Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Nórsky hlásateľ ateizmu konvertoval ku Kresťanstvu

Lemmy
Zaslal: Ut október 26, 2010 10:36 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6128 Bydlisko: Mám.
Ako som spomínal, konvertovať môže hocikto na hocičo, a kedykoľvek.

Švagriná bývalého britského premiéra Tonyho Blaira konvertovala po návšteve Iránu na islam a vyhlásila, že je „hrdou členkou“ islamskej komunity.

Lauren Boothová (43), novinárka a účastníčka televíznej reality show sa vzdala konzumácie bravčového mäsa a alkoholu, päťkrát denne sa modlí a v budúcnosti nevylučuje ani nosenie burky. Konvertovať sa rozhodla šesť týždňov po návšteve iránskeho posvätného mesta Kóm.

Viac: Webnoviny

Zaslal: Ut október 26, 2010 3:58 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 08 júl 2009 Príspevky: 156
A robia tak najčastejšie ženy. Ktovie čoho sa bojí, o čo jej ide?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So september 20, 2014 9:56 am Odpovedať s citátom
Ani neviem, či smutné, žalostné, poľutovaniahodné, ale asi najskôr nerozumné. Taký je môj posudok na dve udalosti.

Lumen de Lumine napísal(a):
Brat kalifa Abu Bakra al-Baghadiho, vodcu teroristickej organizácie Islamský štát (IS), sa stal kresťanom. Sám kalif nad ním vyhlásil rozsudok smrti „fatva“: »On je tak málo mojim bratom, ako neveriace americké svine, ktoré denne zabíjame«.

iDNES.cz napísal(a):
Holandský politik Arnoud van Doorn, bývalý člen holandskej krajnej pravice, šokoval svojich priaznivcov. Na jednej zo sociálnych sietí totiž oznámil, že sa po mnohých rokoch podrobného štúdia tohto náboženstva rozhodol konvertovať k islamu. Rozhodnutie potvrdila i mešita v jeho domovskom meste Haagu.

To už nikto, keď zistí, že svetonázor, ktorý vyznával doteraz, má nejaké nedostatky, tak nemôže konvertovať na humanizmus? Nikoho nenapadne stať sa humanistom?

Zaslal: St október 22, 2014 11:14 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Pius II. vlastným menom Enea Silvio Piccolomini (* 18. október 1405 – † 14. august 1464) bol taliansky humanista, diplomat, od 1458 pápež.

Zaslal: St október 22, 2014 11:46 pm Odpovedať s citátom
Možno bol humanista, ale nedôsledný. V zmysle toho, ako sa vyjadril Russell.
Bertrand Russell napísal(a):
Ohromná väčšina intelektuálne významných ľudí neverí kresťanskému náboženstvu, no skrýva túto skutočnosť pred verejnosťou, pretože sa bojí, že stratí svoje príjmy.

Zaslal: Št október 23, 2014 6:48 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Citácia:
Ohromná väčšina intelektuálne významných ľudí neverí kresťanskému náboženstvu

Tak už ich je väčšina? Donedávna som počúval, že tá ohromná väčšina sú ateisti.
Ohromná väčšina ateistov sa každopádne odvracia od militantného ateizmu v ovčom rúne sekulárneho humanizmu.

Zaslal: Št október 23, 2014 7:42 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Donedávna som počúval, že tá ohromná väčšina sú ateisti.

Humanizmus je nenáboženský svetonázor. Takže pokojne vezmi na vedomie, že sú ateisti.

Zaslal: So október 31, 2015 3:44 pm Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Bleskozvod na veži kostola je najväčší mysliteľný prejav nedôvery voči milému pánu Bohu. (Kraus).

Vyzerá to tak, že tento výrok sa neprávom pripisuje českému hercovi Janovi Krausovi. On zvykne na začiatku svojho programu niekoho citovať, povie nejaký výrok, myšlienku, a tak mohlo dôjsť k omylu, že to povedal herec Kraus.

Ale na stránke Goodreads je uvedené, že myšlienku vyslovil Doug McLeod.
Doug McLeod napísal(a):
I still say a church steeple with a lightning rod on top shows a lack of confidence.

Zaslal: So máj 07, 2016 1:35 pm Odpovedať s citátom
A tak, ako sa môže stať, že niekto konvertuje na kresťanstvo, tak rovnako sa niekto iný vie „odkonvertovať“. Wink
Linda LaScolová napísal(a):
Jim Mulholland bol 25 rokov pastorom. Napísal niekoľko bestsellerov kresťanských kníh a bol celoštátnym kazateľom. V roku 2008 zakolísal vo viere a vzdal sa úradu. Po niekoľkých rokoch prechodu napísal knihu Leaving Your Religion (Keď prestávate veriť)…

Prameň: Jim Mulholland, Is Atheism A Religion? Rational Doubt, 11. 4. 2016.

Prečítajte si článok Je ateizmus náboženstvo? v Zošitoch humanistov č. 108.

Zaslal: Ne jún 19, 2016 3:33 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
Prečítajte si článok Je ateizmus náboženstvo? v Zošitoch humanistov č. 108.

Keď si človek prečíta že:
    - vo Veľkej Británii dali ateistovi azyl z náboženských dôvodov (In 2014, Afghan citizen has been granted asylum in Britain on religious grounds because he declared himself to be an atheist.)
    - Najvyšší súd USA zahrnul sekulárny humanizmus medzi náboženstvá (the Supreme Court of the United States of America has acknowledged that "religion" does not need to include a belief in a god or gods, and included Secular Humanism as an example of a non-theistic religion)
potom mu logicky vychádza že ateizmus náboženstvom, aj keď falošným, musí byť.
http://www.conservapedia.com/Religion

Koniec-koncov aj kresťanov obviňovali rimania z ateizmu - lebo kresťania neverili v rímske náboženstvo že cisár je bohom.
Pán Dawkins to myslím najlepšie vystihol, niečo v tom zmysle že on je len ten kto verí o jedného boha menej ako kresťania, a možno povedať že o dvoch viac čo sa týka kreatívnych schopností Chronosa a Felicitas, šikovne zamaskovaných ako "dosť času" a "kúsok šťastia":
Citácia:
Avšak ak dovolíte kúsok šťastia v niektorej generácii, a potom kúsok šťastia v budúcej generácii, a ešte raz kúsok šťastia v ďalšej generácii, potom sa kumulatívne pridaním tohto kúsku šťastia krok za krokom, a opäť krok za krokom, môžete prepracovať z ľubovoľného stupňa jednoduchosti do ľubovoľného stupňa zložitosti. Všetko, čo potrebujete, je len dosť času.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Inteligentný_dizajn

To že evolucionizmus je náboženstvom, už vysvetľoval Michael Ruse (profesor filozofie a zoológie na Guelphskej Univerzite v Kanade) jeden z jeho stúpencov:
Citácia:
Evolution is promoted by its practitioners as more than mere science. Evolution is promulgated as an ideology, a secular religion—a full-fledged alternative to Christianity, with meaning and morality. I am an ardent evolutionist and an ex-Christian, but I must admit that in this one complaint—and Mr [sic] Gish is but one of many to make it—the literalists are absolutely right. Evolution is a religion. This was true of evolution in the beginning, and it is true of evolution still today.
… Evolution therefore came into being as a kind of secular ideology, an explicit substitute for Christianity.

Ale ak sa na to pozrieme z vedeckého hľadiska, potom podľa Gödelovho teorému je matematika jediná ktorá má pre svoj náboženský status aj nejaký dôkaz.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: