Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Duch doby

Lemmy
Zaslal: Št november 11, 2010 10:44 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6130 Bydlisko: Mám.
Otakar Horák napísal(a):
Svojim študentom som odmietol premietať film Zeigeist: The movie, ktorý mimo iné obsahuje tvrdenia o tom, že za pádom WTC (World Trade Center) v New Yorku 11. 9. 2001 stála americká vláda. Dokument som prirovnal k popieraniu holocaustu a odmietol sa podieľať na šírení jeho bludov.

Nasledovná diskusia nad obsahom daného snímku bola pre mňa nesmierne cenným a dôležitým svedectvom o mentálnom obzore veľkej časti mojich stredoškolských študentov, v ktorom som bohužiaľ identifikoval také neblahé javy ako je nadšenie pre konšpiračné, sprisahanecké, špionážne a vôbec tajomné teórie.

Hnutie, ktoré popiera oficiálnu verziu útokov z 11. 9. 2001, je zvláštnym prípadom širšieho hnutia „veku popieračov“, kam možno ďalej zaradiť napríklad popieranie holocaustu, globálneho otepľovania, evolučnej teórie, či odmietania vakcín pre ich údajnú škodlivosť a podobne. Konšpiračná teória útokov na WTC tak reprezentuje určitý špecifický typ konšpiračného „uvažovania“, ktoré sa vyznačuje nasledujúcimi charakteristikami a vadami číslovanými 1 – 9.

Pokračovanie: Konšpiračné teórie alebo Chyby v uvažovaní

Zaslal: Po jún 06, 2016 1:05 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 05 jún 2016 Príspevky: 10
Táto téma patrí medzi mojich najoblúbenejších!

Ináč problematiku pádu troch výškových stavieb som nikdy neriešil pred Zeitgeistom, ale potom náhle mi pribudol v tom čase neobmedzený internet spolu s dostatkom voľného času. Dopozeral som obrázky, videá a iné veci k tomu.

Z princípu sú ľudia, ktorí:

1. ešte nepochopili vážnosť problému
2. pochopili existenciu problému
3. beznádejný hlupáci.

Na pád WTC7 neexistuje žiadne zmysluplné vysvetlenie výnimkou úmyselnej demolice. V zmysle toho už aj WTC1-2 tiež vypadajú veľmi problematicky.

V súčasnosti je šírená dogma, že "konšpiračné teórie" sú z princípu hlúposti. Toto je očividne nenápadne podsúvaná dogma do povedomia verejnosti. Existujú hlúpe a zmysluplné teórie - okrem iných aj v konšpiračných záležitostiach.

Som pripravený diskutovať na vyššie uvedenú náročnú tému - v prípade záujmu môžeme to otvoriť do samostatného fóra!
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Po jún 06, 2016 4:31 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Human napísal(a):

1. ešte nepochopili vážnosť problému
V súčasnosti je šírená dogma, že "konšpiračné teórie" sú z princípu hlúposti.

Konšpiráciám napomáhajú sami tí, ktorí sa ich snažia popierať. Šestka - táto skupina to už začína všade ovládať. Píšem Šestkári, pretože ich symbolom je šestka, ktorú tak radi používajú aj v menách. V symboloch sa to vyjadruje napríklad tvarom trojuholníka s troma symbolmi, alebo niekdy sa používa aj dvanástka. Keď si všimneme znaky mnohých inštitúcií, ktoré majú znaky do trojuholníka s tromi symbolmi, tak ich je neúrekom. Obľúbené je používať napr. aj šesť zástav a pod. Keď si to človek všimne, vidno, že ako veľmi je už všetko obsadené Šestkármi.
Prečo práve šesť, na to je jednoduchá odpoveď.
Human
Zaslal: Po jún 06, 2016 7:15 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 05 jún 2016 Príspevky: 10
"Konšpiráciám napomáhajú sami tí, ktorí sa ich snažia popierať." - s týmto výrokom viem iba súhlasiť. Častým javom je aj to, že nielen popierači ale aj podporovatelia začnú argumentovať na nízkej úrovni alebo vyťahujú nezmysly.

Ináč tej šestke nerozumiem. Pokiaľ má to byť vážna téma, tak asi bolo by treba to rozoberať do samostatného fóra. Všetky malé celé čísla majú bohaté zastúpenie v akejkoľvek symbolike, takže šestka samo osebe nič neidentifikuje. Dnes je 06.06.2016 - satanistická hrôza! Rolling Eyes
TvojOponent
Zaslal: Po jún 06, 2016 10:15 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Už aj lgbtfil Horák pochopil, že ateistický film Zeitgeist je konšpirácia Very Happy

Zaslal: Ut jún 07, 2016 4:06 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Human napísal(a):

Ináč tej šestke nerozumiem.

Ja som si to tiež uvedomil len neskôr, keď som si všímal tie symboly a kto ich používa. Šestka sa totiž snaží pôsobiť tak, aby na seba čo najmenej upozornila, čiže utajene, ale symboly majú veľmi v obľube. Napríklad pamätník oproti Capitolu je vyššie postavený, čo znamená nadradenosť.

Naposledy upravil Skeptik dňa Št jún 09, 2016 4:40 pm, celkom upravené 1 krát.
TvojOponent
Zaslal: Št jún 09, 2016 7:54 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Skeptik - tak to budete vnímať iba vtedy, ak si osvojíte ich hodnotový systém symbolov. Pre zabehnutú prašivú suku je akýkoľvek pamätník iba dobrým miestom na očúranie. Z pohľadu vedy a fyziky sú takéto symboly drahým gýčom.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: