním a vekom by boli zatriedení do skupín podľa bydliska, profesií, veku, atď. a bolo by im pridelené číslo, ktoré by sa losovalo z jednotlivých skupín. Napr. z každého okresu určitý počet, atď.
Najväčšou prekážkou zavedenia losovania sú súčasné mocenské štruktúry, ktoré z obavy, že by prišli o moc to nikdy nedopustia. Aj losovanie má veľa možností na podvod, však aj cisár Nero hral s falošnými kockami, aby mu padali len šestky. Ľudia sú veľmi vynaliezaví, keď sa jedná o podvody a vidíme, že máloktoré losovanie nie je zmanipulované. Keby sa však podarilo vytvoriť férový losovací systém, bolo by to veľmi prínosné pre skutočnú demokratizáciu spoločnosti. Neboli by už žiadne dedičné poslanecké posty, ktoré sú výsmechom demokracii, žiadny boháč by si neosadil parlament svojou partiou.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So január 20, 2018 7:23 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6263 Bydlisko: Mám.
Milkyway napísal(a):
A teraz bude rok 2018 a tento rok bude znamenať, že skorumpovaný politik a mafián FICO skončí.

Tomu sa hovorí: politické proroctvo!
Eru

_________________
Išiel som hlavou proti múru, a narazil som do steny. Banghead
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.