Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Zbierka humanistických nezmyslov

Lemmy
Zaslal: Ne február 21, 2016 4:28 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6186 Bydlisko: Mám.
Kasafran napísal(a):
Vedz, že pôvodný význam cudzieho slova „humanitárny“ v slovenskom jazyku je „falošný“, nie „ľudský“.

Archív:

Zaslal: Po august 15, 2016 9:43 pm Odpovedať s citátom
Jan Mráz napísal(a):
Jako nebezpečné se na druhou stranu jeví ideologické nasycení potřeby víry kvazináboženstvími, ať už se jedná o totalitní ideologie typu komunismu nebo nacismu, tak o jakýsi humanistický dogmatismus nebo fanatismus. Nebezpečné jednak z hlediska zavlečení represe, která je jedním z důvodů ateistické (nebo přesněji antiteistické) averze vůči náboženstvím. Dále pak nebezpečné z hlediska důsledného popření přirozeného výběru kvůli přijetí onoho „nad člověka povýšeného“ humanismu, podle něhož je nutné i v subjektivní rovině považovat cenu života babičky kdesi v Indonésii za rovnou ceně života babičky vlastní.

Ani neprekladám do slovenčiny. Ten Mráz ale tára poriadne bludy.

Ouch

Humanistický dogmatismus?

„Nad člověka povýšeného“ humanismu?

OSACR.cz: Jan Mráz: Manifest konzervativního ateismu

Že manifest. Eru

Zaslal: So október 14, 2017 5:32 pm Odpovedať s citátom
Hedviga Imrová o Merkelovej: „…po mame je židovka.“
Skeptik napísal(a):
Chcete argumenty o Angele Kuschner Merkel. Mnohým stačí aj to, že Kuschner, zať súčasného amerického prezidenta sa vôbec netají s tým, že je Žid. Potom nechcite od ľudí, aby si nespočítali 1+1. Mám veriť, že Kuschner, ktorý sa okamžite cíti ako ryba vo vode vo svetovej politike tam nechcel byť? To odo mňa nechcite.

Angela Merkelová sa narodila ako Kasnerová.
Wikipédia napísal(a):
Angela Merkel wurde im Hamburger Stadtteil Barmbek-Nord als erstes Kind des evangelischen Theologen Horst Kasner (1926–2011) und seiner Frau Herlind Kasner, geb. Jentzsch (* 8. Juli 1928), geboren. Horst Kasner hatte ab 1948 an den Universitäten Heidelberg und Hamburg sowie an der Kirchlichen Hochschule Bethel in Bielefeld Theologie studiert. Seine Frau war Lehrerin für Latein und Englisch.

Noch 1954, einige Wochen nach der Geburt der Tochter, siedelte die Familie von Hamburg in die DDR über. Für die Evangelische Kirche in Berlin-Brandenburg trat Horst Kasner im Dorf Quitzow (heute ein Ortsteil von Perleberg) eine Pfarrstelle an. Angela Merkel ist ebenfalls evangelisch.

Wikipédia napísal(a):
Jared Corey Kushner (born January 10, 1981) is an American investor, real-estate developer, and newspaper publisher who is currently senior advisor to US President Donald Trump. Kushner is the elder son of real-estate developer Charles Kushner, and is married to Trump's daughter Ivanka.

Archív:

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: