Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Referendum za vystúpenie SR z EÚ

Keď bude referendum o vystúpení SR z EÚ,

tak sa zúčastním, dám hlas ÁNO, a som humanista (humanistka)  
0%
  [ 0 ]  0%

tak sa zúčastním, dám hlas ÁNO, a som nábožný (nábožná)  
0%
  [ 0 ]  0%

tak sa zúčastním, dám hlas NIE, a som humanista (humanistka)  
0%
  [ 0 ]  0%

tak sa zúčastním, dám hlas NIE, a som nábožný (nábožná)  
0%
  [ 0 ]  0%

tak sa nezúčastním referenda  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 0
Lemmy
Zaslal: Ne jún 26, 2016 9:43 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6009 Bydlisko: Mám.
K článku Komunisti a kotlebisti chcú referendum za vystúpenie Slovenska z Európskej únie.

Myslím si, že až vznikne aj politické hnutie Slovenské Hnutie Obrody, a bude referendum, že toto hnutie tiež bude za vystúpenie SR z EÚ. Aspoň to vyplýva z ich stránky, kde Pavol Privalinec má uverejnený článok Poďme vlastnou cestou.
Pavol Privalinec 30. 4. 2014 napísal(a):
Poďme vlastnou cestou

K desiatemu výročiu vstupu Slovenska do Európskej únie.

Pamätáte si na toho extravagantného pána s nožom v ruke z predvolebného klipu z deväťdesiatych rokov? Hovoril, že vstup nepripravenej transformujúcej sa krajiny do Európskej únie bude mať závažný ekonomický dopad. Doslova tvrdil, že ide o kriminálne šialenstvo.

Vstup Slovenska do EÚ, sprevádzaný podozrením z manipulácie referenda, dzurindovsky poctivo prehlušili hrkalky tmavomodrých kalkulačiek na konci prvej päťročnice. „Krásny” míľnik a ešte krajšie fiktívne heslá o menení meny a nie ceny.

Dnes, desať rokov po vstupe Slovenska do EÚ nikto na Slovensku nevie, vrátane ministra financií SR, koľko do EÚ odvádzame a koľko z nej reálne získavame. Zničený priemysel a potravinárstvo z nás spravili bezbrannú kolóniu, ktorá za poslušnosť dostane múku a cestoviny.

Postavenie európskeho máju nám prosperitu neprinieslo. Je najvyšší čas stavať ten náš, slovenský.

Zaslal: Ne jún 26, 2016 9:58 am Odpovedať s citátom
Pod článkom je fotografia zo Starého Klíža.

SHO napísal(a):
Akýkoľvek čin, či zmena, začína v myšlienke. Hovorí sa, že ak človek chce, pohne aj zemeguľou, len musí nájsť pevný bod. Slováci prežili Turka, Maďara, Čecha i boľševika, nejaká Európska únia nás nepoloží. Dnes tu je, zajtra zase nie. Buďme si sami sebe oporou a keď bude treba a Boh dá i tou zemeguľou raz pohneme.

Naposledy upravil Lemmy dňa Ne jún 26, 2016 11:39 am, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Ne jún 26, 2016 10:41 am Odpovedať s citátom
A pod článkom sú komentáre.
Ktosi s prezývkou „nedam nikdy“ napísal(a):
Opäť to povedie len k triešteniu národných síl, ako vždy v minulosti. Jediné, čo sa dosiahne, bude odobratie hlasov strane Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Buď Svätoplukov zväzok prútov, alebo odsúdenie na neúspech.

Patrik Kubička napísal(a):
Prešlo necelých 48 hodín od chvíle, kedy sme uverejnili naše rozhodnutie, uchádzať sa o dôveru Slovákov vo voľbách, rozhodnutie, ktorým sme oznámili, že SHO má pred sebou aj politickú budúcnosť a hneď sa ozvali rôzni „analytici a chytráci“, ktorí tú hovoria, ako trieštime národné sily a začali nás nazývať zradcami, a to len preto, lebo odmietame tu iba jedny pravidlá a Kotlebov monopol. Ako napísal predseda SHO Róbert Švec: „To nie je dialóg a spájanie, to je politický a ľudský primitivizmus.“

Slovenské Hnutie Obrody sa nechce trieštiť, ale chce vyjednávať a viesť dialóg na seberovnej úrovni, a o to tu ide, priatelia!

Držte nám palce, a nech Boh stojí pri nás!

Archív:

Naposledy upravil Lemmy dňa Ne jún 26, 2016 11:39 am, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Ne jún 26, 2016 11:38 am Odpovedať s citátom
Podobná politická rivalita, aká panuje medzi stranou Kotleba a SHO, badať aj u komunistov. Niekedy okolo 23. 6. 2014 vydala politická strana VZDOR – strana práce Stanovisko k spolupráci s KSS.
ÚR VZDOR – strana práce napísal(a):
Po skončení volieb do EP sa začali ozývať hlasy na potrebu užšej spolupráce medzi KSS, Úsvitom a Vzdorom – stranou práce.

Problém úpadku komunistického hnutia nespôsobil VZDOR – strana práce. Ale bola to práve KSS svojou politikou. Tento úpadok započal vstupom KSS do NR SR.

Keď vtedajší ústredný tajomník Ladislav Jača chodil pred referendom o vstupe do EÚ po Bratislave bok po boku s predstaviteľmi HZDS, KDH, SDKÚ a ďalších parlamentných strán a spolu s nimi presviedčal o potrebe podporiť v referende vstup SR do EÚ, tak mnohým voličom KSS sa urobilo z toho zle.

Chceme však ešte raz veľmi otvorene a zrozumiteľne povedať, že návrat do KSS alebo úzka spolupráca s touto stranou sú pre nás neprijateľné.

Medzi Vzdorom – stranou práce a KSS sú zásadné a neprekonateľné rozdiely.

Archív:

Zaslal: Ne jún 26, 2016 1:28 pm Odpovedať s citátom
Vznik strany VZDOR – strana práce sa hlboko dotkol komunistu z KSS Ivana Luljáka. 30. 12. 2015 uverejnil svoj názor v článku Špinavá kampaň nepomôže nikomu.
Ivan Lulják napísal(a):
Je zvláštne, že strana, ktorá sa prehlasuje za pravú marxistickú a najrevolučnejšiu stranu upadá do malomeštiackej činnosti, že jej hlavnou a nosnou zbraňou je špinenie a hanenie, nahádzanie veľkého množstva špiny na stranu, ktorá má rovnaké ciele ako spomínaná strana. Zmyslom existencie strany Vzdor SP tak nie je boj proti kapitalizmu, ale vyhrotený a vyostrený boj proti tým, ktorí by mali byť im osobne a politicky najbližšie.

Pozrime sa na činnosť strany VZDOR. Ak sa lepšie porozhliadnete, zistíte jednú podstatnú vec. Zmyslom volebnej kampane nie je boj proti kapitalizmu, hoci píšu protikapitalistické články a navonok tak pôsobia. Na stránke musia zdôrazňovať odpor proti kapitalizmu, snahu o skoncovanie, velebenie Lenina i Stalina, úctu k Marxovi, ak by tak nerobili a triedny boj popreli, ich likvidátorská činnosť by bola zreteľne jasná.

Ich činnosť je sofistikovanejšia, a o to zákernejšia. Útoky proti kapitalizmu totižto striedajú s útokmi na najbližšieho možného spojenca – na Komunistickú stranu Slovenska. V plnej nahote sa prejavuje schizofrénia ich politiky, ich činnosti.

Aký je výsledok nenávistnej kampane Vzdoru SP? Pomôže vôbec tejto pseudorevolučnej strane k úspechu? Samozrejme, že nepomôže. To ani Vzdor nemôže urobiť. Cieľom Vzdoru totižto nie je parlament, hoci to deklarujú. Cieľom je zabrániť, aby Komunistická strana Slovenska sa do NR SR dostala.

Archív:

Zaslal: Ne jún 26, 2016 1:34 pm Odpovedať s citátom
Politická kampaň strán VZDOR a KSS

V článku použil Ivan Lulják túto fotografiu:

Zaslal: Št júl 07, 2016 3:32 pm Odpovedať s citátom
Už sa supy zlietajú nad Slovenskom. Jeden sup je teológ.
Michal Havran napísal(a):
A to sa, milý Marián, volá vlastizrada

Odchod Slovenska z EÚ by bol spojený s odchodom státisícov ľudí, ktorí tu dnes bojujú za potvrdenie našej spolupatričnosti k európskej civilizácii.

6. júl 2016 o 22:07 Michal Havran

JeToTak.sk napísal(a):
Michal Havran

Senior editor portálu JeToTak.sk

Načo ten teológ trepe nezmysly, že ide o vlastizradu? Keď sa bude takto hlúpo argumentovať v prospech nevystúpenia z EÚ, tak sa naozaj odporcom EÚ podarí uspieť v referende.

Poznámka: Kotleba má meno Marian, nie Marián.

Archív:

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: