Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Desatoro alebo Bafomet?

Lemmy
Zaslal: Ut január 07, 2014 6:10 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5870 Bydlisko: Mám.
Po tom, čo sa kresťanským aktivistom podarilo zavesiť tabuľu Desatora pred štátny parlament v meste, ozvali sa aj prívrženci Satana, ktorí chcú pred inštitúciu vlastnú satanskú sochu Bafometa.

Štát povolil umiestnenie monumentu kresťanov pred parlamentom, ktorý bol financovaný zo súkromných zdrojov ako prejav slobody, potom tiež nesmie zakázať iné náboženské pamätníky.

Rozdelené mesto Oklahoma City: Ježiš alebo satan?

Zaslal: Ut január 07, 2014 8:53 pm Odpovedať s citátom
V USA predstavili pamätník Satanovi

Americká Cirkev Satanova predstavila projekt pamätníka diablovi, ktorý prívrženci tejto cirkvi plánujú odhaliť pri budove Kapitolu v Oklahome, kde zasadá vláda štátu.

Socha vysoká viac ako 2 m nahradí podľa myšlienky autorov pamätník venovaný 10 Božím prikázaniam.

Satan má podobu Bafometa – tvora s hlavou capa, ženským telom, kopytami a dvoma krídlami. Bafomet sedí na tróne, pričom je obklopený usmievajúcimi sa deťmi.

„Pamätník bude mať aj funkčný význam. Ľudia všetkých vekových kategórií si budú môcť sadnúť na kolená k Satanovi, popremýšľať a načerpať inšpiráciu,“ vyhlásili autori projektu.

Zdroj: Hlas Ruska a The Satanic Temple

Zaslal: Št január 09, 2014 8:28 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 563
Lemmy napísal(a):
Po tom, čo sa kresťanským aktivistom podarilo zavesiť tabuľu Desatora pred štátny parlament v meste,[/url]

Keď sa pozrieme na desatoro,tak jednotlivé zákony si navzájom odporujú. Jeden zákon je : Nezabiješ! Ďalší hovorí: Nebudeš mať iných bohov... , čiže prikazuje zabiť každého modloslužobníka,
Nescudzoložíš! Čiže tiež je prikázané ukameňovať, čiže zabiť.
Záleží prakticky už len od vyššie postaveného človeka, ako vyloží zákon.
Ježiš si pri možnosti ukameňovať smilnicu zvolil nezabiješ, čím vlastne dodržal hlavný zákon - nezabiješ,jeho však odsúdili za bohorúhačstvo na trest smrti.
Najdôležitejší biblický zákon Desatoro bol taký nejednoznačný, že vládla svojvôľa pri jeho vykonávaní. Dodatky vlastne rušili základ platného zákona.

Žiaľ zákony sú doteraz nejednoznačné a nejednotné. V každom štáte platí niečo iné.Ešte horšie je to so sammotným výkonom práva.Platí niečo iné na papieri a v skutočnosti.Drzosť,peniaze,moc žiaľ vládnu nad každým zákonom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Št január 09, 2014 12:35 pm Odpovedať s citátom
Ale čo povieš na to, že kresťania si zavesia Desatoro. Keď oni môžu, tak môžu aj satanisti si tam umiestniť Bafometa? Ako vnímaš prejav slobody?

Zaslal: Št január 09, 2014 2:08 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Ale čo povieš na to, že kresťania si zavesia Desatoro. Keď oni môžu, tak môžu aj satanisti si tam umiestniť Bafometa? Ako vnímaš prejav slobody?

To je závislé od moci,kto si čo dovolí.Keby bolo satanistov viac,ako vyznávačov desatora,tak by si oni prví postavili sochu a diskutovalo by sa o tom,či si tam niekto môže dať desatoro.
Myslím si,že ani jedno,ani druhé ľudia nepotrebujú.Podstatné sú spravodlivé a spravodlivo vykonávané zákony,pretože ak existuje nespravodlivosť je to podmienka na rast rôznych snáh záujmových skupín presadiť si svoje.
Lemmy
Zaslal: Št január 09, 2014 2:40 pm Odpovedať s citátom
S tým súhlasím. Nemali si tam kresťania dávať to Desatoro. Tak by nebol dôvod sa zaoberať ani satanistickým Bafometom.

Podobne ako keď sa kresťania niekde snažia v škole umiestniť kríž, a tak prirodzene tým dávajú priestor aj iným náboženským skupinám, aby si tam tiež umiestnili svoj symbol.

Zaslal: Pi január 10, 2014 11:31 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
S tým súhlasím. Nemali si tam kresťania dávať to Desatoro. Tak by nebol dôvod sa zaoberať ani satanistickým Bafometom.

Podobne ako keď sa kresťania niekde snažia v škole umiestniť kríž, a tak prirodzene tým dávajú priestor aj iným náboženským skupinám, aby si tam tiež umiestnili svoj symbol.

V podstate by si každá záumová skupina,každý platiteľ daní,keďže je to štátna budova mohol nárokovať tam niečo zavesiť,prípadne sprejer by mal právo si tam nastriekať svoju značku. asi by sa tam toho toľko ani nezmestilo. Shocked
Skeptik
Zaslal: So apríl 16, 2016 6:55 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/biblia-ako-uradna-kniha-americkemu-guvernerovi-nepozdava.html

Asi tomu celkom nerozumiem. To sa chcú riadiť prikázaniami z biblie? Potom by boli v štáte dva zákony, štátne a náboženské, ktoré sú nie v súlade. Naviac je to diskriminácia iných náboženstiev a aj ateistov. Zvláštne, ak chce niekto riadiť modernú spoločnosť príkazmi spred 2500 rokov. Samozrejme, že aj náboženské zákony sa musia prispôsobovať dobe a upravujú ich náboženskí predstavitelia. Čiže je to už nie príkaz z biblie, ale odvodený a vyložený súčasníkmi. Jednoducho povedané, náboženskí vodcovia súčasnosti chcú mať moc, diktovať zákony. Je to vytvorenie tzv. druhého mocenského centra na náboženskom základe.
Nie je to ale nič prekvapujúce. Je to jednoducho matematický výsledok, spôsob, k akému náboženstvu sa ľudia hlásia. Počet príslušníkov nejakého náboženstva sa dá zvýšiť väčšou pôrodnosťou, alebo matematicky – štatistikou. Uvediem príklad. Ak sa narodia 4 deti v manželstve Slováka a Židovky, deti sa počítajú neoficiálne ako Židia, nie ako Slováci. Záleží to síce aj od osobného záujmu, ako sa jednotlivec chce zaradiť. Pri takejto matematike počet občanov židovského pôvodu exponenciálne narastá. Na národných úrovniach sa občianstvo určuje podľa zákona štátu, ale v uvedenom prípade je príslušnosť počítaná inak. Nemusí byť totiž oficiálne zapísaná a zodpovedať, ale jedná sa o osobné zaradenie sa k národnosti aj bez oficiálneho záznamu. Potom sa dá povedať, že vzhľadom na takéto počítanie budú postupne skoro všetci ľudia na Zemi Židia. Nejaké iné štatistické spracovanie by to vyhodnotilo ináč. Každý, kto sa trocha venuje štatistikám vie, ako sa dajú pomeniť, aby bol výsledok taký, ako potrebujeme.
Prečo teda biblia ako úradná kniha? Odpoveď je jednoduchá. Je to spôsobené nárastom vplyvu tohto vyznania, čo vysvetľuje opísaná matematická zákonitosť.
Human
Zaslal: Ne jún 05, 2016 11:02 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 05 jún 2016 Príspevky: 10
Ahojte,
teraz tu skúsim oživiť tému na Bafometa!
Exclamation
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=koQZt019P8g
Shocked
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JVw_mPvYcDM
Surprised
https://www.youtube.com/watch?v=2YS8r6pg9NM&feature=player_detailpage
Confused
Videli ste ceremoniál pri otváraní najnovšieho železničného tunela? O čo sa tu jedná? Účinok LSD alebo symbol sprisahania? Kto a prečo uvolňuje financie na takéto projekty - myslým tu teda na predmetný umelecký projekt?
Question

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: