Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  CIA: Projekt MK-ULTRA

Lemmy
Zaslal: Št august 18, 2016 11:57 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6127 Bydlisko: Mám.
Olga Pechová napísal(a):
„So zaujímavou teóriou prišiel americký psychológ Philip Zimbardo, ktorý šírenie niektorých hnutí s deštruktívnymi rysmi pripisuje vplyvu CIA. Je známe, že v roku 1950 vznikol v rámci tejto tajnej služby program MK-ULTRA zameraný na vývoj techník kontroly vedomia. Na jeho začiatku bola obava z toho, že komunistické krajiny dosiahli v tomto smere veľký pokrok, a mohli by masívne indoktrinovať amerických občanov. V rámci toho projektu sa uskutočnil celý rad veľmi neetických a z vedeckého hľadiska častokrát problematických experimentov. Program bol nakoniec v sedemdesiatych rokoch zastavený a všetky materiály, ktoré s ním súviseli, boli skartované. Ani neskoršie vyšetrovanie americkým Kongresom nevnieslo viac svetla do toho, aké všetky aktivity tento program zahŕňal. (Zimbardo, 2005)“

Text pochádza z knihy (monografie) PSYCHOLOGIE NÁBOŽENSTVÍ (Psychológia náboženstiev). Autorka: PhDr. Olga Pechová, Ph.D. Vydavateľstvo Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta, rok 2011, kapitola 1.5 „Protináboženské a antikultové hnutia“, strana 24. V úvode je uvedené: „Investícia do rozvoja vzdelávania“. A viacero log: Európsky sociálny fond v ČR, Európska únia, Ministerstvo školstva, mládeže a telovýchovy, Operačný program Vzdelávanie pre konkurencieschopnosť a logo Univerzity Palackého.

Zaslal: Št august 18, 2016 12:09 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6127 Bydlisko: Mám.
MK-ULTRA, v anglickom origináli Project MKUltra – písmená MK sú fonetickou skratkou slov Mass Control (ovládanie más).

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: