Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Neochota dodržiavať pravidlá hry.

Skeptik
Zaslal: Ut január 03, 2017 4:58 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Čím je spoločnosť kultúrnejšia, tým sú ľudia viac ochotnejší dodržiavať pravidlá slušnosti, zákony. Považujú to za samozrejmosť. Následne to má nepopierateľne veľký ekonomický prínos, pretože netreba toľko vynakladať na rôzne zabezpečovacie zariadenia a aj pracovné sily sa môžu uplatniť a využiť inde, nie na stráženie, zákroky na zabezpečenie poriadku a na odstraňovanie obrovských škôd. Má to ale jednu nevýhodu. Tí, čo nechcú z rôznych dôvodov dodržiavať poriadok ťažia z nedokonalosti kultúrnejšej spoločnosti chrániť sa. Kultúrnejšia spoločnosť už totiž odbúrala mnohé bezpečnostné prvky, ktoré musí odznova vyvíjať, budovať. V mnohých prípadoch vidíme bezradnosť polície a iných zložiek ochrániť hodnoty, na ktoré sme si zvykli. Tieto výdobytky multikulturalizmus vytláča. Útoky teroristov, vraždy, krádeže sa s príchodom iných kultúr množia. Pár nekultúrnych ľudí dokáže spraviť toľko škody, čo znuluje snahu tisícov vo výrobe. Napr. na Silvestra bolo zapálených vo Francúzsku vyše 600 áut.
Čo robiť preto, aby sa ľudia cítili bezpečnejšie? Asi jediná metóda, ktorá zabrala aj mnohokrát je zonácia. Už staré čínske múry boli asi posledným východiskom k ochrane ľudí. Táto metóda sa uplatňuje čoraz viac aj v súčasnosti. Stavajú sa mnohé múry, ploty dlhé stovky kilometrov, ktoré v mnohom prekonávajú aj tie čínske múry. Príčinou ich stavania je práve neochota dodržiavať pravidlá spoločností, ktoré sa stávajú menej a menej kultúrnejšie. Pôvod prastarého konfliktu ovečky a vlka je ťažké vyriešiť k obojstrannej spokojnosti.. Ovca chce byť slobodná a vlk ju chce zožrať.
Barbari víťazia na celej čiare a mnohokrát ich výzor tomu zdanlivo nezodpovedá, pretože biele goliere majú v tejto nekultúrnosti a neochote dodržiavať zákony mnohokrát omnoho viac na rováši, ako nejaký nevzdelaný analfabet.
Kultúrnosť, ale tá skutočná, nie nejaká hraná je základ prosperovania celého ľudstva.Sú to spoločnosti bez múrov s tolerantnými a ohľaduplnými ľuďmi. Táto moja túžba je len hlas volajúceho na púšti, kde široko ďaleko nieto nikoho, kto by počúval. Určite žiaľ ale viem, že sa takého niečoho nedožijem. Určite budem počúvať do konca svojho života, ako nejaké bomby pozabíjali deti, atď. Pokoja sa žiaľ s veľmi veľkou pravdepodobnosťou asi nedožijú ani mnohé generácie po mne, alebo úplne nikto? To je asi tá najpravdepodobnejšia možnosť.
Neochota dodržiavať pravidlá je vlastne neochotou žiť v mieri.
Crying or Very sad
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So máj 05, 2018 5:37 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Mimovládkári vyšli opäť do ulíc a opäť boli mimo časovo aj priestorovo. Keď sa totiž robili skutočné čistky v rozhlase a televízii a bolo prepustených tuším 150 - 200 ľudí, tak nevyšli do ulíc, ale robili stenu, aby to nebolo vidno. Teraz už nechápem, čo tam robia. Asi im už tam vadia aj tí traja čo nie sú ich ľudia. Keď chceli odvolávať Kaliňáka, tak nešli protestovať pred jeho byt, ale pred Ficov, boli teda dosť mimo. Dosť mimo boli aj pri odvolávaní rôznych funkcionárov, ktorých úlohou nebolo vyšetrovať vraždy. Sú teda mimovládkári mimo úmyselne, alebo je to náhoda? Vyzerá to na dobre organizovanú činnosť, keďže sú trocha mimo aj s mýlením si svojich pozícií v štáte, keď robia zo seba prvovládne organizácie, ktoré diktujú aj vláde a nedodržujú demokratické postupy riadenia spoločnosti. Som presvedčený, že Keď sa tu niečo zomelie, tak budú tiež niekde mimo. Presviedčať ľudí, že mlynček na mäso je tobogán, do ktorého majú naskákať a zažijú niečo výnimočné je pre tých, čo tomu uveria životný omyl. Pliesť si zavádzanie demokracie s vojnovým štvaním je tragédia.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.