Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  X – toro humanistu.

Lemmy
Zaslal: Št jún 09, 2016 11:22 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6197 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Ateizmus a úcta k človeku - kam sa podela táto úcta v koncentračných táboroch? Holokaustom vyvrcholil sekulárny humanizmus.

Ouch

Zaslal: Št jún 09, 2016 3:32 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 722
TvojOponent napísal(a):
To, že ateisti sa balia do pláštika humanizmu nie je dôkazom, že humanizmus je v rozpore s náboženstvom.

Ateizmus a úcta k človeku - kam sa podela táto úcta v koncentračných táboroch? Holokaustom vyvrcholil sekulárny humanizmus.

TvojOponent, Dávaš do roviny kresťanov a humanistov a potom priradíš humanistom podiel na koncentračných táboroch. Shocked To si potom priradil aj kresťanom ich podiel.
Humanisti, ako ateisti žiadne koncentračné tábory nezaložili. Teda nie sú ateisti, ako ateisti, ani veriaci, ako veriaci, pretože určite mnohí boli tiež pri tom. Aj ľudomili, filantropi sú rôzni. Niekedy mám na základe ich správania aj obavy, aby som sa im neocitol na tanieri.

2 zásada humanistu by mala asi znieť: „Humanista je čestný človek.“ Aj táto zásada je síce veľmi krátka, ale mimoriadne obsažná a nie je jednoduché ju splniť.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Št jún 09, 2016 8:23 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1586
Skeptik napísal(a):
TvojOponent napísal(a):
To, že ateisti sa balia do pláštika humanizmu nie je dôkazom, že humanizmus je v rozpore s náboženstvom.

TvojOponent, Dávaš do roviny kresťanov a humanistov a potom priradíš humanistom podiel na koncentračných táboroch. Shocked To si potom priradil aj kresťanom ich podiel.
Humanisti, ako ateisti žiadne koncentračné tábory nezaložili. Teda nie sú ateisti, ako ateisti, ani veriaci, ako veriaci, pretože určite mnohí boli tiež pri tom. Aj ľudomili, filantropi sú rôzni. Niekedy mám na základe ich správania aj obavy, aby som sa im neocitol na tanieri.

2 zásada humanistu by mala asi znieť: „Humanista je čestný človek.“ Aj táto zásada je síce veľmi krátka, ale mimoriadne obsažná a nie je jednoduché ju splniť.

Nečítate pozorne, skeptik. Za koncentračné tábory nemôžu humanisti, ale tzv sekulárny humanizmus.
Koncentračné nacistické tábory sú rýdzo sekulárne inštitúcie. Máte dôkaz, že sa mýlim?

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: