Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Sex a náboženstvo

Lemmy
Zaslal: Pi február 05, 2016 11:11 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6195 Bydlisko: Mám.
Gene Chwang napísal(a):
Pohlavné rozmnožovanie je jednoznačným dôkazom Božej existencie.

Zaslal: St október 19, 2016 8:43 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6195 Bydlisko: Mám.
Prečítal som správu, v ktorej sa píše, že 90-ročnú ženu znásilnil páchateľ cestou z bohoslužby.

Aký v tom vidíte, nábožní ľudia, náboženský význam (zmysel)?

Zaslal: Št október 20, 2016 4:51 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 720
Gene Chwang napísal(a):

Čiže matematik sám potvrdil, že nejaký dokonalý boh vytvoril nedokonalé dielo a evolúcia , ktorú popierajú je nesmierne dôležitá. Meňavky asi nestvoril jeho boh. Asi spadli rovno z neba, pretože nevyhovujú kritériám matematika na zdokonaľovanie génov. Neskutočné, ako si niektorí vzdelaní vedia protirečiť.

Naposledy upravil Skeptik dňa Pi október 21, 2016 11:31 am, celkom upravené 1 krát.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Pi október 21, 2016 11:18 am Odpovedať s citátom
Gene Chwang napísal(a):

Postoj väčšiny veriacich by som prirovnal k ľuďom, čo sa pozerajú na ukazovateľ váhy, ktorej iné časti sú úplne zakryté a vôbec nevidno, čo je na nej položené. Pritom prevzali tvrdenie jedného človeka, čo povedal, že na váhe je jeden kilový kus zlata. Veriaci teraz spoločne z určitých dôvodov tvrdia to isté. Na váhe môže byť ale položené hocičo, čo má váhu 1 kg a množstvo kusov tiež môže byť rôzne. Môže byť aj taká varianta, že na váhe nie je položené nič a niekto sa len o ňu opiera a tlačí na ňu, alebo môže byť pokazená a ukazuje výchylku bez toho, že by bolo na nej niečo položené. Tvrdiť, že je tam jeden 1 kg kus zlata je absurdné tak isto, ako tvrdenie veriacich o jednom neviditeľnom bohu.
luise pompe
Zaslal: Ne november 06, 2016 12:46 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 júl 2015 Príspevky: 22
Skeptik napísal(a):
Gene Chwang napísal(a):

Postoj väčšiny veriacich by som prirovnal k ľuďom, čo sa pozerajú na ukazovateľ váhy, ktorej iné časti sú úplne zakryté a vôbec nevidno, čo je na nej položené. Pritom prevzali tvrdenie jedného človeka, čo povedal, že na váhe je jeden kilový kus zlata. Veriaci teraz spoločne z určitých dôvodov tvrdia to isté. Na váhe môže byť ale položené hocičo, čo má váhu 1 kg a množstvo kusov tiež môže byť rôzne. Môže byť aj taká varianta, že na váhe nie je položené nič a niekto sa len o ňu opiera a tlačí na ňu, alebo môže byť pokazená a ukazuje výchylku bez toho, že by bolo na nej niečo položené. Tvrdiť, že je tam jeden 1 kg kus zlata je absurdné tak isto, ako tvrdenie veriacich o jednom neviditeľnom bohu.

Skeptik vies dat na vahu 1kg svetla a kilo tmy ?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skeptik
Zaslal: Ne november 06, 2016 4:15 pm Odpovedať s citátom
luise pompe napísal(a):
Citácia:

Však to bol len obrazný príklad, vážiť niečo. Vidím luise pompe, že si to nepochopila.
Práve veriaci tvrdia, že obrazne povedané vedia odvážiť svetlo a tmu. Ako keby tvrdili, že boh má 5 kilo, ani o miligram viac alebo menej. Tvrdia, že oni vedia všetko, zvlášť ich predstavení sa robia najmúdrejší. Veriaci by už mali konečne otvoriť oči a nebyť takí naivne dôverčiví, ako dieťa, ktoré sa úplne zverí svojej matke, pretože vzťah veriacich a ich nadriadených je úplne odlišný. Skorej by sa dalo povedať macošský, alebo lepšie povedané otrocký.
luise pompe
Zaslal: Ne november 06, 2016 4:59 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 júl 2015 Príspevky: 22
Skeptik napísal(a):
luise pompe napísal(a):
Citácia:

Však to bol len obrazný príklad, vážiť niečo. Vidím luise pompe, že si to nepochopila.
Práve veriaci tvrdia, že obrazne povedané vedia odvážiť svetlo a tmu. Ako keby tvrdili, že boh má 5 kilo, ani o miligram viac alebo menej. Tvrdia, že oni vedia všetko, zvlášť ich predstavení sa robia najmúdrejší. Veriaci by už mali konečne otvoriť oči a nebyť takí naivne dôverčiví, ako dieťa, ktoré sa úplne zverí svojej matke, pretože vzťah veriacich a ich nadriadených je úplne odlišný. Skorej by sa dalo povedať macošský, alebo lepšie povedané otrocký.

Ty toho chlapce nechapes daleko viac ... nie je to ani moja ani Bozia chyba. Tak sa nad sebou zamysli a prestan prskat siru .
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: