Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  ZJAVENIA

svaty_certisko
Zaslal: St september 22, 2010 11:55 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
Nedávno tomu bolo, čo ma vnútorne veľmi zasiahlo zjavenie Spasiteľa a Mesiáša Ježiša Krista. Moje kvázi ateistické presvedčenia sa zatriaslo v základoch. Toto zjavenie ma priviedlo k poznaniu, že práve on je Ten, ten vyvolený. Otvoril mi poznanie k obrovskému duševnému rozhľadu. Pri pohľade na jeho tvár vidím vnútro celého neznámeho Univerza. Mám chuť naňho siahnuť, ale bojím sa aby moje ruky neboli príliš nečisté na takú veľkú úlohu. Zapozerajte sa aj vy ostatní humanisti na hlavu zjavenia Krista a poznajte tajomstvo kresťanského učenia... a nesmiernu silu zjavenia. Nech Vás toto zjavenie inšpiruje k predstave, čo by sa stalo, keby prehovorilo. Iste by malo všetkým čo povedať. Jeho slová by vyšli zo samých útrob hlbokého poznania a miesili by sa s tým čo prešlo mnohými nespočitateľnými procesmi.

Duchovný zážitok takéhoto zjavenia je veľmi mocný. Už mnohý boli svedkami pohnutia sa hlavy zjavenia a tónov ktoré vyludzovali. Sú aj hmotné pozostky po tomto zjavení. Dôkazy sú nezvrátiteľné a nepopierateľné. Keď zriete to úžasné zjavenie, pochopíte všetko. V hlave zjavenia Ježiša Krista je zjavená podstata všetkých zázrakov, ktoré boli doteraz ukázané svetu...

No dosť slov. Prajem vám krásny duchovný zážitok.
.
.
.
.
. !!!
. !!!
. !!!
. !!!
. !!!!!!!!!
. !!!!!!!
. !!!!!
. !!!
. !
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. !!!
. !!!
. !!!
. !!!
. !!!!!!!!!
. !!!!!!!
. !!!!!
. !!!
. !
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. !!!
. !!!
. !!!
. !!!
. !!!!!!!!!
. !!!!!!!
. !!!!!
. !!!
. !
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. !!!
. !!!
. !!!
. !!!
. !!!!!!!!!
. !!!!!!!
. !!!!!
. !!!
. !
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. !!! EŠTE
. !!!
. !!!
. !!!
. !!!!!!!!!
. !!!!!!!
. !!!!!
. !!!
. !
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. !!! EŠTE KÚSOK
. !!!
. !!!
. !!!
. !!!!!!!!!
. !!!!!!!
. !!!!!
. !!!
. !
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AntropologickaKonstanta
Zaslal: So september 25, 2010 12:17 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Re:svaty_certisko
Blahoslavený kto v kruhu posmievačov nesedí
Citácia:
Evanjelium Podľa Matúša 27:27-31 (Nádej pre kazdého) 27 Rímski vojaci odviedli Ježiša do vládnej budovy a zhromaždili okolo neho celú čatu.
28 Vyzliekli ho, cez plecia mu prehodili šarlátový plášť,
29 uplietli mu z tŕnia korunu, narazili mu ju na hlavu a do pravej ruky mu dali palicu. Potom si pred ním kľakali a posmievali sa mu: "Nech žije židovský kráľ!"
30 Pľuvali naňho a bili ho po hlave palicou.
31 Keď sa mu do vôle naposmievali, strhli z neho plášť, zasa mu obliekli jeho rúcho a viedli ho na popravisko.

Citácia:
V posmechu vojakov sa skrýva nielen posmech zo vznešenosti Ježišovej, ktorá sa im zdá neznesiteľná, ale aj posmech z posvätných, vznešených vecí, s ktorými nevedia, čo si majú počať. Aj tento typ posmechu, cynizmu je medzi ľuďmi rozšírený. Prvý žalm varuje pred takýmto postojom, keď hovorí, že blahoslavený je ten, kto nesedí v kruhu posmievačov. Často ide pritom o ľudí, ktorí obsah svojho života redukovali, obmedzili na hrubo konzumný spôsob života a zo všetkého, čo sa nachádza nad touto úrovňou, sa vysmievajú. Vysmievajú sa zrejme preto, aby prehlušili tichý hlas svedomia vo svojom vlastnom srdci, hlas, ktorý im naznačuje, že nie iba chlebom je človek živý, ale každým slovom, ktoré vychádza z úst Božích. Iní sa posmievajú z toho, čo nepoznajú, čo nepochopili, neprežili, čo vo svojom živote nevyskúšali. Musíme povedať, že nie je veľká sláva vysmievať sa z toho, čo nepoznáme. Tak sa mnohí povýšenecky vysmievajú z Biblie a z ľudí, pre ktorých je svätou knihou. Vysmievajú sa bez toho, aby si dali tú námahu a nazreli hlbšie do úžasného obsahu Písma svätého. Aj pri týchto typoch výsmechu môže byť jedným z motívov snaha zraniť tých, pre ktorých sú určité veci cenné a sväté. Pomocou cynizmu a výsmechu sa ešte nikto nedostal a nedopracoval k pozitívnym hodnotám, na základe ktorých sa dá pekne žiť (aj keď snahu niektorým humanistom o pozitívne hodnoty pretavené do akéhosi pozitívneho humanizmu nemožno uprieť, tú však potom úplne negujú podobnými príspevkami ako je založenie tejto témy -pozn. AK). V pozadí cynického výsmechu sa často skrýva arogancia, duchovná pýcha, arogantné povyšovanie sa nad ostatných. Lenže ani cynický výsmech ani arogancia ani povyšovanie sa nad druhých ešte nikoho nepriviedlo k pozitívnym duchovným hodnotám.
Človek nie je rád, keď ho niekto prerastie, a vojaci pravdepodobne cítili vznešenosť Ježišovu, ak už nie vedome, tak polovedome alebo podvedome. A keď im bol Ježiš vydaný do rúk, chceli mu dokázať, akí sú v tejto chvíli nadradení nad neho, že ho majú v rukách, že mu jeho duchovná vznešenosť a nadradenosť nič nepomôže. Možno mali dojem, že ten, kto ich svojou duchovnou a mravnou úrovňou veľmi prevyšuje, že ten nimi vo svojom vnútri veľmi opovrhuje, že pozerá na nich zvysoka. To si pravdepodobne mysleli aj o Ježišovi. Možnože v nejednom prípade to tak skutočne je. Ale v prípade Ježišovom ide pri takomto uvažovaní o veľké nedorozumenie. Ježiš sa totiž zo stanoviska svojej duchovnej nadradenosti nikdy z nikoho nevysmieval, ani z týchto vojakov, ani z nikoho iného. Naopak, každého sa usiloval dvíhať nahor, smerom k svojej vlastnej úrovni. Veď práve nato prišiel na tento svet, aby pomohol nám ľuďom vyrovnať sa s ťažkým bremenom hriechu a aby nás dvíhal na úroveň čistej, skutočnej, autentickej ľudskosti. Takže nebolo potrebné, aby sa vojaci, ktorým bol odovzdaný, dali svojou skrytou závisťou a pocitom menejcennosti vohnať do tohto sadistického týrania a výsmechu, veď pre Ježiša aj oni boli ľudia, ktorých chcel dvíhať z ich primitívnosti. Keď sa na kríži modlil za nepriateľov: „Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo činia“, iste mal na mysli aj týchto vojakov (verím že aj autora vyššie uvedeného príspevku na ktorý reagujem -pozn. AK), ktorí mu spôsobili toľko bolesti a ktorí mali zlú radosť z toho, že ho mohli tak veľmi ponížiť. Na niektorých z vojakov, napríklad na stotníka, ktorý viedol popravu a na jeho spoločníkov Ježišov spôsob znášania múk a ostatné udalosti spojené s ukrižovaním, zapôsobili hlbokým dojmom. Pohanský stotník rímskej armády vyriekol pamätné slová: „Tento človek bol naozaj syn Boží.“

Zdroj: Upravené podľa textu JG
E.Paul Hovey napísal(a):
Ľudia neodmietajú Bibliu preto žeby v nej boli rozpory, ale preto že je v rozpore s nimi (s ich spôsobom života, viď príklad manželky Herodesovho brata k Jánovi krstiteľovi ktorá si vyžiadala jeho hlavu za to že sa odvážil kritizovať jej nemanželský vzťah s Herodesom slovami “Ján bol povedal Herodesovi: Nie ti je dovolené žiť so ženou bratovou.”-pozn. AK).
("Men do not reject the Bible because it contradicts itself, but because it contradicts them.")
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So september 25, 2010 8:46 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5850 Bydlisko: Mám.
Antrop. Dávaš nielen otrasné názvy svojim príspevkom, ale aj vieš skvelo ignorovať to, čo ti nelezie do kapusty.

Pridal som tému o „zjavení“ v hrianke. Možno ide o vtip, ktorému sa nevieš zasmiať. (Beriem.) Zato teraz si reagoval s názvom: Blahoslavený, kto v kruhu posmievačov nesedí. Priznám sa, že som veľmi rád, že nie som v tvojich kruhoch. Smrdí pokrytectvom.

Keď sa objavujú rôzne pofidérne zjavenia vo svete, tak teisti (ako si ty) mlčia. Stojíte za milú kedveš!

Prečo si sa neozval, keď svetom leteli správy o zjavení Panny Márie vo zvlhnutej omietke podchodu v Chicagu?

Zjavenie Panny Márie na vlhkom betóne

Alebo opekaný syrový sendvič, na ktorom je zjavený Ježiš. Na eBay aukcii sa predával za 28 000 dolárov. (A neboj sa, nepredával ho normálne zdravý človek, ale blahoslavený…)

Ježiš upečený v sedviči

Alebo aby som neprinášal len nezmysly zo sveta, pozrime sa, s čím nás teisti obšťastňovali v roku 2006 na Slovensku:

Topky.sk napísal(a):
Medzilaborce sú hore nohami. Minulý týždeň na miestnej píle sa údajne zjavila Panna Mária. Spozoroval ju Michal Beňo. Zjavenie trvalo asi desať minút a postavu vraj obklopovala fialová žiara. Jej obrysy zostali viditeľné na kuse dreva.

Beňo zostal vo štvrtok popoludní ako obarený. „Najskôr som nechcel veriť vlastným očiam. Bola to však Panna Mária. Som o tom presvedčený,“ opisuje udalosť Beňo. Potom, keď sa úkaz skončil, M. Beňo našiel na odrezku guľatiny zobrazené obrysy, o ktorých je presvedčený, že znázorňujú hlavu svätice.

Tu je pes zakopaný:

Jedno je však isté už teraz. Na bohoslužby do kostola začalo chodievať oveľa viac ľudí ako dosiaľ a o zjavenie sa začali zaujímať…

Áno, nezáleží na nezmysle, dôležité je, že sa hovorí o teizme ako takom, a tak máte príležitosť pomimo toho si potom tárať aj to svoje, tak ako si to teraz predviedol, opakovaním nejakých textov z biblie. O nič iné nejde, ako udržiavať alebo zvyšovať počty teistov, za akúkoľvek cenu, aj za cenu mlčania, keď sa svetom šíria nezmysly.

Ak uvidím na toaletnom papieri zjavenie, tak to už bude urážať tvoje ego? Ale hrianka nie? Sendvič nie? Vlhký betón nie? Pílené drevo nie? Kde sú hranice teistického mantinelizmu?

Zaslal: Po september 27, 2010 6:42 am Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
Keď sa objavujú rôzne pofidérne zjavenia vo svete, tak teisti (ako si ty) mlčia. Stojíte za milú kedveš!

Prečo si sa neozval, keď svetom leteli správy o zjavení Panny Márie vo zvlhnutej omietke podchodu v Chicagu?
Podľa názoru W.Buscha Biblia predpovedala že sa budú diať také divné veci aké sa tu opisujú a jedinou správnou biblickou reakciou ľudí ktorí sa sami považujú za kresťanov podľa biblického ponímania na také informácie by malo byť „Nechoďte, ani sa nezháňajte“, t.j. také informácie ignorovať.
W.Busch napísal(a):
Náboženský zmätok.
Ježiš to vyjadril takto: „Povedia: Ajhľa, tu je Kristus! Alebo: Tam je!“
Citácia:
„22 A učeníkom povedal: Prídu dni, že si budete žiadať vidieť jeden z dní Syna človeka, ale neuvidíte. 23 A povedia vám: Ajhľa, tam, ajhľa, tu! Nechoďte, ani sa nezháňajte (za ním).“ Lk.17:22-23
Nedávno ku mne prišiel jeden mládenec: „Čomu mám vlastne veriť? Sú rímskokatolíci, grékokatolíci, reformovaní, luteráni, metodisti, baptisti, armáda spásy, letniční, slobodné cirkvi, jehovisti, novoapoštolskí, mohamedáni, budhisti atď., atď. Čomu mám vlastne ešte veriť?“ Zasmial som sa a povedal mu: „Mládenče, buď spokojný, bude to ešte aj horšie. Tak hovorí Biblia.“ Aj to je znamením posledných čias, že ľudia sa neriadia podľa slova Božieho a preto ich diabol mätie. A Boh to dovolí: „Tu je Kristus, tam je Kristus!“ Strašný je ten náboženský zmätok! So strachom a smútkom pozorujem, ako ľudia veľkomiest behajú od jednej náboženskej senzácie ku druhej. A tak rád by som im povedal že ich nijaký evanjelista (ani viera v nejaké čudné zjavenie – pozn. AK) nemôže spasiť.“

Navyše sa tu jedná podľa môjho názoru o potvrdenie tézy o tom že humanisti si radi vyberajú názory „problematických skupín“ ktoré sa potom manipulatívne snažia prezentovať ako názory všetkých veriacich, čím sa zároveň dopúšťajú argumentačnej chyby paušálneho zovšeobecnenia (Dicto Simpliciter) názorov nejakej skupiny ("teistického mantinelizmu") na inú skupinu (kresťania podľa biblických doktrín) ktorá takéto názory vôbec nemá.
Pospíšil, Ctirad Václav napísal(a):
Podle Dawkinse jsou však všichni věřící fundamentalisty, kreacionisty a zabedněnci. Je to klasický úskok. Vyberu si názory problematické skupiny a prohlásím, že to platí pro všechny věřící. Dalším úskokem je interpretace názorů toho druhého v tom nejpitomějším možném smyslu. Pak ale nepolemizuji s druhým, nýbrž jen s vlastní interpretací.
Citácia:
Dicto Simpliciter alias paušálne zovšeobecnenie (sweeping generalization) je logická chyba ktorá sa vyskytuje ak sa argumentujúca strana pokúša uplatniť všeobecné pravidlo na každú skupinu alebo podskupinu neberúc do úvahy jej rozmanitosť. Napríklad, vyjadrenia "Všetci kresťania veria..." alebo "Všetci humanisti veria..." by nepochybne bolo paušálnym zovšeobecnením berúc v úvahu širokú názorovú pluralitu v týchto jednotlivých skupinách.
Čo sa týka toho či takýchto ľudí možno považovať za kresťanov si myslím že sme si už v téme o Hitlerovi vyjasnili na príklade niekoho kto by sa prehlásil za pápeža že ak sa niekto za niečo prehlási, neznamená to že tým aj naozaj je a vyhodnocovacie kritériá pre zaradenie niekoho do skupiny „kresťania“ treba hľadať v samotnej Biblii na základe ktorej sú kresťania kresťanmi. A práve tam sa o mariánskom kulte nič nepíše, naopak, jedná sa tu o hrubé porušenie biblických príkazov, ktoré nabádajú k tomu aby sa ľudia takýmito „senzačnými“ prehláseniami nedali zviesť.

Na margo obvinenia mojej osoby z pokrytectva by som sa chcel spýtať v čom by dané pokrytectvo malo spočívať, ak v tom že nemonitorujem bizarné názory „problematických skupín“ kdekoľvek na svete by sa vyskytli tak musím odpovedať že odhliadnuc od toho že nedisponujem patričnými technickými prostriedkami na takýto monitoring je to spôsobené jednak tým že Biblia priamo vyzýva takéto pseudosenzácie ignorovať a jednak to považujem za naivnú predstavu aby som ako jednotlivec mal mať prehľad o všetkých takýchto „problematických skupinách“ vrátane spomenutých nejakých šialencov napr., niekde v Chicagu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi september 23, 2011 2:25 pm Odpovedať s citátom
Skrytá kamera odhalila podvod so zjavením démona
Topky.sk napísal(a):
Jedna z najhroznejších mytologických beštií sa má zjavovať vo východoslovenskej Vyšnej Kamenici. Vydesení miestni Rómovia sa neustále modlia a poprosili o pomoc aj cirkev.

Znie to zaujímavo, ale v závere sa všetko vysvetlilo:

Hrôzostrašná príšera sa má zjavovať v jednej z miestností, kde je na stene neforemný obrazec, pripomínajúci ľudskú postavu. Videl ju však zatiaľ len jeden človek - hluchonemý mladík. Podľa toho, čo posunkami prezradil svojim spolubývajúcim, má démon psiu tlamu, krvavé oči a špicaté uši. Jeho podoba sa však vždy mení.

Vydesení obyvatelia obce sa neustále modlia a poprosili o pomoc aj cirkev. „Modlíme sa, aby to zmizlo,“ vysvetlil jeden z nich pre TV Joj. Štáb televízie sa rozhodol vec preskúmať. Umiestnil do miestnosti skrytú kameru, ktorá hluchonemého mladíka zachytila, ako strašidelný obrazec maľuje na stenu.

Odkaz tomu podvodníkovi: Ouch

Zaslal: St apríl 25, 2012 10:56 pm Odpovedať s citátom
Mladí humanisti – klub občianskeho združenia Spoločnosti PROMETHEUS napísal(a):
Katolícka cirkev v Bombaji obvinila indického aktivistu Sanala Edamaruku z trestného činu rúhania. Obvinil totiž miestnu katolícku hierarchiu z účasti na podvode, keď vytvorila „zázrak“ na soche Krista.

Pôvodne: Sanal Edamaruku under attack for exposing Catholic "miracle"

Zaslal: Št september 26, 2013 3:27 pm Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Sú rímskokatolíci, grékokatolíci, reformovaní, luteráni, metodisti, baptisti, armáda spásy, letniční, slobodné cirkvi, jehovisti, novoapoštolskí, mohamedáni, budhisti atď., atď.

Armáda spásy, doposiaľ občianske združenie, ktoré sa venuje charite, sa v stredu 26. 9. 2013 stala registrovanou cirkvou v Česku.

Viac: Deník.cz a Armáda spásy

Zaslal: Ne september 11, 2016 8:05 pm Odpovedať s citátom
Ježiš Kristus ako zažratá špina

To nevymyslíš, na toto potrebuješ náboženstvo! Ouch

Ježiš sa vraj zjavil v Batizovciach na sporáku. Z kuchyne je razom pútnické miesto

Ľudia sa striedajú v skupinkách, zapaľujú sviečky a odriekajú modlitby.

Rozruch v chudobnej osade pod Tatrami. Obyvateľom Batizoviec sa vraj zjavil Ježiš.

Jeho podobizeň zbadali na plynovom sporáku a z kuchyne sa razom stalo pútnické miesto.

Žena, ktorá Ježiša objavila na sporáku, opísala mimoriadnu udalosť takto: „Chcela som variť. Postavila som hrniec, no z ničoho nič mi ťahalo oči tam dole, že tam sa dačo deje."

Posadila sa na stoličku a sledovala to. A obrysy sa pomaly začali zjavovať. Až to vyšlo.

Osadníci teraz hovoria o zjavení. V podtatranských Batizovciach to spôsobilo ošiaľ. Ľudia už tretí deň kľačia pri sporáku a modlia sa.

Pani domáca tvrdí, že to nie je zažratá špina ani vyzrážané pary, ubezpečuje nás, že je to naozaj Božie dielo.

Osadníci volali aj farára, nech sa na to príde pozrieť, no ten si o ich pútnickom mieste myslí zjavne svoje.

Osadníkov to ale neodradilo a majú aj vysvetlenie, prečo sa to udialo v ich osade.

TVnoviny.sk

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: