Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Islam

Lemmy
Zaslal: St január 04, 2017 9:14 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6922 Bydlisko: Mám.
Namiesto výplaty bičovanie. V Saudskej Arábii potrestali protestujúcich

Štyri mesiace väzenia a 300 rán bičom. Tak znie rozsudok pre desiatky zahraničných robotníkov. Privarili si, keď išli protestovať proti nevypláciu miezd.

Aktuality.sk

Saudská Arábia je totalitný moslimský štát.

Zaslal: Pi august 03, 2018 11:48 pm Odpovedať s citátom
Zákaz zahaľovania tváre v ďalšej európskej krajine. Hrozí pokuta aj väzenie

Až polročné väzenie bude od 1. augusta hroziť v Dánsku tomu, kto opakovane poruší zákaz zahaľovania tváre na verejnosti. Severská krajina sa tak pripája k niekoľkým ďalším európskym štátom, ktoré už podobné opatrenie zaviedli skôr.

Zákaz sa týka akéhokoľvek zahalenia celej tváre, napríklad aj lyžiarskymi maskami. Kritici ho však aj tak najviac spájajú so ženskými moslimskými odevmi, ako je burka či nikáb.

Zahaľovanie tváre podľa tamojšej vlády nie je zlučiteľné s hodnotami dánskej spoločnosti. Za prvé porušenie tohto zákona ľudia riskujú pokutu v prepočte do 130 eur.

Pri opakovanom porušení zákazu už hrozí pokuta 1 300 eur, či väzenie na šesť mesiacov.

Pozri: Noviny.sk, 1. 8. 2018.

Zaslal: So august 04, 2018 6:59 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 970
Lemmy napísal(a):
Namiesto výplaty bičovanie. V Saudskej Arábii potrestali protestujúcich

Štyri mesiace väzenia a 300 rán bičom. Tak znie rozsudok pre desiatky zahraničných robotníkov. Privarili si, keď išli protestovať proti nevypláciu miezd.

U nás je teda aká totalita, keď v Saudskej Arábii robotník dostáva mzdu, ktorá je bez akýchkoľvek odvodov, teda ak sa robotník dohodne napr. na plate 100 Riálov, tak dostane 100. Žiadne ďalšie dane, odvody. Banky nežiadajú úroky z požičaných peňazí.V Egypte nevedia pochopiť, prečo sa u nás platia dane z nehnuteľností, teda za majetok, ktorý má človek vo svojom vlastníctve. Teraz tam zrejme prišla kríza. Vojny a chaos stoja veľa a ekonomiky aj silných štátov idú dolu vodou.
U nás sa tiež divne trestá. Tam dostali bitku, keď si nárokovali niečo podľa zákona. U nás sú tiež poriadne deformácie, keď sú ľudia trestaní za to, čo je v zákone dovolené a nie sú trestaní za skutky, ktoré sú zločiny. Aj včera ma zarazila abnormálnosť, keď boli prepustení profesionálni vojaci za účasť na výcviku skupiny Slovenských branci. Teraz je návrh zákona, podľa ktorého už taká činnosť profesionálnych vojakov nebude možná, teda týchto vojakov prepustili podľa zákona, ktorý sa ešte len má prijať. Nie je to choré? Spineyes
Súdy zlyhávajú ak sú riadené politikmi, ktorí majú záujmy v konflikte s národnými. Taký chaos je spúšťačom veľkých problémov. ešte bude horúco, žiaľ viac tým, čo nie sú príčinou tohto stavu.Tí, čo oheň zapália sú si toho vedomí a prví zdrhnú do bezpečia.

Zaslal: So august 04, 2018 10:00 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Skeptik napísal(a):
U nás je teda aká totalita, keď…

Poukázal som na niečo iné (i keď nepriamo), nie na samotnú ekonomickú stránku, ale na fakt, že humanistom, sekularistom, a vôbec, všeobecne nemoslimom, sa v Saudskej Arábii žije ťažko, lebo nemôžu verejne prejavovať svoj svetonázor, nakoľko tam je prípustný moslimský svetonázor. A postihuje to celú absolutistickú monarchiu. Sťažuješ sa? Kritizuješ islam? Bičovanie! Alebo aj väzenie. Tam stredovek trvá.

Pozri: Osloboďte Raifa!

Aspoň podpíš petíciu, bude z teba nejaký osoh. Wink

Naposledy upravil Lemmy dňa Ne august 05, 2018 7:52 am, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: So august 04, 2018 5:47 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1751
Very Happy Stredovek skončil objavením Ameriky a vedel to aj Mohamed Atta... Bičovalo sa veselo aj po tomto objavení a žiadny z bičovaných napr. v roku 1600 nenamietal, že už stredovek skončil.

Ty logika... Very Happy

Zaslal: So august 04, 2018 6:06 pm Odpovedať s citátom
Náboženský strekovek trvá.

Zaslal: So august 04, 2018 6:37 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1751
Tvoja nenávisť trvá.

Zaslal: Ne august 05, 2018 7:50 am Odpovedať s citátom
Nemám žiadnu nenávisť, len kritizujem zločiny.

Zaslal: St august 08, 2018 11:03 pm Odpovedať s citátom
V Saudskej Arábii ukrižovali Mjanmarčana usvedčeného z vraždy

Saudská Arábia oznámila, že popravila a nechala ukrižovať muža z Mjanmarska, ktorý bol usvedčený zo zabitia ženy a ďalších zločinov. Poprava bola vykonaná vo svätom meste Mekka.,

Mjanmarčan podľa saudskoarabských médií vošiel do domu ženy pochádzajúcej rovnako z Mjanmarska, a začal strieľať, následne ju ubodal. Odsúdený bol ešte za vylúpenie jej a rovnako ďalšieho domu, za pokus o znásilnenie a za krádež zbraní a munície.

Trest potvrdilo niekoľko súdnych inštancií v krajine a popravu schválil aj kráľ Salmán.

Saudská Arábia patrí medzi štáty, ktoré uskutočňujú najviac poprav na svete. Takzvané ukrižovanie, keď je odsúdený sťatý a následne je jeho bezhlavé telo ešte vystavené na verejnosti s rukami rozpaženými ako pri ukrižovaní, sa ale vykonáva veľmi zriedka.

ČTK

Kľúčové slová: Saudská Arábia, poprava, vražda, Mjanmarsko, Jeruzalem, Mekka, krádež, znásilnenie.

Zaslal: Št september 20, 2018 5:24 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 970
Lemmy napísal(a):

že humanistom, sekularistom, a vôbec, všeobecne nemoslimom, sa v Saudskej Arábii žije ťažko, lebo nemôžu verejne prejavovať svoj svetonázor, nakoľko tam je prípustný moslimský svetonázor.

Ktovie, či by pre Slovákov nebolo lepšie, keby na Slovensku vládol Islam. Keďže tu vládne neskutočné okrádanie ľudí rôznymi korporáciami. Islam by tomu zabránil. Bezohľadné žmýkanie ľudí aj k tomu vedie, pretože ľudia sa už tomuto nespravodlivému a nenásytnému režimu nedokážu brániť. Ako sa hovorí: "Klin sa klinom vybíja." Teda Islam by dokázal vyradiť tieto nenásytné protinárodné živly. Západná Európa už prestáva mať schopnosť zvládnuť nárast Islamu a to práve z dôvodu nenásytnosti a bezcharakternosti súčasných elít, ktoré sa hrajú na svojom piesočku a hrabú a hrabú bezohľadne k sebe. Zaviedli nám horšiu totalitu, aká bola za komunistov, doslova otrocké pomery a znepriatelili si národy, v ktorých vládnu. Nerobia totiž pre tých, ktorí ich akože volili, ale len pre elity. Ešte sa niekto čuduje, že táto nespravodlivosť začína ťahať za kratší koniec? Keď Arabi dobyli Konštantinopol, ľudia si mohli vyznávať svoju vieru a naviac ešte platili nižšie dane, ako kresťanským vládcom. Islamské banky požičiavajú bez úroku. Islam totiž nedovoľuje úžeru. Ľudia asi naozaj pochopia, že tí. ktorých teraz odsudzujú sú vlastne lepší, ako tí, ktorých sa teraz zastávajú. Prečo je aj u nás z mocenských kruhov počuť, že tu nesmú pustiť Islam? Jednoducho sa boja, že by skoncoval s tou ich nespravodlivosťou a bol by koniec ich slovenskému Klondaiku.

Zaslal: So november 03, 2018 2:41 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 november 2018 Príspevky: 18 Bydlisko: Na Borku 1623 Jirkov
TvojOponent napísal(a):
Very Happy Stredovek skončil objavením Ameriky a vedel to aj Mohamed Atta... Bičovalo sa veselo aj po tomto objavení a žiadny z bičovaných napr. v roku 1600 nenamietal, že už stredovek skončil.

Ty logika... Very Happy

Dle některých historiků. My se však k němu vracíme. To, že Bundestag hodil vidle do rozsudku Krajského soudu ze dne 7.5. 2012 v Kolíně nad Rýnem, je toho jasným důkazem.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
Tonda.Vlas
Zaslal: So november 03, 2018 2:53 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

že humanistom, sekularistom, a vôbec, všeobecne nemoslimom, sa v Saudskej Arábii žije ťažko, lebo nemôžu verejne prejavovať svoj svetonázor, nakoľko tam je prípustný moslimský svetonázor.

Ktovie, či by pre Slovákov nebolo lepšie, keby na Slovensku vládol Islam. Keďže tu vládne neskutočné okrádanie ľudí rôznymi korporáciami. Islam by tomu zabránil. Bezohľadné žmýkanie ľudí aj k tomu vedie, pretože ľudia sa už tomuto nespravodlivému a nenásytnému režimu nedokážu brániť. Ako sa hovorí: "Klin sa klinom vybíja." Teda Islam by dokázal vyradiť tieto nenásytné protinárodné živly. Západná Európa už prestáva mať schopnosť zvládnuť nárast Islamu a to práve z dôvodu nenásytnosti a bezcharakternosti súčasných elít, ktoré sa hrajú na svojom piesočku a hrabú a hrabú bezohľadne k sebe. Zaviedli nám horšiu totalitu, aká bola za komunistov, doslova otrocké pomery a znepriatelili si národy, v ktorých vládnu. Nerobia totiž pre tých, ktorí ich akože volili, ale len pre elity. Ešte sa niekto čuduje, že táto nespravodlivosť začína ťahať za kratší koniec? Keď Arabi dobyli Konštantinopol, ľudia si mohli vyznávať svoju vieru a naviac ešte platili nižšie dane, ako kresťanským vládcom. Islamské banky požičiavajú bez úroku. Islam totiž nedovoľuje úžeru. Ľudia asi naozaj pochopia, že tí. ktorých teraz odsudzujú sú vlastne lepší, ako tí, ktorých sa teraz zastávajú. Prečo je aj u nás z mocenských kruhov počuť, že tu nesmú pustiť Islam? Jednoducho sa boja, že by skoncoval s tou ich nespravodlivosťou a bol by koniec ich slovenskému Klondaiku.

To jsou mi ale blábloly. S tureckou okupací se to nedá srovnávat, protože tehdy Turci vyznávali racionální tolerantní školu hanafi, kdežto dnešní expanzivní islám je naprosto netolerantní. Mimoto islám na rozdíl od mainstreamového křesťanství praktikuje mrzačení pohlavních orgánů.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
Tonda.Vlas
Zaslal: So november 03, 2018 3:03 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
TvojOponent napísal(a):
V prípade Poliačika som mal pravdu - budhizmus je druh ateizmu, nech sa Poliačik považuje za veriaceho alebo nie. Z pohľadu mojej viery popiera existenciu boha ako osobného boha a je ateista. Rovnako ako z pohľadu ateistov sú vlastne všetci veriaci ateisti, lebo popierajú všetkých ostatných bohov. A ateisti idú ešte o jedného ďalej. To vymysleli ateisti... Very Happy

Konvičkovci majú nejaké to "duchovno", ale ich počínanie je sekulárne.

Je sice pravda, že staří Římané tvrdili, že jsou křesťané ateisté.

Ten termín se ale posunul. Budhismus je v každém případě náboženství.
Tonda.Vlas
Zaslal: So november 03, 2018 6:09 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Tonda.Vlas napísal(a):
TvojOponent napísal(a):
V prípade Poliačika som mal pravdu - budhizmus je druh ateizmu, nech sa Poliačik považuje za veriaceho alebo nie. Z pohľadu mojej viery popiera existenciu boha ako osobného boha a je ateista. Rovnako ako z pohľadu ateistov sú vlastne všetci veriaci ateisti, lebo popierajú všetkých ostatných bohov. A ateisti idú ešte o jedného ďalej. To vymysleli ateisti... Very Happy

Konvičkovci majú nejaké to "duchovno", ale ich počínanie je sekulárne.

Je sice pravda, že staří Římané tvrdili, že jsou křesťané ateisté.

Ten termín se ale posunul. Budhismus je v každém případě náboženství.

Něco k tomu Konvičkovi a nakonec něco ke mně samotnému:

Konvička má totiž odpor k islámu hluboce zažraný v krvi po svých předcích. Jeho matka totiž byla Řekyně, tehdy se mnohé děti za občanské války mezi monarchisty a komunisty v letech 1945 - 1950 dostali jako uprchlíci k nám a většinou u nás zůstali. Jeho prarodiče bojovali jako patyzáni v Helas. On má jako poloviční Řek odpor vůči islámu totálně zažraný v krvi. Muslimové totiž okupovali vlast jeho matky po 400 let, severní oblasti a Krétu ještě déle a léta trvající postupné osvobozování od muslimské nadvlády ty lidi stálo opravdu hodně obětí. Položil tam život také tvůrce tehdy zcela nového literálního druhu - románu lord Byron, který bojoval na straně Řeků proti muslimské nadvládě. Takže Kovničkovi se nedivím, on to má po předcích zažrané v krvi. To co provádí komisař Avramopoulos je velice nepěkný plivanec do tváře nejen těm padlým Řekům ale i lordu Byronovi, i když jsou už dávno mrtví.

Duchovní křesťanských církví Frantou počínaje, si sami kopou hrob, protože je jejich ovečky přestávají brát vážně. Před pár dny k tomu Konvička řekl pár slov v jednom rozhovoru, a s pasáží, kterou tu okopíruju mi nezbyde než souhlasit:

Češi prostě nejsou stádo. To ale neznamená, že bychom nebyli „křesťané“ v kulturním či možná morálním smyslu. Rčení „Co sám nerad, nečiň jiným“, což je vlastně Ježíšovo zlaté pravidlo, přece známe všichni, byť spíš z ironických epigramů Karla Havlíčka než od pana katechety – a každý Čech by to nejspíš podepsal. I proto bych se možná trochu ohradil: islám rozhodně není sekularizovaný, je naopak fanatický. Přitom se obejde bez hierarchické církve. Dělá to tak, že fanatismus vtluče přímo do hlav jednotlivých věřících. Češi jsou pravý opak. Také se obejdeme bez církve, ovšem naše náboženství, říkejme mu třeba „kulturní křesťanství“, je principiálně antifanatické. Fanatikům se smějeme. To, že zvládáme být křesťany bez církve, je velmi výhodné zejména v dnešní době, kdy špičky oficiálních křesťanských církví zradily své věřící i Pána Ježíše, a spolupracují s islámskými fanatiky. (Konvička sám o sobě tvrdí, že je ateista)

Já osobně jsem ten případ. I když jsem oficiálně papírově pořád ještě katolíkem, tak jsem se myšlenkově s ŘKC před sedmi lety, možná, že je to ještě déle, zcela rozešel (ve středověku by mě za to upálili zaživa), takže teď sám sebe definuju jako křesťana bez církevní příslušnosti nebo též křesťana na volné noze s tím, že mnohdy dost vážně pochybuju, zda ten Bůh vůbec existuje. Za ateistu se nepokládám.

Chápu, že pokud toto bude čist nějaký katolík, tak ze mě vůbec mít radost nebude, jenže s tím nic nenadělá. Mnozí známí to nesou těžce. Jsem totiž vystudovaný magistr katolické teologie.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 19 z 19
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Pridať novú tému

Prejdi na: