Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Ukraina - kórejský scenár?

TvojOponent
Zaslal: Po apríl 20, 2015 8:55 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1662
Tí, ktorí rovnakou intenzitou neodsudzujú banderovcov za vraždy prorusky orientovaných aktivistov na Ukrajine, akou odsúdili vraždu Nemcova.

Prečo združenie banderovcov nie je už na zozname teroristických organizácií? Lebo v USA tak nerozhodli?
Nuž z UCK sa stali dobrí teroristi, z alkajdy parta umiernených chlapcov vyznávajúcich isté hodnoty a banderovci sú nastroj proti Rusku...
Nebolo by lepšie predefinovať sek. humanistov na usaistov? Very Happy

_________________
Ponúkol som ateistom srdce na dlani. A oni? Rozbehli sa pre príbor.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skeptik
Zaslal: Ne jún 21, 2015 7:58 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 768
TvojOponent napísal(a):

Nuž z UCK sa stali dobrí teroristi, z alkajdy parta umiernených chlapcov vyznávajúcich isté hodnoty a banderovci sú nastroj proti Rusku...

V Amerike používajú politici rôzne metre,asi vedia prečo.
Obama išiel zo stretnutia G7 vysmiaty ako slniečko.Američanom sa zrejme na stretnutí podarilo vyjednať viac,ako očakávali. Partnerom asi sľúbili nejaké ústupky za rôzne protislužby a tí radšej zoberú niečo,čo sa dá zjednodušene povedať ako úplatok,ako by sa mali priečiť silnej Amerike. Veď potom by sa mohlo stať,že by ich niekto započítal k nepriaeľom a z G7 by bola hneď G6, G5, G4..
Stretnutia G7 teraz stálo odhadom 500 mil. € , politikov strážilo 20 000 policajtov. Jeden deň efektívneho jednania za takú obrovskú sumu.To sa človeku musí zastaviť rozum nad takým plytvaním.Je toto demokracia ? Politici počas krízy doslova mrhajú financiami preto,aby začali vojnu z ktorej bude ťažiť Amerika a ktorá bude stáť obrovské prostriedky a obete. Robia tí politici pre ľudí,alebo proti nim? Vyzerá to tak,že kroky,ktoré za posledné roky spravili hlavne v prospech bohatých sú devastačné pre Európu. Kto zapríčinil veľké prevraty ,zavalil Európu utečencami a spôsobuje tak jej destabilizáciu a ekonomické problémy?Európania platia americké svetovládne plány. Čo by povedali v Amerike,keby chceli Rusi rozmiestňovať ťažké zbrane niekde v Mexiku pod zámienkou ochrany slabšieho národa? Bol by z toho poriadny cirkus. Prečo by niekto vynaložil tak obrovské náklady na také vojsko,tak ďaleko za oceánom? V Amerike si to vedia zdôvodniť.Obyčajní ľudia aj tam by si to určite neželali. Elitná skupina už ale úplne prevzala moc a robí si čo chce.
Kyber útok na pobaltský štát znásobil protiruské nálady a uľahčil rôzne rozhodnutia,napr.aj o rozmiestnení ťažkých zbraní.Kto bol v skutočnosti kyber útočníkom? Komu to prinieslo úžitok?
Veľký vojenský konflikt v súčasnosti by priniesol mnohé ďalšie riziká,doposiaľ nezažité situácie,pretože od 1 sv. vojny pribudli jadrové a biologické zbrane. Ak s tým niekto nepočíta,je blázon. Zabudli ste už na Černobyľ a Fukušimu? Ak áno,tak potom môže ľudstvo prebudiť niekoľko atmových elektrární, ktoré vyletia do vzduchu počas vojenského konflikikátu a následky ich výbuchov nebude mať kto sanovať,ako to bolo napr. v Černobyle. Nebudú totiž odborníci, nebudú prostiedky a budú aj rôzne iné prekážky. Len tak pre zlepšenie predstavy následkov - jedna jadrová elektráreň, ktorá by vyletela do vduchu bez žiadnych následných opravných krokov môže zamoriť územie v okruhu asi 250 km a na dobu 36 000 rokov bude toto územie neobývateľné! Určite by si to neželali vysokopostavení ani z jedného tábora,ale potom už bude neskoro. Pred 1 sv. vojnou bola dohoda, že nikto nepoužije bojové plyny v granátoch. Nemci dohodu obišli tak, že plyn vypustili z fliaš. Potom, keď sa plyn stal súčasťou vojny,začal sa už používať aj v granátoch.Vo vojne sa vždy použije všetko,čo je k dispozícii.Pri vojenskom konflikte sa k ťažkým zbraniam dostanú aj rôzni blbci,fanatici,ktorí si neuvedomujú následky svojich činov,alebo niečo zlyhá,napr. nejaká raketka si nenájde správny cieľ a nemusí zasiahnuť znova nejaké civilné lietadlo,ale niečo iné. Murphyho zákony hovoria: „ Ak sa môže niečo pokaziť,tak sa to pokazí.“ Vyjadril by som to výstižnejšie,ale vugarizmy sa tu nepoužívajú. Niekomu by to prekážalo a obracal by sa mu žalúdok,možno viac,ako z vraždenia,na ktoré si už ľudia nejako zvykli
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Št november 26, 2015 8:37 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 768
Situácia sa vyvíja podľa predpokladov, ako u rozbehnutej lokomotívy. Nakoľko je jasné, že západný kapitál chce obsadiť Rusko, nepovolí zo svojich snáh na Ukrajine. Zničenie stožiarov vysokého napätia, cez ktoré viedla elektrina na Krym je vyšším stupňom masového útoku zasahujúceho civilný život. Je to nevhodný príklad pre teroristov na celom svete, pretože to bude mať obrovské následky nielen pre Krym. Zraniteľnosť modernej civilizácie je veľká. Bolo to vidno nedávno v Paríži a Bruseli a to útoky pripravili a spáchali mladí ľudia – nepokojní samčekovia, ktorí sú najviac citliví a prudko reagujú na nejakú nespravodlivosť. Horšie to bude, ak sa do prípravy nejakého teroristického činu zapoja vzdelaní, skúsení vojenskí stratégovia , experti. Nikto sa nechce poučiť a oheň hasia vedrami plnými oleja.Sad
Rusko čelí útokom aj na spojenca v Sýrii. Zostrelenie ich stíhačky Tureckom je priznaním farby, ako to v skutočnosti so spojenectvom je, aj napriek masívnej propagande farba vyšla na povrch. Je zvláštne, keď cez Turecko lietajú americké lietadlá v boji proti IS bez problémov a ruské je pri prvej príležitosti zostrelené...Bombardovanie v Sýrii, boj proti IS je len zámienkou na zvrhnutie Asada, teraz je to už asi každému jasné.
Prečo Turecko zostrelilo ruské lietadlo?
Mohla to byť provokácia na zapojenie NATO do akcií v proti Rusku v prípade ich odvety na zostrelenie.
Mohol to byť sľub, že po páde Asada, keď sa bude deliť Sýria, dostanú svoj podiel z koláča.
Zrušenie spolupráce na stavbe atómovej elektrárne v Turecku, ktorá je pre niekoho veľmi riziková a tento fakt Turecko nedomyslelo je zrejme len také vedľajšie plus.
Mohol to byť dôvod na ešte masovejšiu destabilizáciu blízkeho východu
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So jún 04, 2016 10:11 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 768
Festival politickej piesne Eurovízia vyhrala podľa očakávania pieseň s najviac protiruským textom. Potvrdzuje to, že proti Rusku sa pracuje na všetkých frontoch.
Ukrajinci nepochopili, že Krym už nikdy nebude ukrajinský, aj keď im to poniektorí sľubujú. Buď bude ruský, alebo americký. Oficiálne im síce akože Amerika sľubuje pomoc pri jeho navrátení pod ukrajinskú správu, ale imperialisti ak získajú Krym si to zariadia tak, že si tam budú robiť, čo budú chcieť. Ktovie, či to tuší vedenie štátu, alebo tomu schválne napomáha. Skorej tá druhá možnosť je pravdivá. Porošenko - výrobca cukroviek má totiž jasne protiruský postoj. Mám slabšie znalosti z ukrajinského jazyka a nevedel som, že zbrojárskym fabrikám hovoria výroba cukroviniek. Na môj vkus sú to trocha štipľavé cukrovinky, ktoré zvlášť deťom a starším ľuďom značne škodia.
Zbožným prianím sankcií proti Rusku bolo položiť štát podobne, ako Venezuelu a prispieť tak k výmene vládnej moci v Rusku za svojich ľudí. Zatiaľ to ale vyzerá tak, že samotná Európa si sankciami značne pohoršila, čo je pre svetovládcov síce tiež pozitívum, ale rozvrat Ruska by ich potešil určite viac, pretože potom by im už nemal silu nikto vzdorovať.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Ne júl 02, 2017 7:03 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 768
Slučka sa sťahuje. Pomaličky sú zatiahnutí do vojny aj nezainteresovaní. Najskôr sankcie, ktoré poškodzujú ekonomiku celej Európy, teraz kyber útoky, ktoré sa zatiahli do problémov celý svet. Údajne boli zasiahnuté aj počítače v černobyľskej jadrovej elektrárni. Bravó detičky! Nuž, tak to dopadne, keď sa poniektorí s detským rozumom hrajú so zápaľkami v šope. S detským myslením veru jadrovej katastrofe nezabránia, ale ju vyvolajú. Zabudli ste na Černobyľ? Že vy ste vtedy ešte neboli na svete? Po takýchto skutkoch už ani už dlho nebudete! Ťažko je niekomu dovidieť do diaľky, keď sa mu pred očami ligoce zlatíčko.
Na to, že Rusi obsadili Krym skorej, ako Američania má teraz doplatiť celý svet?
Samozrejme, že Rusi mali na to určite väčšie právo, ale ťažko je to vyhovoriť niekomu, kto sa sám prisťahoval na americký kontinent a teraz nechce pustiť ani pôvodných obyvateľov Ameriky, aby mohli prejsť voľne na svoje historicky im patriace územie.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Ne august 20, 2017 1:17 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 768
Hladina amerického imperializmu stúpa, ako hladina oceánov pri globálnom oteplení. Prímorské oblasti sú stále viac zatápané. Aj v Stredozemnom mori hladina imperializmu stúpa. Na Kryme urobili síce hrádze, ale zatiaľ sa imperialistické more začalo dvíhať pri Odese. Pobaltské štáty to tiež neobišlo. Je malá nádej, že to všetko more nezatopí. Na súši vyčíňajú púštne búrky a človek už nevie, kde by ušiel. Na Mars? Tam by asi mali dopraviť zopár ľudí, aby bol na Zemi aspoň trocha pokoj. Keď sú primárnym cieľom školy, nemocnice, tak to s ľudstvom nevyzerá dobre. Ešte keď sa to deje s mlčaním OSN, tak to už o niečom svedčí. Vládnu mafie a všetko je prehnité. Po záplavách imperializmu veru toho mnoho pohnije a čo neprehnije, zasype piesok.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Po október 02, 2017 4:02 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 768
https://www.aktuality.sk/clanok/525998/kazdy-ukrajinec-by-mal-mat-pravo-nosit-strelnu-zbran-tvrdi-vojensky-prokurator/

Teraz neviem, či je načasovanie tej správy úmyselné, keď sa práve stal masaker v Las Vegas. To si praje, aby sa aj Ukrajinci tak strieľali, alebo ako tomu mám rozumieť? Niekomu by to určite vyhovovalo, veď čo sa dá očakávať, keď by dali zbraň každému, teda aj najnebezpečnejšiemu kriminálnikovi, pretože slovo každý zahŕňa aj ich. Zbrojárska lobby takému výroku ale určite tlieska a veľmi ju potešil.
Aký by to malo vplyv na okolité štáty? To radšej ani nerozvíjam. Asi chcú, aby sme spávali čoraz nepokojnejšie.
Výrok ale neudivuje, pretože ho povedal vojenský prokurátor. Vojaci majú všeobecne „trochu“ iné predstavy o živote.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Ne október 15, 2017 8:14 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 768
Místem války bude Europa – je to názov veľmi zaujímavého videa na You Tube, ktoré sa oplatí si pozrieť.
https://www.youtube.com/watch?v=pI-va5FISwE
George Friedman hovoril nezvyčajne veľmi otvorene. Zvláštne, zvyčajne také niečo taja, zatĺkajú. Ako sa hovorí, sú rôzne lži. Niektoré obsahujú pravdy 50/50, iné 90/10 a niektoré 99/1, aby ľudí zmiatli. Čo tým chcel dosiahnuť p. Frieman?

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.